SOCJAL
Do góry


Ulepszone Spotify dla darmowych użytkowników

Zmiany będą dotyczyły przeważnie aplikacji mobilnej.

W ostatnich tygodniach pozycja Spotify bardzo się umocniła, czego kulminacją było wejście spółki na giełdę światową. Ten poważny krok idzie w parze ze zmianami w darmowej wersji aplikacji mobilnej, które mają przyciągnąć nowych użytkowników i nakłonić istniejących do wypróbowania wersji premium.

Aplikacja mobilna Spotify bez wykupionego abonamentu oferuje obecnie dość okrojony wybór piosenek, których można słuchać, oraz prawie zerową kontrolę nad zawartością proponowanych playlist,. W jednej z kolejnych aktualizacji – być może nawet już w kwietniu – kwestia ta zostanie rozwiązania poprzez dodanie do darmowej wersji apki kilku opcji dostępnych do tej pory tylko użytkownikom premium. Użytkownicy otrzymają większą możliwość wybierania wykonawców i utworów na playlistach oraz usuwania piosenek, które im się nie podobają.

Zmiany w aplikacji mobilnej są logicznym następstwem działań podjętych przez Spotify w walce z nielegalnymi programami oferującymi funkcjonalność premium bez wykupienia faktycznej subskrypcji oraz innych zewnętrznych czynników wpływających na działanie serwisu. Udostępnienie nowych funkcji może zachęcić osoby, które do tej pory korzystały ze zhakowanej wersji, do wypróbowania tej oryginalnej. Serwis streamingowy rozpoczął również testy nowej, uproszczonej usługi Spotify Stations skupiającej się przede wszystkim na playlistach. Nie zapominajmy również o plotkach, według których Spotify ma rozpocząć produkcję własnego hardware’u, w tym inteligentnego głośnika – przyszłego rywala HomePoda.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy