SOCJAL
Do góry

Microsoft Lumia 650 będzie ostatnią Lumią

Nie jest to może odejście w blasku chwały, ale lepszego najwyraźniej nie będzie.

Jeśli wierzyć doniesienim serwisu Windows Central, smartfon Microsoft Lumia 650, którego prezentacja ma się odbyć 1 lutego, będzie ostatnim urządzenim noszącym tą nazwę.

Linia urządzeń Lumia została zapoczątkowana jeszcze przez Nokię i stała się swoistym synonimem smartfona z systemem Windows Phone. Model Lumia 650 ma otrzymać 5-calowy wyświetlacz 720p, procesor Snapdragon 210 lub 212, 1 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przez slot kart microSD. Znajdziemy tu również aparat 8 Mpix (z tyłu) i 5 Mpix (z przodu). Jak można się spodziewać smartfon ten otrzyma system operacyjny Windows 10 Mobile.

Nie jest to może odejście w blasku chwały, ale lepszego najwyraźniej nie będzie. Smartfony Microsoftu od dłuższego czasu nie są w stanie nawiązać walki z high-endowymi urządzeniami z Androidem i iPhone’ami. Lumia 950 i 950 XL, które miały być nowymi flagowcami giganta z Redmond również nie wzbudziły większego zainteresowanie na rynku, więc jeśli plotki o uśmierceniu marki się potwierdzą to raczej nie będzie wielu głosów sprzeciwu.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy