Połącz się z nami

Newsy

YouTube został wykorzystany jako narzędzie do walki z protestami w Hong Kongu

Google usunęło 210 kont oskarżanych o sianie dezinformacji na rzecz Chin.

Protesty w Hong Kongu sięgają także do sfery internetowej. Google poinformowało o usunięciu 210 kont na YouTube, które miały udostępniać i rozpowszechniać materiały szkalujące manifestujących mieszkańców Hong Kongu.

Google określiło prowadzoną kampanię mianem „skoordynowanej operacji dezinformacyjnej”. Usunięte konta wrzucały i dystrybuowały filmy, które w krytyczny sposób komentowały obecne wydarzenia w Hong Kongu. Przedstawiały one protestujących jako chuliganów celowo szerzących chaos na terenie autonomicznego terytorium i miały na celu szerzenie niezgody wśród manifestujących. Konta umieszczały filmy za pomocą usług VPN i innych środków, które miały maskować ich prawdziwe pochodzenie, co często jest elementem szeroko zakrojonych kampanii internetowych.

YouTube nie jest jedynym portalem społecznościowym, który podjął walkę z operacją mającą na celu dyskredytację protestujących. Twitter czasowo zawiesił 936 chińskie konta próbujące szerzyć propagandowe materiały, a Facebook usunął pięć kont, siedem stron i trzy grupy powiązane z chińskim rządem. Zapobieganie popularyzacji fake newsów i kampanii dezinformacyjnych to ważne zadanie, z którym media społecznościowe bardzo często mają problemy, dlatego tak istotne są skoordynowane działania wielu portali w celu zatrzymania ich rozpowszechniania.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Netflix udostępnia filmy edukacyjne na YouTube

Newsy

Redmi K30 Pro oficjalnie

Newsy

8K bez tajemnic

Publikacje

Chiny zakazują zagranicznego sprzętu i oprogramowania w urzędach

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!