SOCJAL
Do góry

Zakupy z Alexą w aplikacji Amazonu

„Wirtualna asystentka” Amazonu pomoże nam w zrobieniu zakupów online.

Zakupy online mają jedną wadę – dość rzadko towarzyszy nam w nich ktoś znajomy, z którym można swobodnie obgadać zakup. Mamy dobrą informację dla wszystkich posiadaczy Androida spragnionych czyjegoś towarzystwa – aplikacja Amazonu zostanie wyposażona w obsługę Alexy, systemu rozpoznawania poleceń głosowych.

Alexa obecna jest w systemie iOS już od wiosny, jednak do tej pory jej obecność w systemie Android była znikoma. Aby zwiększyć popularność swojego rozwiązania, Amazon zdecydował się na jego integrację w swoim najpopularniejszym produkcie mobilnym, czyli zakupowej aplikacji Amazonu. Najprawdopodobniej już w tym miesiącu „wirtualna asystentka” Amazonu pomoże nam w zrobieniu zakupów przez aplikację. Alexa będzie sprawdzać ceny, porównywać produkty i informować o ich dostępności. System udzieli również głosowej odpowiedzi na pytanie o pogodę i warunki drogowe, uruchomi odtwarzacz muzyki lub… opowie dowcip.

Na chwilę obecną integracja Alexy z apką Amazonu ograniczona jest do kont posiadaczy urządzeń Amazon Echo, którzy już zdążyli się zapoznać z wirtualną asystentką. Nie wiadomo, czy funkcja będzie dostępna również dla polskich użytkowników. Korzystanie z aplikacji wymaga póki co znajomości języka angielskiego.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy