Połącz się z nami

Newsy

The Boring Company prezentuje pierwszy fragment testu tunelu Loop

Firma Elona Muska zaprasza na przejażdżkę.

Opublikowane

dnia

Pierwszy etap budowy pilotażowego tunelu Loop pod siedzibą SpaceX w Kalifornii został zakończony. Co najlepsze, pierwsi kierowcy mieli już okazję go wypróbować – oczywiście w kontrolowanych warunkach.

Do demonstracji wykorzystana została Tesla Model X, ale docelowo tunel ma być kompatybilny z każdym autonomicznym, elektrycznym samochodem – o ile ten oczywiście nie jest szerszy od jego średnicy (4,5 metra). Auto było wprowadzane do tunelu za pomocą windy, a następnie ustawiane w nim przy użyciu pomocniczych kółek. Są one wyposażeniem Tesli, nie bezpośrednim elementem systemu transportowego, i pozwalają na przeciągnięcie pojazdu wzdłuż prowadnic bez ryzyka jakiegokolwiek uszkodzenia. Model X następnie pokonywał mierzący niecałe 2 kilometry tunel i wyjeżdżał z niego na stacji końcowej. Wiele elementów wykorzystanych do budowy było eksperymentalnych, co przełożyło się na wrażenia z jazdy – według niektórych testujących była ona odrobinę zbyt wyboista.

Maksymalna prędkość osiągana podczas testu to 40 km/h, ale Elon Musk obiecuje, że końcowa wersja tunelu będzie umożliwiała przemieszczanie się z prędkością 150 km/h. Gotowy tunel ma być również przystosowany dla rowerzystów i pieszych, którzy mają poruszać się nim w specjalnie zaprojektowanych do tego celu pustych samochodach. Jazda nim ma przypominać teleportację – wsiadamy w jednym miejscu i wysiadamy w drugim. Tunele Loop docelowo będą łączyły się z systemem Hyperloop za pomocą specjalnych kapsuł transportowych.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

80-lecie Batmana – od komiksu do filmu w 8K

Doskonały obraz to składowa wielu technologii i funkcji.

Opublikowane

dnia

W tym roku mija 80 lat od wydania pierwszego komiksu z człowiekiem-nietoperzem w roli głównej. Na przestrzeni ostatnich lat i kolejnych filmów mieliśmy okazję obserwować nie tylko rozwój superbohatera, lecz także – ewolucję telewizji i telewizorów. Teraz po raz pierwszy możemy zobaczyć kultowe ekranizacje, takie jak „Batman” czy „Powrót Batmana” na UHD Blu-ray na najwyższej jakości telewizorach Samsung QLED 4K i 8K.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Chrome z możliwością zgłaszania podejrzanych stron

Rozszerzenie pozwoli nam uchronić się przed niebezpieczeństwem.

Opublikowane

dnia

Sztuczki z instalowaniem szkodliwego oprogramowania czy wyłudzaniem danych są wciąż popularne wśród hakerów. Najnowsze oficjalne rozszerzenie do przeglądarki Chrome ma nie tylko bronić użytkowników przed tymi atakami, ale także pomagać im w zgłaszaniu potencjalnych niebezpieczeństw.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Libra – nowa kryptowaluta od Facebooka

Tworzy ją 27 partnerów ze świata finansów i technologii.

Opublikowane

dnia

Podstawową cechą kryptowalut jest ich decentralizacja, która chroni posługujące się nimi strony przed nadużyciami i oszustwami. Ciekawe podejście do tego tematu zaprezentował Facebook, którego nowa kryptowaluta, Libra, została właśnie oficjalnie ogłoszona.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Instagram ułatwi odzyskiwanie straconego konta

Ochrona przed przejmującymi konta hakerami.

Opublikowane

dnia

Utrata kontroli nad swoim profilem w mediach społecznościowych to niekomfortowa sytuacja, która może przysporzyć wielu problemów, także w procesie jego odzyskiwania. Instagram testuje właśnie nowe funkcje pomagające użytkownikowi na powrót przejąć profil.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje przyszłość 5G w iPhone’ach

Od 2021 roku wszystkie smartfony Apple będą w nie wyposażone.

Opublikowane

dnia

Technologia 5G wciąż się rozwija, dlatego nic dziwnego, że nie wszyscy producenci zdecydowali się na podążenie za tym trendem. Wśród „wielkich nieobecnych” znalazło się Apple, okazuje się jednak, że producent ma ambitne plany względem 5G.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne