Połącz się z nami

Newsy

Twitter testuje ukrywanie odpowiedzi

Ma to ułatwić przerywanie toksycznych dyskusji.

W zamyśle Twitter miał być platformą do zwięzłego, kulturalnego wyrażania swoich poglądów, ale ostatnimi czasy zaczął być wykorzystywany do znacznie mniej szlachetnych celów – organizowania politycznych ataków na niektórych użytkowników i internetowego „wykańczania” ich. W zapobieganiu tym toksycznym zachowaniom ma pomóc nowa funkcja.

Ukrywanie odpowiedzi zostało najpierw wprowadzone dla użytkowników w Kanadzie, ale teraz trafiło także do osób ze Stanów Zjednoczonych i Japonii. Jego zasada działania jest prosta: konto, które zamieściło oryginalnego tweeta, będzie mogło schować „zapalne” odpowiedzi przed wzrokiem wszystkich użytkowników, tym samym zduszając toksyczną dyskusję w zarodku. Nie zostaną one jednak całkowicie usunięte – inni użytkownicy będą mogli przeczytać je po wciśnięciu ikony otwierającej wszystkie ukryte tweety jednocześnie.

Funkcja ta, jak zresztą każde narzędzie oddane w ręce internautów, może posłużyć do dobrych i złych celów. Z jednej strony użytkownicy będą mogli wykorzystać je w walce z trollami i do obrony przed tzw. „cancel culture” – fenomenem, w którym internetowy tłum ma na celu zniszczenie kariery danej osoby w odpowiedzi na (prawdziwe lub nie) zarzuty. Z drugiej może być ono użyte do bezwzględnego uciszania osób o innych poglądach niż autor oryginalnego tweeta. Na razie ukrywanie odpowiedzi pozostaje w fazie testowej. Jeśli sprawdzi się ono w krajach testowych, być może trafi również do Polski.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Twitter chce likwidować nieaktywne konta

Newsy

Twitter zakazuje politycznych reklam

Newsy

Facebook chce ukryć polubienia pod postami

Newsy

Facebook testuje komunikator Instagram Threads

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!