Połącz się z nami

Technologie

NASA otwiera Międzynarodową Stację Kosmiczną dla przedsiębiorców

Firmy będą mogły testować na niej produkty i kręcić spoty reklamowe.

Opublikowane

dnia

Czy chciałbyś polecieć na pozaziemską wyprawę biznesową? Osoby, które odpowiedziały twierdząco na to pytanie, już wkrótce będą mogły zrealizować swoje marzenie. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna została właśnie otwarta do celów komercyjnych.

Decyzja NASA została spowodowana chęcią przekształcenia ISS w swoisty hub biznesowy, umożliwiający prywatnym firmom i inwestorom wypromowanie swoich produktów w warunkach nieważkości. Wśród usług, które będzie oferowała Międzynarodowa Stacja Kosmiczna, znajdziemy testowanie produktów przez astronautów za pomocą sprzętu wykorzystywanego do badań naukowych, tworzenie kampanii marketingowych w kosmosie, badania nad możliwością stosowania danych procesów technologicznych w warunkach pozaziemskich i wiele innych, w tym komercyjne wycieczki.

Oczywiście skorzystanie z ISS będzie wiązało się z pewnymi obostrzeniami. Na stację kosmiczną będzie można wysłać łącznie 175 kg komercyjnego cargo, a załoga NASA przeznaczy na jego obsługę jedynie 90 godzin. Również kosmiczni turyści będą musieli podporządkować się pewnym zasadom: w ciągu roku dozwolone będą jedynie dwa loty komercyjne obsłużone wyłącznie za pomocą amerykańskiego środka transportu (na przykład testowanej właśnie kapsuły SpaceX Crew Dragon), a maksymalna długość pobytu na stacji to 30 dni. Również koszty wycieczki w kosmos są dość wygórowane – za jedną noc na ISS zapłacimy 35 000 USD (ok. 132 600 PLN), ale w cenę tę nie jest wliczony transport.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Android Q zmienia nazwę na Android 10

Oficjalna premiera już za kilka tygodni.

Opublikowane

dnia

Prawie od samego początku tradycją Androida było określanie kolejnych wersji systemu operacyjnego nazwami zainspirowanymi różnymi rodzajami słodkości. Przed premierą Androida Q producent postanowił jednak na dobre zerwać z tym zwyczajem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

YouTube został wykorzystany jako narzędzie do walki z protestami w Hong Kongu

Google usunęło 210 kont oskarżanych o sianie dezinformacji na rzecz Chin.

Opublikowane

dnia

Protesty w Hong Kongu sięgają także do sfery internetowej. Google poinformowało o usunięciu 210 kont na YouTube, które miały udostępniać i rozpowszechniać materiały szkalujące manifestujących mieszkańców Hong Kongu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Marka odzieżowa Supreme wypuszcza telefon komórkowy

Klasyczna komórka za cenę smartfona?

Opublikowane

dnia

Producenci odzieży coraz chętniej flirtują z technologią – logo Gucci, Louis Vuitton czy Michaela Korsa pojawia się na głośnikach, powerbankach i innych gadżetach. Marka streetwear Supreme nie chciała być gorsza i opracowała… telefon komórkowy ze swoim logiem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kontrolery DualShock 4 w czterech nowych kolorach

W planach także headset o barwie różowego złota.

Opublikowane

dnia

PlayStation 4 może pochwalić się bogatym wyborem gadżetów, który jest na bieżąco rozszerzany o nowe propozycje. Tym razem Sony przygotowało cztery nowe wersje kolorystyczne pada do swojej konsoli i pasujący do jednej z nich headset.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Telewizor The Frame 2019: bo liczy się sztuka. I kropka (kwantowa)

W tym roku The Frame zaskoczy miliardem odcieni barw.

Opublikowane

dnia

Telewizor The Frame w nowej odsłonie od dziś jest dostępny w salonach Samsung Brand Store w całej Polsce. Ten unikatowy produkt w niezwykły sposób łączy nowoczesne technologie ze sztuką i jednocześnie sprawia, że staje się ona bardziej przystępna. Kolejny odcinek serialu właśnie się skończył? Teraz możesz nacieszyć oczy obrazem ulubionego malarza.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne