Połącz się z nami

Technologie

USA wprowadza kolejne obostrzenia dla Huawei, ZTE i innych

Chińskie koncerny uznano za zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego.

Opublikowane

dnia

Amerykańskie firmy i instytucje, które sprzedawały podzespoły Huawei i innym chińskim koncernom teleinformatycznym, właśnie straciły ważnych klientów. Zgodnie z nowym rozporządzeniem wydanym przez administrację Białego Domu, transakcje te będą mogły być blokowane ze strony rządu.

Rozporządzenie daje prezydentowi USA możliwość blokowania tych transakcji, które zostaną uznane za zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Na chwilę obecną rozporządzenie nie wymienia konkretnych przypadków, ale jego ogłoszenie wydaje się nieprzypadkowe. Najprawdopodobniej zostanie ono użyte do ograniczania handlu pomiędzy chińskimi firmami teleinformatycznymi i amerykańskimi dostawcami podzespołów – Huawei, producent będący na celowniku USA, pozyskuje sporo części od partnerów ze Stanów, a uniemożliwienie tego procederu wiąże się z dużymi problemami dla koncernu.

Ponadto rozporządzenie podkreśla, że amerykańskie firmy i instytucje powinny zaprzestać korzystania z infrastruktury technicznej mogącej być użytej do ich szpiegowania – również ten punkt wydaje się być wycelowany w chińskie koncerny, w szczególności Huawei. Stany Zjednoczone wielokrotnie oskarżały producenta smartfonów o szpiegostwo na rzecz Chin, czemu firma zaprzeczała. Od kilku miesięcy organy administracji rządowej mają zakaz korzystania z urządzeń Huawei i ZTE.

To kolejny etap wojny ekonomicznej pomiędzy Chinami a USA. Odbywa się ona nie tylko na froncie handlowym – amerykański rząd próbuje przekonać inne kraje do zaprzestania rozwoju sieci 5G z użyciem infrastruktury Huawei. Sam producent nie wypowiedział się na temat zakazu, ale zapewnił, że chce pracować nad stworzeniem efektywnych metod kontroli bezpieczeństwa wraz ze Stanami Zjednoczonymi.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Android Q zmienia nazwę na Android 10

Oficjalna premiera już za kilka tygodni.

Opublikowane

dnia

Prawie od samego początku tradycją Androida było określanie kolejnych wersji systemu operacyjnego nazwami zainspirowanymi różnymi rodzajami słodkości. Przed premierą Androida Q producent postanowił jednak na dobre zerwać z tym zwyczajem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

YouTube został wykorzystany jako narzędzie do walki z protestami w Hong Kongu

Google usunęło 210 kont oskarżanych o sianie dezinformacji na rzecz Chin.

Opublikowane

dnia

Protesty w Hong Kongu sięgają także do sfery internetowej. Google poinformowało o usunięciu 210 kont na YouTube, które miały udostępniać i rozpowszechniać materiały szkalujące manifestujących mieszkańców Hong Kongu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Marka odzieżowa Supreme wypuszcza telefon komórkowy

Klasyczna komórka za cenę smartfona?

Opublikowane

dnia

Producenci odzieży coraz chętniej flirtują z technologią – logo Gucci, Louis Vuitton czy Michaela Korsa pojawia się na głośnikach, powerbankach i innych gadżetach. Marka streetwear Supreme nie chciała być gorsza i opracowała… telefon komórkowy ze swoim logiem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kontrolery DualShock 4 w czterech nowych kolorach

W planach także headset o barwie różowego złota.

Opublikowane

dnia

PlayStation 4 może pochwalić się bogatym wyborem gadżetów, który jest na bieżąco rozszerzany o nowe propozycje. Tym razem Sony przygotowało cztery nowe wersje kolorystyczne pada do swojej konsoli i pasujący do jednej z nich headset.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Telewizor The Frame 2019: bo liczy się sztuka. I kropka (kwantowa)

W tym roku The Frame zaskoczy miliardem odcieni barw.

Opublikowane

dnia

Telewizor The Frame w nowej odsłonie od dziś jest dostępny w salonach Samsung Brand Store w całej Polsce. Ten unikatowy produkt w niezwykły sposób łączy nowoczesne technologie ze sztuką i jednocześnie sprawia, że staje się ona bardziej przystępna. Kolejny odcinek serialu właśnie się skończył? Teraz możesz nacieszyć oczy obrazem ulubionego malarza.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne