Połącz się z nami

Newsy

YouTube i National Geographic tworzą seriale VR

Trzy projekty pokazujące piękno przyrody.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość pozwala nam zwiedzać nie tylko fikcyjne światy, ale także lepiej poznawać nasz własny. Już w tym miesiącu zobaczymy owoc współpracy YouTube z National Geographic w tym zakresie – pierwszy z trzech seriali przyrodniczo-dokumentalnych.

The Okavango Experience zabierze widzów w podróż wzdłuż delty rzeki Okawango w Botswanie – najdłuższej i najbogatszej pod względem przyrodniczym śródlądowej delty na świecie. Serial jest zapisem czteromiesięcznej podróży zespołu badawczego National Geographic. Każdy odcinek będzie miał około pięciu minut, w ciągu których poznamy zamieszkujące teren delty zwierzęta i dowiemy się, jakie działania zostały podjęte, by chronić jej status ekologiczny i zapewnić jej przetrwanie. Pierwszy epizod będzie dostępny już w tym miesiącu – 11 grudnia pojawi się on na kanale National Geographic na YouTube, oficjalnej stronie internetowej oraz aplikacji na Google Daydream VR. Kolejne odcinki będą udostępniane co tydzień.

Oprócz The Okavango Experience w ramach współpracy powstaną dwa kolejne seriale VR. Pojawią się one na platformie w 2019 roku, ale ich tematyka jest jeszcze nieznana. Według przedstawicieli National Geographic wirtualna rzeczywistość umożliwia stworzenie poruszających, wciągających programów edukacyjnych, a dzięki partnerstwu z YouTube trafią one do szerokiej grupy odbiorców, którzy dzięki nim zainteresują się poznawaniem przyrody.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Samsung Galaxy Fold – drugie podejście po falstarcie

Opublikowane

dnia

To jeszcze nie oficjalna informacja, ale źródło jest całkiem poważne: Narodowy Uniwersytet Seulski i KAIST, jak również „ktoś bliski sprawie”, informują, że Samsung Galaxy Fold po licznych perturbacjach trafi na rynek w okolicach prezentacji modelu Galaxy Note 10, która będzie miała miejsce już 7 sierpnia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Creative Outlier Gold: Całkowicie bezprzewodowe słuchawki z oprogramowaniem Super X-Fi

Opublikowane

dnia

Creative Technology Ltd  ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek Creative Outlier Gold, kontynuację uznanego przez krytyków Creative Outlier Air, który wprowadził na rynek konkurencyjny cenowo, prawdziwie bezprzewodowy zestaw słuchawkowy. Dzięki Outlier Gold użytkownicy mogą oczekiwać nowych ulepszeń, które wyznaczą nowy standard w tym segmencie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Premiera soundbara Samsung Harman Kardon Q80R

Opublikowane

dnia

Samsung wprowadził właśnie do sprzedaży soundbara Samsung Harman Kardon Q80R, który w założeniu ma być idealnym towarzyszem dla telewizora QLED Q80.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Thule Gauntlet – nowe, „pancerne” futerały i aktówki na Macbooki (i nie tylko)

Opublikowane

dnia

Na polski rynek trafiły właśnie nowe modele ochronnych futerałów i aktówek na komputery przenośne Apple z serii Thule Gauntlet: Thule Gauntlet MacBook Pro Attaché (dla komputerów 13” i 15”) oraz Thule Gauntlet MacBook Pro Sleeve (Macbook 12/13/15”). Nowości charakteryzują się stylowym, eleganckim wzornictwem, wysokim poziomem ochrony oraz tym, że pozwalają na korzystanie z komputerów bez konieczności wyjmowania ich z futerałów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Asystent Google przesyła nasze rozmowy pośrednikom

Afera podsłuchowa od Google?

Opublikowane

dnia

przez

Głośnik Google Home to świetny dodatek do każdego inteligentnego domu. Działający w jego wnętrzu Asystent Google nasłuchuje naszych poleceń po usłyszeniu frazy „OK Google” i odpowiada na nasze pytania lub wykonuje zaprogramowane polecenia. Jak się jednak okazuje nasze rozmowy z urządzeniem nie trafiają jedynie na serwery Google.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne