Połącz się z nami

Testy

TEST: Polk Audio Assist

Jak mieszka się Asystentowi Google w głośniku od Polk Audio?

Niby w inteligentnym głośniku najważniejsze są umiejętności wirtualnego asystenta, ale miło by było, gdyby towarzyszyło im niezłe brzmienie. Assist od Polk Audio obiecuje spełnić to marzenie, ale czy dotrzymuje obietnicy?

Głośnik prezentuje się znacznie lepiej niż oficjalne propozycje Google Home – jest solidnie wykonany, stabilny i dość ciężki. Spora waga wynika z jego specyfikacji: wewnątrz znajdują się dwa przetworniki, wysoko- i niskotonowy, którym towarzyszy dedykowany wzmacniacz, a także nasłuchujące komend mikrofony.

Assist sterujemy przede wszystkim za pomocą poleceń głosowych, ale do naszej dyspozycji oddano także najważniejsze przyciski, w tym jeden wyłączający Asystenta. Dokładność rozpoznawania mowy stoi na wysokim poziomie: głośnik nie miał problemu z rejestracją poleceń nawet wtedy, gdy głośno odtwarzał muzykę, i nie zdarzało mu się przekręcanie słów, chyba, że mówiliśmy z naprawdę dużym akcentem.

Równie dobrze wypadł on pod względem brzmienia. To naprawdę duży skok jakości w porównaniu z oryginalnym Google Home: tutaj dźwięk jest głęboki, przejrzysty i precyzyjny niezależnie od poziomu głośności. Polk Audio Assist potrafi także współpracować z Chromecastem oraz odtwarzać muzykę ze Spotify Connect, Deezera i TuneIn – ich konfiguracja zajmuje ledwie kilka minut.

Jeśli marzy ci się system smart home oparty o Asystenta Google, głośnik ten jest jak najbardziej godzien twojej uwagi.

Cena 900 PLN

Werdykt
80

NASZYM ZDANIEM…

Na inteligentnym głośniku od Polk Audio Asystent może nareszcie rozwinąć skrzydła.

Plusy

Wysoka jakość wykonania. Świetnie gra i doskonale wygląda.

Minusy

Głośnik miewa problemy z interpretacją poleceń wypowiedzianych słabą angielszczyzną.

Od dziewięciu lat redaktor naczelny Magazynu T3. Ekspert w dziedzinie nowych technologii. Częsty gość programów radiowych i telewizyjnych. Prowadzący konferencji technologicznych. Autor wydawnictw książkowych o grach oraz organizator koncertów. Pasjonat muzyki, kina i literatury.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Popularne

TEST: Budżetowe drony

Testy

TEST: Samsung Galaxy Tab S6

Testy

Oficjalny koniec programu Google Station

Newsy

Najlepsze głośniki do każdego pokoju

Publikacje

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!