Połącz się z nami

Newsy

Wirtualne dopasowywanie towaru do paczki na eBay

Aplikacja pozwoli na dobranie odpowiedniego rozmiaru kartonu.

Opublikowane

dnia

Serwis zakupowy eBay przedstawił właśnie ciekawe wykorzystanie frameworku Google ARCore. Androidowa wersja aplikacji wzbogaciła się o możliwość sprawdzenia, czy sprzedawany przedmiot na pewno zmieści się do kartonu, w rzeczywistości rozszerzonej.

Nie wiesz, jakiej wielkości karton wybrać, aby nie trzeba go było później dopychać kilogramami papieru i folii bąbelkowej? Funkcja „Will it Fit?” ma odpowiedzieć na to palące pytanie. Wystarczy umieścić sprzedawany przedmiot na płaskiej, matowej powierzchni i nakierować na niego aparat w smartfonie. Aplikacja automatycznie nałoży na niego wirtualny karton o wymiarach opakowań dostępnych w urzędach pocztowych. Paczkę można dowolnie przesuwać i dopasowywać za pomocą ruchów telefonu. Funkcja została opracowana z wykorzystaniem narzędzi Google ARCore przeznaczonych do tworzenia i rozbudowy aplikacji AR na Androida.

Funkcja obecnie testowana jest w Stanach Zjednoczonych, ale eBay planuje jej wprowadzenie w innych krajach, w których prowadzi działalność. Do jej działania potrzebne są oczywiście telefony obsługujące ARCore, czyli wyposażone w odpowiednio mocną specyfikację i system operacyjny Nougat 7.0 lub wyższy. Na chwilę obecną tylko wersja na Androida otrzymała możliwość wirtualnego pakowania produktów – wersja dla iOS zostanie najprawdopodobniej powstanie z wykorzystaniem ARKit i pojawi się nieco później.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Facebook uruchamia własny system płatności

Pozwala na przesyłanie pieniędzy wewnątrz aplikacji.

Opublikowane

dnia

Zakupy w Marketplace, urodzinowe akcje charytatywne – Facebook ma sporo zakątków, w których można wydać pieniądze. W przyszłości będzie można zapłacić nie tylko kartą lub przelewem, ale również za pośrednictwem usługi Facebook Pay, która automatycznie obsłuży nasze transakcje.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kolejna fabryka Tesli powstanie w Berlinie

Będzie produkowała baterie, napędy i niektóre modele.

Opublikowane

dnia

Po Stanach Zjednoczonych i Chinach przyszedł czas na Europę. Elon Musk oficjalnie potwierdził, że kolejna fabryka Tesli powstanie w Niemczech. Plany firmy zakładają, że produkcja ruszy już w 2021 roku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje ekspansję na rynku AR

W planach headset, okulary i nowe funkcje na iPadzie.

Opublikowane

dnia

O tym, że Apple z nadzieją patrzy w stronę rozwiązań AR, wiadomo nie od dziś. Póki co firma stara się zachować w sekrecie swoje plany związane z rzeczywistością rozszerzoną, ale najnowsze przecieki zdają się potwierdzać, że już wkrótce mocno zaznaczy ona swoją pozycję na tym rynku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Oficjalna premiera Disney+

Serwis streamingowy dostępny dla subskrybentów w trzech krajach.

Opublikowane

dnia

To chyba najbardziej oczekiwana premiera wśród serwisów streamingowych – w końcu po raz pierwszy w jednym miejscu dostępne będą wszystkie produkcje z uniwersum Marvela, Gwiezdnych Wojen czy klasyczne, disneyowskie filmy. Czego jeszcze możemy spodziewać się po usłudze Disney+?

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google otwiera projekt Google Cardboard

Teraz każdy może stworzyć aplikację VR.

Opublikowane

dnia

Ledwie miesiąc temu pożegnaliśmy Google Daydream, najambitniejszy projekt zakładający wprowadzenie wirtualnej rzeczywistości na smartfony. Na otarcie łez Google daje nam otwarty dostęp do kodu źródłowego i narzędzi służących do budowania apek na nieco bardziej, hmm, chałupniczy headset.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne