Połącz się z nami

Newsy

YouTube i National Geographic tworzą seriale VR

Trzy projekty pokazujące piękno przyrody.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość pozwala nam zwiedzać nie tylko fikcyjne światy, ale także lepiej poznawać nasz własny. Już w tym miesiącu zobaczymy owoc współpracy YouTube z National Geographic w tym zakresie – pierwszy z trzech seriali przyrodniczo-dokumentalnych.

The Okavango Experience zabierze widzów w podróż wzdłuż delty rzeki Okawango w Botswanie – najdłuższej i najbogatszej pod względem przyrodniczym śródlądowej delty na świecie. Serial jest zapisem czteromiesięcznej podróży zespołu badawczego National Geographic. Każdy odcinek będzie miał około pięciu minut, w ciągu których poznamy zamieszkujące teren delty zwierzęta i dowiemy się, jakie działania zostały podjęte, by chronić jej status ekologiczny i zapewnić jej przetrwanie. Pierwszy epizod będzie dostępny już w tym miesiącu – 11 grudnia pojawi się on na kanale National Geographic na YouTube, oficjalnej stronie internetowej oraz aplikacji na Google Daydream VR. Kolejne odcinki będą udostępniane co tydzień.

Oprócz The Okavango Experience w ramach współpracy powstaną dwa kolejne seriale VR. Pojawią się one na platformie w 2019 roku, ale ich tematyka jest jeszcze nieznana. Według przedstawicieli National Geographic wirtualna rzeczywistość umożliwia stworzenie poruszających, wciągających programów edukacyjnych, a dzięki partnerstwu z YouTube trafią one do szerokiej grupy odbiorców, którzy dzięki nim zainteresują się poznawaniem przyrody.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne