SOCJAL
Do góry


TEST: Woo Audio WA8 Eclipse

To najmniejszy lampowy wzmacniacz słuchawkowy dostępny na rynku. Czy warto się nim zainteresować?

Od czasu do czasu na łamach „Magazynu T3” pojawiają się produkty należące do kategorii „sprzęt specjalistyczny”. Woo Audio WA8 Eclipse należy właśnie do tego typu urządzeń: w pełni docenią je głównie oddani hobbyści.

Czym w ogóle jest ta tajemnicza skrzynka wyposażona w szereg pokręteł i wejść? WA8 to wzmacniacz słuchawkowy połączony z konwerterem cyfrowo-analogowym. Tym, co wyróżnia go spośród podobnych propozycji jest zastosowanie konstrukcji lampowej – na rynku najczęściej spotykane są wzmacniacze tranzystorowe i hybrydowe. Technologia lampowa wpływa na barwę dźwięku, która jest cieplejsza, bogatsza i bardziej zbilansowana, a ponadto jest mniej podatna na warunki otoczenia, które zmieniają brzmienie wzmacniaczy wykorzystujących tranzystory.

Brzmi jak niezły patent do zastosowana w przenośnych urządzeniach, nie? WA8 Eclipse to pierwsze rozwiązanie tego typu dostępne na rynku. Co prawda jego „przenośność” jest odrobinę dyskusyjna (przy wymiarach 170 x 92 x 43 mm i wadze ponad kilograma nie kwalifikuje się on do kategorii sprzętów kieszonkowych), ale w porównaniu z dostępnymi na rynku modelami zajmującymi pół stołu jest niemal mikroskopijny. Należy zauważyć, że sam producent nie rekomenduje korzystania z WA8 kiedy ten znajduje się w torbie lub plecaku, co ma związek z dość dużym nagrzewaniem się lamp – po prostu torba mogłaby się zapalić.

Sama konstrukcja wygląda przepięknie: aluminiowa obudowa w eleganckiej kolorystyce otacza wbudowane lampy, a pokrętło regulacji głośności stanowi przedłużenie brzegów urządzenia. Wzmacniacz współpracuje z właściwie każdym modelem słuchawek przewodowych dostępnych na rynku. Wpływają na to szeroki zakres impedancji i wysoka wartość mocy wyjść słuchawkowych. Zastosowane w WA8 lampy mają wystarczyć na 5 000 godzin użytkowania.

Pod względem działania wzmacniacz nie zawodzi. Charakterystyczne „ocieplenie” brzmienia związane z wykorzystaniem lamp jest wyczuwalne niezależnie od zastosowanych słuchawek (w ramach eksperymentu w teście znalazły się zarówno bardziej high-endowe ATH A1000Z Audio-Techniki, jak i bardziej budżetowe modele firmy, hmm, Krzak Sp. z o.o.). Oczywiście w przypadku droższych modeli efekt wygładzenia i zmiany barwy brzmienia brzmiał naturalniej. Co ciekawe, WA8 nie „obcina” tak pasma niskich tonów, jak dzieje się to z niektórymi wzmacniaczami lampowymi, co czyni z niego ciekawą propozycję dla fanów elektroniki i cięższych brzmień. Wbudowany akumulator o pojemności 3 400 mAh starcza na około 4 godziny pracy.

Podsumowując, mamy tutaj do czynienia ze świetnym, high-endowym wzmacniaczem. Wysoką cenę rekompensuje rewelacyjna jakość wykonania i dbałość o szczegóły.

SPECYFIKACJA

 • Cena 10 000 PLN
 • Konstrukcja Lampy 6S31B x2 i 6021 x1
 • Pasmo przenoszenia 20 Hz – 30 kHz
 • Maksymalny poziom wyjścia słuchawkowego 350 mW
 • Impedancja słuchawek 8-600 Om
 • Łączność USB, wyjście 6,3 mm, wyjście 3,5 mm

Werdykt
 • Design - 91
 • Jakość wykonania - 88
 • Funkcjonalność - 86
 • Cena - 55
80

Naszym zdaniem...

Plusy Elegancki design i wytrzymała budowa. Wszechstronny zakres pracy. Barwa dźwięku mimo nieznacznego ocieplenia brzmi naturalnie i przyjemnie.
Minusy WA8 jest tylko częściowo przenośny. Aby w pełni nacieszyć się tym sprzętem trzeba posiadać dobre słuchawki.
Podsumowując Wzmacniacz zaprojektowany dla podróżujących audiofili. Drogi, ale oferujący najwyższą jakość dźwięku.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Testy

 • TEST: Yamaha MusicCast Vinyl 500

  Dzięki temu gramofonowi nie będziesz musiał wybierać pomiędzy muzyką analogową a cyfrową.

  Agnieszka Stradecka15/01/2019
 • TEST: Pioneer A-40AE

  Ten zintegrowany wzmacniacz zdobył uznanie światowych specjalistów w dziedzinie audio - i „Magazynu T3”.

  Agnieszka Stradecka14/01/2019
 • TEST: Samsung QLED TV 2018 Q8D

  Testujemy piękny i elegancki telewizor Samsunga - czy zachwycimy się również jego możliwościami?

  Marcin Kubicki09/01/2019
 • TEST: Honor Play

  Budżetowy telefon gamingowy? To zbyt piękne, żeby mogło być prawdziwe…

  Marcin Kubicki07/01/2019
 • TEST: Astell&Kern SP1000M

  Testujemy high-endowy odtwarzacz audio w nastrojowym kolorze blue…

  Michał Lis04/01/2019