Połącz się z nami

Newsy

WarnerMedia rezygnuje z HBO GO w Stanach Zjednoczonych

Na razie nie ma planów jej wycofania z innych rynków.

Premiera HBO Max była jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń na rynku serwisów streamingowych. W jej obliczu WarnerMedia postanowiło ujednolicić swoją ofertę i zrezygnować z marki HBO GO – na szczęście jedynie na rynku amerykańskim.

Decyzja HBO wynika z chęci uproszczenia nomenklatury – w obecnej chwili w Stanach Zjednoczonych dostępne jest kilka usług streamingowych HBO, które mogą się po prostu mylić. HBO GO i HBO Now to aplikacje towarzyszące wykupionym pakietom telewizyjnym, które pozwalają oglądać zawartość wyświetlaną na kanałach HBO. Nowe HBO Max jest natomiast niezależną usługą, dodającą do tego dostęp do bogatego katalogu filmów WarnerMedia i oryginalnych produkcji. Aby uprościć ofertę, gigant medialny zdecydował się na przekształcenie HBO Now w apkę nazwaną po prostu HBO oraz całkowitą rezygnację z marki HBO GO. Aplikacja streamingowa zostanie zamknięta 31 lipca bieżącego roku.

Polscy użytkownicy HBO GO mogą jednak odetchnąć spokojnie – serwis streamingowy na pewno nie zdecyduje się na zamknięcie aplikacji, przynajmniej do momentu oficjalnego startu HBO Max na rynkach europejskich. Póki co WarnerMedia nie ma jednoznacznych planów ekspansji na Stary Kontynent, ale wśród trafiających na polskie HBO GO produkcji znajdują się także oryginalne tytuły HBO Max (jeden z nich, Love Life, jest już dostępny do obejrzenia). Możemy zatem spokojnie pochłaniać filmy i seriale jeden po drugim – jeśli HBO GO kiedykolwiek zniknie z Polski, zostanie ono szybko zastąpione HBO Max.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Sieć 5G a bezpieczeństwo, czyli jak zmniejszyć pozostawiany cyfrowy ślad w Internecie

Publikacje

Acer Swift 5 w najnowszej odsłonie

Newsy

Apple nie zapłaci 13 mld EUR zaległego podatku

Testy

Apple zapłaciło Samsungowi 950 mln USD kary

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!