Połącz się z nami

Newsy

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

Ultradźwiękowy, zintegrowany z ekranem czytnik linii papilarnych Galaxy S10 sam w sobie działa bez zarzutu. Problemy pojawiają się, kiedy telefon zostanie umieszczony w przezroczystym, żelowym etui ochronnym, które chroni również wyświetlacz. Okazuje się, że czytnik interpretuje przyciśnięcie jego powierzchni jako poprawny odcisk palca i odblokowuje telefon – nawet, jeśli obsługuje go osoba, która nie rejestrowała swojego odcisku w systemie urządzenia. Przyczyną tego problemu ma być cieniutka warstwa powietrza, która powstaje pomiędzy ekranem a plastikowym etui i zakłóca poprawną pracę czytnika.

Błąd został odkryty przez małżeństwo z Wielkiej Brytanii, które po zakupie etui ochronnego na eBayu zauważyło, że ich Galaxy S10 może być odblokowywany dowolnym odciskiem palca. O sprawie bardzo szybko dowiedział się Samsung. Producent obiecał rychłe wypuszczenie stosownej aktualizacji oprogramowania, które rozwiąże problem z nieautoryzowanym odblokowywaniem smartfona. Jednocześnie zalecił on korzystanie jedynie z autoryzowanych akcesoriów, które nie sprawiają takich problemów, jak te wykonane przez zewnętrzne firmy.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Sony Xperia 1 II oficjalnie

Newsy

Oferta telewizorów Samsung na 2020 rok

Newsy

TEST: Samsung Galaxy Tab S6

Testy

TCL pracuje nad smartfonem z rozsuwanym ekranem

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!