Połącz się z nami

Newsy

Donald Trump zorganizował spotkanie liderów świata technologii

Miejsce przy stole należało się tylko tym najlepszym.

Jeśli jest coś z czym wszyscy możemy się zgodzić to fakt, iż Donald Trump będzie interesującym prezydentem USA. Już teraz świeżo upieczona głowa Stanów Zjednoczonych wprawia w osłupienie niektórych obserwatorów. Jego najnowszym pomysłem okazało się zebranie prezesów i właścicieli największych firm w świecie technologii w jednym pokoju, aby przedyskutować rozwój ich przedsiębiorstw.

Wśród zaproszonych na spotkanie z Donaldem Trumpem byli między innymi Tim Cook (CEO Apple), Jeff Bezos (CEO Amazona), Elon Musk (CEO Tesli i SpaceX), Satya Nadella (CEO Microsoftu) i wielu innych. Dla większości zgromadzonych było to zdecydowanie mocno niekomfortowe spotkanie z uwagi na to, iż większość z nich otwarcie krytykowała Trumpa podczas jego kampanii. Niemniej jednak, wszyscy zostali przywitani ciepło oraz zapewnieni o chęci wspierania i pomocy w dalszym rozwoju ich przedsiębiorstw przez USA. Prezydent elekt w typowym dla siebie stylu stwierdził, iż każdy z obecnych na spotkaniu może się z nim kontaktować bezpośrednio lub z jego ludźmi, gdyż w jego szeregach nie ma głównodowodzącego i wszyscy są równi… Prasa była obecna przez pierwszy kilka minut spotkania, ale nawet w tak krótkim czasie dało się wyczuć pewną konsternację i malujące się pytanie: „Co ja tu robię?”, na twarzach niektórych zgromadzonych.

Donald Trump w żartobliwy sposób stwierdził również, iż wiele osób chciało się dostać na to spotkanie, ale miejsce przy stole należało się tylko tym najlepszym, co raczej kiepsko świadczy chociażby o CEO Twittera, który nie został zaproszony. Media spekulują, iż miało to związek z zemstą Trumpa za odrzucenie przez sieć społecznościową w czasie kampanii prezydenckiej jego sponsorowanej emotikony.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Wyciekła specyfikacja HTC Desire 20 Pro

Newsy

Wyciek pierwszej bety Androida 11

Newsy

iOS 13.5.1 z aktualizacjami bezpieczeństwa

Newsy

Google prezentuje aplikację do dystansowania społecznego Sodar

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!