Połącz się z nami

Newsy

YouTube i National Geographic tworzą seriale VR

Trzy projekty pokazujące piękno przyrody.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość pozwala nam zwiedzać nie tylko fikcyjne światy, ale także lepiej poznawać nasz własny. Już w tym miesiącu zobaczymy owoc współpracy YouTube z National Geographic w tym zakresie – pierwszy z trzech seriali przyrodniczo-dokumentalnych.

The Okavango Experience zabierze widzów w podróż wzdłuż delty rzeki Okawango w Botswanie – najdłuższej i najbogatszej pod względem przyrodniczym śródlądowej delty na świecie. Serial jest zapisem czteromiesięcznej podróży zespołu badawczego National Geographic. Każdy odcinek będzie miał około pięciu minut, w ciągu których poznamy zamieszkujące teren delty zwierzęta i dowiemy się, jakie działania zostały podjęte, by chronić jej status ekologiczny i zapewnić jej przetrwanie. Pierwszy epizod będzie dostępny już w tym miesiącu – 11 grudnia pojawi się on na kanale National Geographic na YouTube, oficjalnej stronie internetowej oraz aplikacji na Google Daydream VR. Kolejne odcinki będą udostępniane co tydzień.

Oprócz The Okavango Experience w ramach współpracy powstaną dwa kolejne seriale VR. Pojawią się one na platformie w 2019 roku, ale ich tematyka jest jeszcze nieznana. Według przedstawicieli National Geographic wirtualna rzeczywistość umożliwia stworzenie poruszających, wciągających programów edukacyjnych, a dzięki partnerstwu z YouTube trafią one do szerokiej grupy odbiorców, którzy dzięki nim zainteresują się poznawaniem przyrody.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Otwarta beta GOG GALAXY 2.0 już dostępna

Sprawdź, jakie możliwości daje ci GOG GALAXY 2.0!

Opublikowane

dnia

GOG GALAXY 2.0, aplikacja, dzięki której połączysz wszystkie swoje gry i znajomych w jednym miejscu, jest już dostępna w otwartej becie. Wejdź na www.gogalaxy.com i dołącz do innych graczy. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Chiny zakazują zagranicznego sprzętu i oprogramowania w urzędach

Odpowiedź na amerykańskie obostrzenia.

Opublikowane

dnia

Nie wydaje się, żeby konflikt handlowy na linii Chiny-Stany Zjednoczone był bliski końcowi – sytuacja wciąż się zaostrza. Wiele bitew toczonych jest na rynku technologicznym: ostatnia z nich dotyczy oprogramowania i sprzętu wykorzystywanego przez instytucje rządowe i administracyjne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google dodaje nowe funkcje do Pixeli

Rozmycie tła po zrobieniu zdjęcia i filtrowanie połączeń.

Opublikowane

dnia

Pixel 4 na starcie nie był najoryginalniejszym spośród tegorocznych flagowców, ale Google obiecało, że przyszłe aktualizacje pozwolą użytkownikom skorzystać z pełni możliwości smartfona. Firma właśnie udostępniła pierwszy z wielu dużych „pakietów nowości”.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Netflix ogłasza premierę 4 sezonu „Domu z papieru”

Najnowszy sezon serialu dostępny na Netflix od 3 kwietnia 2020.

Opublikowane

dnia

przez

Ogłoszenie daty premiery czwartego sezonu Domu z papieru było jedną z niespodzianek podczas CCXP (Brazil Comic Con Experience).

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

NASA bada wybuchy na asteroidzie

Ciało niebieskie od czasu do czasu wyrzuca skały.

Opublikowane

dnia

Asteroida Bennu stała się sławna, gdy NASA wybrało ją jako cel misji – agencja kosmiczna miała lepiej poznać asteroidę, która znajduje się na orbicie potencjalnie kolidującej z Ziemią. Na razie zaobserwowano jednak inne, niespotykane dotąd zjawisko…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne