Połącz się z nami

Newsy

Pierwsza beta Apple iOS 12 dostępna dla użytkowników

Szybsze działanie na starszych urządzeniach i funkcje wellness.

Opublikowane

dnia

Zapowiedziana na WWDC 2018 aktualizacja iOS do wersji 12 właśnie weszła w fazę publicznej bety. Pozwala ona przyjrzeć się nowościom, które czekają na użytkowników w następnej wersji systemu operacyjnego. Najważniejsze z nich dotyczą przyspieszenia działania systemu i lepszego zarządzania czasem podczas korzystania ze smartfona.

iOS 12 nastawiony jest na wydajną pracę nawet na słabszych urządzeniach. Aktualizacja trafi na iPhone’y 5S i iPady mini 2, których premiera odbyła się w 2013 roku, dlatego nowy system operacyjny musi działać sprawnie również przy ograniczonych zasobach sprzętowych. Przyspieszone zostanie nie tylko włączanie się urządzenia i otwieranie aplikacji, ale także ładowanie się klawiatury czy wprowadzanie tekstu. Posiadacze iPhone’a X raczej nie zauważą różnicy w działaniu, ale za to otrzymają dostęp do Memoji – wirtualnych awatarów. W przeciwieństwie do znanych z telefonów Samsunga AR Emoji awatary nie są oparte o fotografię twarzy użytkownika, ale można je dowolnie modyfikować i zmieniać. Mogą być one natomiast wykorzystane jako wirtualna maska podczas korzystania z FaceTime.

Nowa wersja iOS stawia na dobre samopoczucie użytkownika. Notyfikacje otrzymały algorytm inteligentnego filtrowania zawartości – aby nie bombardować telefonu ciągłymi powiadomieniami „uczą się” one, z których aplikacji najczęściej korzystamy i przyznają im pierwszeństwo w wyświetlaniu informacji o nowej zawartości. Tryb „Nie przeszkadzać” jest teraz wyposażony w możliwość ustawienia wyciszenia w danej lokalizacji, na przykład na sali kinowej. Najważniejszą nowością jest jednak aplikacja Screen Time, której celem jest walka z uzależnieniem od telefonu. Pozwala ona na ustawianie dziennych limitów korzystania z mediów społecznościowych i innych pochłaniających czas aplikacji.

Jest to pierwsza publiczna wersja bety iOS 12. Aktualizacja ma trafić na urządzenia we wrześniu, ale do tej pory system przejdzie przez kilka lub kilkanaście wariantów bety, które na bieżąco będą zbierały opinie użytkowników i raporty o błędach. Specjalna wersja bety udostępniona została także deweloperom. Dzięki niej mogą oni zapoznać się m. in. z aplikacją ARKit 2.0 do tworzenia obiektów w rzeczywistości rozszerzonej.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Instagram ułatwi odzyskiwanie straconego konta

Ochrona przed przejmującymi konta hakerami.

Opublikowane

dnia

Utrata kontroli nad swoim profilem w mediach społecznościowych to niekomfortowa sytuacja, która może przysporzyć wielu problemów, także w procesie jego odzyskiwania. Instagram testuje właśnie nowe funkcje pomagające użytkownikowi na powrót przejąć profil.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje przyszłość 5G w iPhone’ach

Od 2021 roku wszystkie smartfony Apple będą w nie wyposażone.

Opublikowane

dnia

Technologia 5G wciąż się rozwija, dlatego nic dziwnego, że nie wszyscy producenci zdecydowali się na podążenie za tym trendem. Wśród „wielkich nieobecnych” znalazło się Apple, okazuje się jednak, że producent ma ambitne plany względem 5G.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Sztuczna inteligencja od Adobe rozpoznaje edytowane zdjęcia

Narzędzie do walki z technologią deepfake?

Opublikowane

dnia

W erze Photoshopa coraz trudniej jest rozpoznać, które zdjęcia są w pełni naturalne, a które zostały poddane retuszowi. Pomóc w tym może sztuczna inteligencja rozwijana przez Adobe i Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley rozpoznająca, czy dana grafika była poddawana korekcie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowy wygląd aplikacji mobilnej Spotify

Zmiany przede wszystkim dla użytkowników Premium.

Opublikowane

dnia

Spotify od jakiegoś czasu mocno stawia na podcasty. Widać to także w nowym układzie aplikacji mobilnej dla subskrybentów serwisu – biblioteka zawartości została ułożona w taki sposób, aby dawać im łatwiejszy dostęp do słuchowisk.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Reedycja konsoli PC Engine Core Grafx od Konami

W wersjach na rynek amerykański, europejski i japoński.

Opublikowane

dnia

Niektóre konsole nie osiągnęły takiej popularności jak NES czy Sega Genesis, a przynajmniej nie w Europie. PC Engine, znane także jako TurboGrafx-16, było w późnych latach 80 prawdziwym hitem w Japonii, ale na zachodzie zdobyło stosunkowo niewielu fanów. Mimo tego Konami postanowiło wypuścić w świat jej odświeżoną wersję.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne