Połącz się z nami

Newsy

Wyciekł kod źródłowy Windowsa 10

Z początku wydawało się, że wyciek będzie dużo większy.

Opublikowane

dnia

W zeszłym tygodniu serwis Beta Archive udostępnił swoim użytkownikom kod źródłowy do Windowsa 10, którego fragmenty dotyczyły pamięci, portów USB i sterowników do Wi-Fi. Dzisiaj rzecznik prasowy Microsoftu potwierdził owy wyciek i wskazał, iż pochodzi on z pakietu Shared Source Kit.

Z początku wydawało się, że wyciek będzie dużo większy. Serwis The Register donosił, iż składa się na niego około 32 TB danych. Miały to być wersje Windowsa, które nigdy nie ujrzały światła dziennego. Szczęśliwie jednak dla Microsoftu okazało się, że nie było to prawdą, a pozyskane pliki w dużej mierze zostały już upublicznione. Pakiet Shared Source Kit już wcześniej trafił do partnerów Microsoftu, którzy licencjonują jego produkty.

Nie zmienia to jednak fakty, że owy wyciek miał miejsce i mógł narobić dużo większych problemów. Jest to spory problem i ostrzeżenie dla Microsoftu, który w obecnych czasach poświęca coraz więcej uwagi bezpieczeństwu naszych systemów. Co prawda udostępniony kod został usunięty przez Beta Archive z ich serwisu, ale w czasie kiedy tam był pobrało go mnóstwo osób i z całą pewnością będzie zatem już na zawsze krążył w internecie.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne