Połącz się z nami

Moto

TEST: Mio MiVue Drive 55 LM

Hybrydowy gadżet dla kierowców, którzy mają smykałkę do filmowania i nie chcą pytać o drogę.

Mawiają, że jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Zasada ta nie tyczy się nowego produktu marki Mio, będącego połączeniem nowoczesnej nawigacji samochodowej z wideorejestratorem, mogącym obsługiwać obraz z dwóch kamer jednocześnie.

Już ten krótki opis powinien dać do zrozumienia, że w kontekście funkcjonalności MiVue Drive 55 LM oferuje naprawdę sporo jak na urządzenie kosztujące niecałego tysiaka. Jakość wykonania nie odbiega od tej, do jakiej przyzwyczaiła nas firma Mio – sprzęt posiada solidną obudowę, a znajdujące się w opakowaniu mocowanie ma sporo opcji regulacji, pozwalających na optymalny dla kierowcy montaż na przedniej szybie samochodu.

m15_9851-1

Moduł nawigacji umożliwia korzystanie z wielu przydatnych funkcji i poza dożywotnią aktualizacją map, zapewnia dostęp do takich opcji jak tryb pieszego, tryb planowania podróży czy działającej we współpracy z kamerą opcji alarmu kolizyjnego oraz systemu ostrzegającego przed zmianą właściwego pasa ruchu. Menu urządzenia oraz  jego interfejs cechuje się dużą czytelnością i już po chwili poświęconej na zapoznanie się z jego obsługą, nie mieliśmy żadnych problemów z szybkim znalezieniem interesującej nas opcji. W tym miejscu musimy wspomnieć, że nowa linia produktów MiVue Drive obejmuje kilka modeli różniących się od siebie wymiarami oraz dostępnością niektórych funkcji. My do testów otrzymaliśmy model 55 LM wyposażony w wyświetlacz o 5-calowej przekątnej, który pod względem jasności jest jednym z lepszych paneli jakie mieliśmy okazję podziwiać w testowanych przez nas nawigacjach.

POD WZGLĘDEM JASNOŚCI, WYŚWIETLACZ MIVUE DRIVE JEST JEDNYM Z LEPSZYCH PANELI OBECNYCH W NAWIGACJACH.

Drugą z kluczowych funkcjonalności opisywanego gadżetu jest możliwość rejestrowania obrazu w trakcie jazdy samochodem. W przypadku MiVue Drive odpowiada za nią kamerka z obiektywem o jasności f/2.0, zdolna do nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD. Jakość takich materiałów wideo jest więcej niż dobra, a jedyne „ale” można mieć tu do nagrań kręconych nocą podczas jazdy w intensywnym deszczu – wtedy obraz nie wydaje się mieć tak dużej liczby detali, co widać zwłaszcza w okolicach krawędzi kadru. Sporym plusem jest funkcja rejestrowania obrazu w sytuacji zaistnienia kolizji drogowej, gdyż urządzenie zapisuje w jednym pliku sekwencję wideo z wydarzeniami mającymi miejsce dziesięć sekund przed i dziesięć sekund po wypadku.

Czy zatem warto dać szansę nowemu produktowi Mio? Naszym zdaniem jak najbardziej tak, gdyż nie tylko oferuje on funkcjonalność dwóch urządzeń w jednym, ale także można go nabyć w całkiem atrakcyjnej cenie, która dodatkowo może ulec obniżce o nawet 170 PLN, w przypadku skorzystania z aktualnej promocji cashback (regulamin na www.miocashback.pl).

SPECYFIKACJA

  • CENA Ok. 950 PLN
  • WYŚWIETLACZ 5-calowy, 800×480 pikseli
  • WBUDOWANA PAMIĘĆ 4 GB (plus karta pamięci)
  • MAKSYMALNA JAKOŚĆ ZAPISU WIDEO 1080p przy 30 kl./s
  • POJEMNOŚĆ BATERII 1 100 mAh

Ocena

4

Zdaniem T3

MiVue Drive udowadnia, że nie warto płacić za dwa urządzenia, skoro można mieć wszystko w jednym wygodnym opakowaniu.

  • Design
  • Jakość wykonania
  • Funkcjonalność
  • Cena
Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

TEST: Kia e-Niro

Moto

TEST: Audeze Penrose

Gaming

TEST: Škoda Kamiq

Moto

TEST: HTC Desire 20 pro

Testy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!