Połącz się z nami

Technologie

NASA otwiera Międzynarodową Stację Kosmiczną dla przedsiębiorców

Firmy będą mogły testować na niej produkty i kręcić spoty reklamowe.

Opublikowane

dnia

Czy chciałbyś polecieć na pozaziemską wyprawę biznesową? Osoby, które odpowiedziały twierdząco na to pytanie, już wkrótce będą mogły zrealizować swoje marzenie. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna została właśnie otwarta do celów komercyjnych.

Decyzja NASA została spowodowana chęcią przekształcenia ISS w swoisty hub biznesowy, umożliwiający prywatnym firmom i inwestorom wypromowanie swoich produktów w warunkach nieważkości. Wśród usług, które będzie oferowała Międzynarodowa Stacja Kosmiczna, znajdziemy testowanie produktów przez astronautów za pomocą sprzętu wykorzystywanego do badań naukowych, tworzenie kampanii marketingowych w kosmosie, badania nad możliwością stosowania danych procesów technologicznych w warunkach pozaziemskich i wiele innych, w tym komercyjne wycieczki.

Oczywiście skorzystanie z ISS będzie wiązało się z pewnymi obostrzeniami. Na stację kosmiczną będzie można wysłać łącznie 175 kg komercyjnego cargo, a załoga NASA przeznaczy na jego obsługę jedynie 90 godzin. Również kosmiczni turyści będą musieli podporządkować się pewnym zasadom: w ciągu roku dozwolone będą jedynie dwa loty komercyjne obsłużone wyłącznie za pomocą amerykańskiego środka transportu (na przykład testowanej właśnie kapsuły SpaceX Crew Dragon), a maksymalna długość pobytu na stacji to 30 dni. Również koszty wycieczki w kosmos są dość wygórowane – za jedną noc na ISS zapłacimy 35 000 USD (ok. 132 600 PLN), ale w cenę tę nie jest wliczony transport.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Instagram ułatwi odzyskiwanie straconego konta

Ochrona przed przejmującymi konta hakerami.

Opublikowane

dnia

Utrata kontroli nad swoim profilem w mediach społecznościowych to niekomfortowa sytuacja, która może przysporzyć wielu problemów, także w procesie jego odzyskiwania. Instagram testuje właśnie nowe funkcje pomagające użytkownikowi na powrót przejąć profil.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje przyszłość 5G w iPhone’ach

Od 2021 roku wszystkie smartfony Apple będą w nie wyposażone.

Opublikowane

dnia

Technologia 5G wciąż się rozwija, dlatego nic dziwnego, że nie wszyscy producenci zdecydowali się na podążenie za tym trendem. Wśród „wielkich nieobecnych” znalazło się Apple, okazuje się jednak, że producent ma ambitne plany względem 5G.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Sztuczna inteligencja od Adobe rozpoznaje edytowane zdjęcia

Narzędzie do walki z technologią deepfake?

Opublikowane

dnia

W erze Photoshopa coraz trudniej jest rozpoznać, które zdjęcia są w pełni naturalne, a które zostały poddane retuszowi. Pomóc w tym może sztuczna inteligencja rozwijana przez Adobe i Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley rozpoznająca, czy dana grafika była poddawana korekcie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowy wygląd aplikacji mobilnej Spotify

Zmiany przede wszystkim dla użytkowników Premium.

Opublikowane

dnia

Spotify od jakiegoś czasu mocno stawia na podcasty. Widać to także w nowym układzie aplikacji mobilnej dla subskrybentów serwisu – biblioteka zawartości została ułożona w taki sposób, aby dawać im łatwiejszy dostęp do słuchowisk.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Reedycja konsoli PC Engine Core Grafx od Konami

W wersjach na rynek amerykański, europejski i japoński.

Opublikowane

dnia

Niektóre konsole nie osiągnęły takiej popularności jak NES czy Sega Genesis, a przynajmniej nie w Europie. PC Engine, znane także jako TurboGrafx-16, było w późnych latach 80 prawdziwym hitem w Japonii, ale na zachodzie zdobyło stosunkowo niewielu fanów. Mimo tego Konami postanowiło wypuścić w świat jej odświeżoną wersję.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne