SOCJAL
Do góry


7.0 Nougat najpopularniejszą wersją Androida

Oreo obecne na 1% urządzeń.

Cykl korzystania z urządzeń z Androidem w dużej mierze składa się z czekania na moment, w którym producent smartfona zdecyduje się na wypuszczenie aktualizacji systemu operacyjnego. Widać to we właśnie opublikowanych danych użytkowania – po 17 miesiącach od jego wprowadzenia Android 7.0 Nougat stał się najpopularniejszą wersją OS.

Android 7.0 i 7.1 znajdują się obecnie na telefonach 28,5% użytkowników Androida, o włos wyprzedzając pochodzącą z 2015 wersję Marshmallow (28,1%). Sporo osób używa również starszych wersji, w tym wydanego w 2013 KitKata (12%). Najnowszy Android, 8.0/8.1 Oreo, trafił do jedynie 1,1% użytkowników – tempo wzrostu wydaje się być nieco wolniejsze, niż w przypadku poprzednich edycji. Trend ten najprawdopodobniej zmieni się w momencie, w którym na rynek trafią tegoroczne flagowce, w tym Samsung Galaxy S9.

Google stara się walczyć z trendem opóźniania aktualizacji na wiele sposobów. Najnowszym jest Project Treble, który ma przyspieszyć proces implementacji nowych wersji Androida na urządzeniach zewnętrznych producentów poprzez uniezależnienie kodu źródłowego systemu od nakładek. Rozwiązanie to póki co zostało zastosowane w 8.0 Oreo – czas pokaże, czy rzeczywiście przełoży się na szybsze aktualizacje.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy