Połącz się z nami

Newsy

Donald Trump zorganizował spotkanie liderów świata technologii

Miejsce przy stole należało się tylko tym najlepszym.

Opublikowane

dnia

Jeśli jest coś z czym wszyscy możemy się zgodzić to fakt, iż Donald Trump będzie interesującym prezydentem USA. Już teraz świeżo upieczona głowa Stanów Zjednoczonych wprawia w osłupienie niektórych obserwatorów. Jego najnowszym pomysłem okazało się zebranie prezesów i właścicieli największych firm w świecie technologii w jednym pokoju, aby przedyskutować rozwój ich przedsiębiorstw.

Wśród zaproszonych na spotkanie z Donaldem Trumpem byli między innymi Tim Cook (CEO Apple), Jeff Bezos (CEO Amazona), Elon Musk (CEO Tesli i SpaceX), Satya Nadella (CEO Microsoftu) i wielu innych. Dla większości zgromadzonych było to zdecydowanie mocno niekomfortowe spotkanie z uwagi na to, iż większość z nich otwarcie krytykowała Trumpa podczas jego kampanii. Niemniej jednak, wszyscy zostali przywitani ciepło oraz zapewnieni o chęci wspierania i pomocy w dalszym rozwoju ich przedsiębiorstw przez USA. Prezydent elekt w typowym dla siebie stylu stwierdził, iż każdy z obecnych na spotkaniu może się z nim kontaktować bezpośrednio lub z jego ludźmi, gdyż w jego szeregach nie ma głównodowodzącego i wszyscy są równi… Prasa była obecna przez pierwszy kilka minut spotkania, ale nawet w tak krótkim czasie dało się wyczuć pewną konsternację i malujące się pytanie: „Co ja tu robię?”, na twarzach niektórych zgromadzonych.

Donald Trump w żartobliwy sposób stwierdził również, iż wiele osób chciało się dostać na to spotkanie, ale miejsce przy stole należało się tylko tym najlepszym, co raczej kiepsko świadczy chociażby o CEO Twittera, który nie został zaproszony. Media spekulują, iż miało to związek z zemstą Trumpa za odrzucenie przez sieć społecznościową w czasie kampanii prezydenckiej jego sponsorowanej emotikony.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne