Połącz się z nami

Newsy

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

Nowa kolekcja ubrań przygotowana została w porozumieniu z Virgin Galactic z myślą o krótkich, pasażerskich lotach w przestrzeń suborbitalną. W skład pełnego zestawu wchodzi kurtka upamiętniająca wycieczkę, warstwa wewnętrzna, kombinezon treningowy, obuwie i kombinezon kosmiczny. W ich projektowaniu uczestniczyli piloci, lekarze i astronauci, których wiedza posłużyła do stworzenia jak najbardziej komfortowych i stylowych ubrań.

Kolekcja ma być elastyczna i wytrzymała. Podczas lotu turyści nie będą ani na chwilę wychodzili w przestrzeń kosmiczną, dlatego szczelność kombinezonów jest sprawą drugorzędną – muszą one przede wszystkim chronić ich podczas swobodnego unoszenia się w stanie nieważkości.

Każdy turysta, który wykupi lot pasażerski, otrzyma całą kolekcję w cenie biletu – ubrania zostaną skrojone na miarę. Zważywszy na to, że jeden lot kosztuje 250 000 USD, są to jedne z droższych ciuchów, jakie możemy wybrać. Założyciel Virgin Galactic, Richard Branson, zapowiada, że pierwsze testy pasażerskich lotów suborbitalnych rozpoczną się jeszcze w tym roku. Jeśli przebiegną one bez problemów, turyści wzniosą się w przestworza już w połowie 2020 roku.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Unia Europejska przyspiesza programy kosmiczne

Newsy

NASA stworzyła naszyjnik, który ostrzega przed dotykaniem twarzy

Newsy

NASA ogłasza konkurs na projekt… księżycowej wygódki

Newsy

SpaceX wynosi kolejne 60 satelitów Starlink na orbitę

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!