Połącz się z nami

Technologie

USA wprowadza kolejne obostrzenia dla Huawei, ZTE i innych

Chińskie koncerny uznano za zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego.

Opublikowane

dnia

Amerykańskie firmy i instytucje, które sprzedawały podzespoły Huawei i innym chińskim koncernom teleinformatycznym, właśnie straciły ważnych klientów. Zgodnie z nowym rozporządzeniem wydanym przez administrację Białego Domu, transakcje te będą mogły być blokowane ze strony rządu.

Rozporządzenie daje prezydentowi USA możliwość blokowania tych transakcji, które zostaną uznane za zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Na chwilę obecną rozporządzenie nie wymienia konkretnych przypadków, ale jego ogłoszenie wydaje się nieprzypadkowe. Najprawdopodobniej zostanie ono użyte do ograniczania handlu pomiędzy chińskimi firmami teleinformatycznymi i amerykańskimi dostawcami podzespołów – Huawei, producent będący na celowniku USA, pozyskuje sporo części od partnerów ze Stanów, a uniemożliwienie tego procederu wiąże się z dużymi problemami dla koncernu.

Ponadto rozporządzenie podkreśla, że amerykańskie firmy i instytucje powinny zaprzestać korzystania z infrastruktury technicznej mogącej być użytej do ich szpiegowania – również ten punkt wydaje się być wycelowany w chińskie koncerny, w szczególności Huawei. Stany Zjednoczone wielokrotnie oskarżały producenta smartfonów o szpiegostwo na rzecz Chin, czemu firma zaprzeczała. Od kilku miesięcy organy administracji rządowej mają zakaz korzystania z urządzeń Huawei i ZTE.

To kolejny etap wojny ekonomicznej pomiędzy Chinami a USA. Odbywa się ona nie tylko na froncie handlowym – amerykański rząd próbuje przekonać inne kraje do zaprzestania rozwoju sieci 5G z użyciem infrastruktury Huawei. Sam producent nie wypowiedział się na temat zakazu, ale zapewnił, że chce pracować nad stworzeniem efektywnych metod kontroli bezpieczeństwa wraz ze Stanami Zjednoczonymi.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Konsumenckie drony DJI z funkcją wykrywania samolotów

Trafi do nowych urządzeń już w 2020 roku.

Opublikowane

dnia

Nieautoryzowane zbliżanie się dronów do lotnisk to jedna z najpowszechniejszych przyczyn przerwania ruchu lotniczego, a na dodatek grozi poważnymi wypadkami. DJI chce zapobiegać takim sytuacjom, dlatego ich nowe drony otrzymają technologię unikania innych statków powietrznych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google z informacjami o fotoradarach trafiają do Polski

Lokalizacje podczas wybierania trasy i w trybie nawigacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców korzysta chętniej z Map Google niż z wbudowanych systemów nawigacyjnych. Mamy dla nich dobrą wiadomość – aplikacja właśnie wzbogaciła się o kolejną funkcję. Teraz ostrzega ona o fotoradarach, na razie tylko na niektórych trasach

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google prezentuje nową edycję Google Glass

Sprzęt przeznaczony jest dla użytkowników biznesowych.

Opublikowane

dnia

Google Glass zapisało się w historii jako jedno z pierwszych urządzeń AR, ale daleko mu było do ideału. Mimo niezliczonej ilości memów, które powstały na temat okularów, marka Glass jest ciągle aktywna. Właśnie ukazała się ich najnowsza wersja.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Car Thing – pierwszy sprzęt od Spotify

Sprawdzi, jak słuchamy muzyki w samochodach.

Opublikowane

dnia

Wielu producentów oprogramowania próbuje swoich sił także w tworzeniu sprzętu. Spotify właśnie rozpoczęło testy swojego pierwszego gadżetu – samochodowego odtwarzacza Car Thing. Najprawdopodobniej nie będzie on jednak dostępny w sprzedaży…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne