Połącz się z nami

Newsy

Pierwsza beta Apple iOS 12 dostępna dla użytkowników

Szybsze działanie na starszych urządzeniach i funkcje wellness.

Opublikowane

dnia

Zapowiedziana na WWDC 2018 aktualizacja iOS do wersji 12 właśnie weszła w fazę publicznej bety. Pozwala ona przyjrzeć się nowościom, które czekają na użytkowników w następnej wersji systemu operacyjnego. Najważniejsze z nich dotyczą przyspieszenia działania systemu i lepszego zarządzania czasem podczas korzystania ze smartfona.

iOS 12 nastawiony jest na wydajną pracę nawet na słabszych urządzeniach. Aktualizacja trafi na iPhone’y 5S i iPady mini 2, których premiera odbyła się w 2013 roku, dlatego nowy system operacyjny musi działać sprawnie również przy ograniczonych zasobach sprzętowych. Przyspieszone zostanie nie tylko włączanie się urządzenia i otwieranie aplikacji, ale także ładowanie się klawiatury czy wprowadzanie tekstu. Posiadacze iPhone’a X raczej nie zauważą różnicy w działaniu, ale za to otrzymają dostęp do Memoji – wirtualnych awatarów. W przeciwieństwie do znanych z telefonów Samsunga AR Emoji awatary nie są oparte o fotografię twarzy użytkownika, ale można je dowolnie modyfikować i zmieniać. Mogą być one natomiast wykorzystane jako wirtualna maska podczas korzystania z FaceTime.

Nowa wersja iOS stawia na dobre samopoczucie użytkownika. Notyfikacje otrzymały algorytm inteligentnego filtrowania zawartości – aby nie bombardować telefonu ciągłymi powiadomieniami „uczą się” one, z których aplikacji najczęściej korzystamy i przyznają im pierwszeństwo w wyświetlaniu informacji o nowej zawartości. Tryb „Nie przeszkadzać” jest teraz wyposażony w możliwość ustawienia wyciszenia w danej lokalizacji, na przykład na sali kinowej. Najważniejszą nowością jest jednak aplikacja Screen Time, której celem jest walka z uzależnieniem od telefonu. Pozwala ona na ustawianie dziennych limitów korzystania z mediów społecznościowych i innych pochłaniających czas aplikacji.

Jest to pierwsza publiczna wersja bety iOS 12. Aktualizacja ma trafić na urządzenia we wrześniu, ale do tej pory system przejdzie przez kilka lub kilkanaście wariantów bety, które na bieżąco będą zbierały opinie użytkowników i raporty o błędach. Specjalna wersja bety udostępniona została także deweloperom. Dzięki niej mogą oni zapoznać się m. in. z aplikacją ARKit 2.0 do tworzenia obiektów w rzeczywistości rozszerzonej.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

The Frame: ponad 1200 dzieł sztuki dostępnych w Art Store

Kolekcja Art Store wzbogaciła się m.in. o dzieła autorów z Chile i Polski.

Opublikowane

dnia

przez

The Frame, jako koncept telewizora, który jednocześnie stanowi nowoczesną platformę dostępu do sztuki, cały czas ewoluuje. Podczas targów IFA dowiedzieliśmy się, że kolekcja dostępna w ramach sklepu ze sztuką, czyli Samsung Art Store, wzbogaciła się o kolejne dzieła – jest ich już ponad 1200. Wśród nowości znajdziemy prace artystów z Polski i Chile.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Nowy serial HBO „Mroczne materie” od 5 listopada w HBO i HBO GO

W rolach głównych Dafne Keen, Lin-Manuel Miranda i James McAvoy.

Opublikowane

dnia

Serial fantasy Mroczne materiez Ruth Wilson, Lin-Manuelem Mirandą i Jamesem McAvoyem będzie miał premierę 5 listopada w HBO i HBO GO.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Nowy serial oryginalny Netflix „DAYBREAK”

Opowieść o losach eklektycznej grupy ocalonych w zdradzieckiej rzeczywistości.

Opublikowane

dnia

W tym post-apokaliptycznym, przekraczającym granice gatunków serialu, kalifornijskie miasteczko Glendale zamieszkują grasujące w okolicy gangi osiłków, grupy gamerów, członkowie Klubu 4-H i inne przerażające plemiona, które walczą o przetrwanie u progu katastrofy nuklearnej (i to w dniu wielkiej imprezy…ups). DAYBREAK to opowieść o losach eklektycznej grupy ocalonych w tej dziwnej, zdradzieckiej rzeczywistości. Serial to po części saga o samurajach, po części opowieść o dojrzewaniu, z domieszką Battle Royale. DAYBRAKE to serial dla Generacji A (A jak Apokalipsa! Kumasz?) przeznaczony dla widzów pełnoletnich.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Premiera trzeciego sezonu polskiego serialu „Wataha” już 30 października

Na granicy w Bieszczadach nigdy nie jest spokojnie.

Opublikowane

dnia

Akcja trzeciego sezonu zaczyna się, gdy Straż Graniczna zatrzymuje dwóch migrantów, którzy próbowali uciec z Polski na Ukrainę. Rebrow, idąc ich tropem, niespodziewanie odkrywa miejsce zbrodni. Brutalne zabójstwo odbija się echem w całej Polsce. Markowski rozpoczyna śledztwo, a Rebrow zgłasza się po pomoc do Dobosz, zakładając, że sprawa może mieć drugie dno. Pnąca się po szczeblach kariery w Warszawie Dobosz niechętnie wraca w Bieszczady.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Już w 2020 roku premiera kolejnego polskiego serialu oryginalnego Netflix!

Ruszyła produkcja „W głębi lasu” – adaptacji bestsellerowego thrillera Harlana Cobena o tym samym tytule.

Opublikowane

dnia

przez

Sześcioodcinkową produkcję reżyserują Leszek Dawid (Jesteś Bogiem) oraz Bartosz Konopka (Królik po berlińsku). Autorami scenariusza są Agata Malesińska i Wojtek Miłoszewski. Serial produkuje ATM Grupa. Producentką kreatywną jest Anna Nagler (Ukryta gra), producentami wykonawczymi natomiast są Andrzej Muszyński oraz Harlan Coben. W głębi lasu to kolejna, obok brytyjskiej serii The Stranger oraz hiszpańskiego El Inocente, współpraca między Cobenem a Netflix. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne