Połącz się z nami

Newsy

Android Q zmienia nazwę na Android 10

Oficjalna premiera już za kilka tygodni.

Prawie od samego początku tradycją Androida było określanie kolejnych wersji systemu operacyjnego nazwami zainspirowanymi różnymi rodzajami słodkości. Przed premierą Androida Q producent postanowił jednak na dobre zerwać z tym zwyczajem.

Nowa wersja Androida została oficjalnie nazwana Android 10 – „Android Q” przestał istnieć. Decyzja ta wydaje się być ostateczna, a Google raczej nie powróci do „deserowego” nazewnictwa – została ona podjęta po konsultacji z użytkownikami systemu operacyjnego z całego świata. Okazało się, że dużej części nieanglojęzycznej społeczności nazwy te sprawiały problemy. Jako przykład podany został Android 5.0 Lollipop, który był trudny do wymówienia dla osób posługujących się językami, w których nie ma wyraźnego podziału na litery L i R. Na dodatek większość słodyczy o nazwie rozpoczynającej się na literę Q to przysmaki regionalne, mało znane na całym świecie.

Oprócz nazwy zaktualizowane zostało logo Androida. Teraz będzie ono czarne, nie zielone, co poprawi jego czytelność. Zielona pozostanie jedynie maskotka systemu operacyjnego, dobrze znany robot, który będzie przewijał się w każdej wersji loga. Specjalnie wybrane, kontrastowe kolory tła będą wydobywały barwy nowego znaku towarowego w przyjazny dla oczy sposób. Logo będzie miało swoją oficjalną premierę za kilka tygodni, wraz z komercyjną wersją Androida 10.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

TEST: Oppo Find X2 Pro

Testy

Google Nearby Share – AirDrop dla Androida

Newsy

Google Pixel 4A oficjalnie

Newsy

Mroczna strona Steve’a Jobsa znowu na tapecie

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!