Połącz się z nami

Newsy

Xiaomi prezentuje prototyp składanego telefonu

W wersji z ekranem składającym się na zewnątrz.

Xiaomi oficjalnie potwierdziło, że pracuje nad składanym telefonem, dołączając tym samym do rosnącego wciąż grona producentów zainteresowanych tą technologią. Prototyp smartfona został zaprezentowany w krótkim spocie reklamowym.

Na pierwszy rzut oka telefon od Xiaomi wygląda jak duży, szeroki phablet. Na filmie prezentującym urządzenie widać jednak, że obydwa boki urządzenia składają się w tył niczym skrzydła, dzięki czemu sprzęt przyjmuje typowe dla smartfona wymiary i proporcje. Interfejs użytkownika MIUI automatycznie dostosowuje się do konfiguracji, w jakiej znajduje się telefon.

W poście zamieszczonym pod materiałem wideo dyrektor Xiaomi Lin Bin opowiada o ideach, które przyświecały firmie podczas projektowania urządzenia. Jej głównym celem było stworzenie perfekcyjnego połączenia pomiędzy pracą na telefonie i na tablecie, co zostało osiągnięte dzięki dwóm grzbietom, wzdłuż których składa się smartfon.

Jednocześnie dyrektor Xiaomi podkreśla, że zaprezentowane urządzenie to dopiero prototyp. To, czy trafi on do masowej produkcji, zależy od opinii publicznej – jeśli koncepcja przypadnie do gustu użytkownikom, prace nad telefonem będą kontynuowane. Prototyp nie ma jeszcze oficjalnej nazwy: wśród propozycji znalazły się Mi Dual Flex i Mi MIX Flex. Xiaomi zachęca fanów do wymyślania i przesyłania im własnych propozycji.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Wyciekła specyfikacja HTC Desire 20 Pro

Newsy

Wyciek pierwszej bety Androida 11

Newsy

Samsung prezentuje Galaxy S20 Tactical Edition

Newsy

TEST: Samsung Galaxy S20

Testy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!