Połącz się z nami

Technologie

Xiaomi prezentuje opaskę fitness Mi Band 4

Kolorowy ekran AMOLED, wodoodporność i monitorowanie snu.

Opublikowane

dnia

Popularna opaska fitness od Xiaomi doczekała się czwartej odsłony. Tym razem będzie ona dostępna w kilku wersjach: zwykłej, z NFC i mikrofonem oraz… edycji limitowanej dla fanów uniwersum Marvela.

Mi Band 4 otrzymał 0,95-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 120 x 240 w pełnym kolorze, znacznie większy od tego zawartego w poprzedniej wersji opaski. Urządzenie jest wodoodporne do 5 ATM (czyli do głębokości 50 m) i otrzymało nowy sposób monitorowania ruchu w wodzie. Wewnątrz znalazł się także akcelerometr i żyroskop, które pomagają dokładniej śledzić aktywność. Opaska została ponadto wyposażona w akumulator o pojemności 135 mAh, starczający na około 20 dni pracy. W wersji NFC użytkownicy dostaną do dyspozycji także mikrofon, ale w Polsce ta funkcja będzie raczej nieprzydatna – służy on przede wszystkim do porozumienia się z chińskim wirtualnym asystentem Xiaoai.

Początkowo Mi Band 4 trafi jedynie na swój rodzimy rynek – premiera opasek nastąpi w połowie czerwca. Podstawowy wariant opaski będzie kosztował 170 CNY (ok. 90 PLN), a ten z NFC i wirtualnym asystentem – 230 CNY (ok. 125 PLN). Urządzenie będzie dostępne także w specjalnej wersji kolekcjonerskiej zaprojektowanej wspólnie z Marvelem. Opaski w unikatowych wersjach kolorystycznych i z nowymi tarczami zostały wycenione na 350 CNY (ok. 190 PLN).

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Instagram ułatwi odzyskiwanie straconego konta

Ochrona przed przejmującymi konta hakerami.

Opublikowane

dnia

Utrata kontroli nad swoim profilem w mediach społecznościowych to niekomfortowa sytuacja, która może przysporzyć wielu problemów, także w procesie jego odzyskiwania. Instagram testuje właśnie nowe funkcje pomagające użytkownikowi na powrót przejąć profil.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje przyszłość 5G w iPhone’ach

Od 2021 roku wszystkie smartfony Apple będą w nie wyposażone.

Opublikowane

dnia

Technologia 5G wciąż się rozwija, dlatego nic dziwnego, że nie wszyscy producenci zdecydowali się na podążenie za tym trendem. Wśród „wielkich nieobecnych” znalazło się Apple, okazuje się jednak, że producent ma ambitne plany względem 5G.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Sztuczna inteligencja od Adobe rozpoznaje edytowane zdjęcia

Narzędzie do walki z technologią deepfake?

Opublikowane

dnia

W erze Photoshopa coraz trudniej jest rozpoznać, które zdjęcia są w pełni naturalne, a które zostały poddane retuszowi. Pomóc w tym może sztuczna inteligencja rozwijana przez Adobe i Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley rozpoznająca, czy dana grafika była poddawana korekcie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowy wygląd aplikacji mobilnej Spotify

Zmiany przede wszystkim dla użytkowników Premium.

Opublikowane

dnia

Spotify od jakiegoś czasu mocno stawia na podcasty. Widać to także w nowym układzie aplikacji mobilnej dla subskrybentów serwisu – biblioteka zawartości została ułożona w taki sposób, aby dawać im łatwiejszy dostęp do słuchowisk.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Reedycja konsoli PC Engine Core Grafx od Konami

W wersjach na rynek amerykański, europejski i japoński.

Opublikowane

dnia

Niektóre konsole nie osiągnęły takiej popularności jak NES czy Sega Genesis, a przynajmniej nie w Europie. PC Engine, znane także jako TurboGrafx-16, było w późnych latach 80 prawdziwym hitem w Japonii, ale na zachodzie zdobyło stosunkowo niewielu fanów. Mimo tego Konami postanowiło wypuścić w świat jej odświeżoną wersję.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne