Połącz się z nami

Technologie

World of Warcraft Classic już dostępny

Klasyczna wersja legendarnego MMORPG bez rozszerzeń i nowej mechaniki.

Opublikowane

dnia

W 2004 roku World of Warcraft był społecznym fenomenem. Miliony graczy z całego świata zostali pochłonięci przez najbardziej rozbudowaną grę MMORPG tamtych czasów. Od tego czasu wiele zmieniło się w świecie gry, ale wielu fanów wybierało grę na nieoficjalnych, „klasycznych” serwerach. Blizzard postanowił to wykorzystać.

W ramach World of Warcraft Classic gracze otrzymali dostęp do wersji gry 1.12, opublikowanej w 2006 roku przed premierą pierwszego dodatku The Burning Crusade. Dostarcza ona użytkownikom oryginalny klimat i mechanizmy rozgrywki WoW-a, z jednym wyjątkiem – limit postaci na jednym serwerze dla użytkownika został podwyższony do 10 (poprzednio były jedynie 3). Serwery zostały otwarte o północy i od razu przyciągnęły tysiące fanów – mimo uruchomienia przez Blizzarda dodatkowych krain, czas oczekiwania na połączenie z serwerem wynosi obecnie od 30 minut do kilku godzin.

Aby zagrać w WoW Classic potrzebna jest subskrypcja do obecnej wersji World of Warcraft – osoby, które w nią grają, otrzymają dostęp do klasycznej edycji za darmo. Jak zawsze klientem służącym do uruchamiania gry jest Battle.net. Na razie gra udostępniona została w wersji „vanilla”, czyli bez dodatków, ale Blizzard planuje ich implementację na późniejszych etapach. Dodatki mają pojawiać się w takiej samej kolejności, co w oryginalnym tytule i dodawać te same ulepszenia, w tym stopniowe zwiększanie się maksymalnego poziomu bohatera.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Facebook rozszerza linię produktową Portal

Teraz również w wersji Mini i TV.

Opublikowane

dnia

Facebook Portal nie zdobył takiego rozgłosu, jaki planowano – po skandalu z Cambridge Analytica wielu użytkowników wolało zainwestować w konkurencyjne głośniki smart home. Niedawno okazało się, że niektóre z nich i tak podsłuchiwały ich rozmowy i przesyłały ich urywki do osób trzecich, więc może teraz sprzęt Facebooka zyska większą popularność?

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Polacy kochają domowe (i)Roboty

Według badań GfK w pierwszym półroczu 2019 roku ilość sprzedanych w Polsce robotów sprzątających wzrosła o ponad 60%.

Opublikowane

dnia

przez

Polacy pokochali roboty sprzątające. Takie wnioski płyną z badania rynku, które przeprowadzone zostało przez Instytut GfK. Ta kategoria produktowa od lat odnotowuje stałe wzrosty, a dziś odpowiada za blisko 20% wartości rynku urządzeń odkurzających. Roboty domowe lidera rynku – amerykańskiej marki iRobot – ułatwiają utrzymanie porządku już w 330 tysiącach gospodarstw domowych w Polsce i zyskują coraz więcej zwolenników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

HP prezentuje laptopa Elite Dragonfly

Ultrabook z dodatkowymi zabezpieczeniami prywatności.

Opublikowane

dnia

Laptopy 2-w-1 kojarzone są przede wszystkim ze sprzętem domowym, ale HP zdecydowało się pójść w zupełnie inną stronę i stworzyło Elite Dragonfly – urządzenie 2-w-1 o biznesowym zacięciu. Ma ono stawiać przede wszystkim na bezpieczeństwo danych użytkownika.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Rozpoczyna się certyfikacja urządzeń Wi-Fi 6

Nowy standard ma lepiej radzić sobie z obsługą wielu jednoczesnych połączeń.

Opublikowane

dnia

O Wi-Fi 6 słyszeliśmy już od wielu miesięcy, ale dopiero teraz standard został sfinalizowany i będzie mógł trafić do urządzeń. Wśród gadżetów, które już niedługo otrzymają stosowna certyfikację, znajdą się routery, smartfony i wiele innych sprzętów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Platforma z grami Apple Arcade już dostępna

Póki co tylko dla beta testerów iOS 13 i iPadOS13.

Opublikowane

dnia

Jeszcze kilka tygodni temu niewiele osób spodziewało się, że zapowiadana platforma z grami od Apple pojawi się już we wrześniu. Okazuje się jednak, że pierwsi użytkownicy mogą już zagrać w zawarte na niej ekskluzywne tytuły.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne