SOCJAL
Do góry

TEST: Mio MiVue Drive 55 LM

Hybrydowy gadżet dla kierowców, którzy mają smykałkę do filmowania i nie chcą pytać o drogę.

Mawiają, że jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Zasada ta nie tyczy się nowego produktu marki Mio, będącego połączeniem nowoczesnej nawigacji samochodowej z wideorejestratorem, mogącym obsługiwać obraz z dwóch kamer jednocześnie.

Już ten krótki opis powinien dać do zrozumienia, że w kontekście funkcjonalności MiVue Drive 55 LM oferuje naprawdę sporo jak na urządzenie kosztujące niecałego tysiaka. Jakość wykonania nie odbiega od tej, do jakiej przyzwyczaiła nas firma Mio – sprzęt posiada solidną obudowę, a znajdujące się w opakowaniu mocowanie ma sporo opcji regulacji, pozwalających na optymalny dla kierowcy montaż na przedniej szybie samochodu.

m15_9851-1

Moduł nawigacji umożliwia korzystanie z wielu przydatnych funkcji i poza dożywotnią aktualizacją map, zapewnia dostęp do takich opcji jak tryb pieszego, tryb planowania podróży czy działającej we współpracy z kamerą opcji alarmu kolizyjnego oraz systemu ostrzegającego przed zmianą właściwego pasa ruchu. Menu urządzenia oraz  jego interfejs cechuje się dużą czytelnością i już po chwili poświęconej na zapoznanie się z jego obsługą, nie mieliśmy żadnych problemów z szybkim znalezieniem interesującej nas opcji. W tym miejscu musimy wspomnieć, że nowa linia produktów MiVue Drive obejmuje kilka modeli różniących się od siebie wymiarami oraz dostępnością niektórych funkcji. My do testów otrzymaliśmy model 55 LM wyposażony w wyświetlacz o 5-calowej przekątnej, który pod względem jasności jest jednym z lepszych paneli jakie mieliśmy okazję podziwiać w testowanych przez nas nawigacjach.

POD WZGLĘDEM JASNOŚCI, WYŚWIETLACZ MIVUE DRIVE JEST JEDNYM Z LEPSZYCH PANELI OBECNYCH W NAWIGACJACH.

Drugą z kluczowych funkcjonalności opisywanego gadżetu jest możliwość rejestrowania obrazu w trakcie jazdy samochodem. W przypadku MiVue Drive odpowiada za nią kamerka z obiektywem o jasności f/2.0, zdolna do nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD. Jakość takich materiałów wideo jest więcej niż dobra, a jedyne „ale” można mieć tu do nagrań kręconych nocą podczas jazdy w intensywnym deszczu – wtedy obraz nie wydaje się mieć tak dużej liczby detali, co widać zwłaszcza w okolicach krawędzi kadru. Sporym plusem jest funkcja rejestrowania obrazu w sytuacji zaistnienia kolizji drogowej, gdyż urządzenie zapisuje w jednym pliku sekwencję wideo z wydarzeniami mającymi miejsce dziesięć sekund przed i dziesięć sekund po wypadku.

Czy zatem warto dać szansę nowemu produktowi Mio? Naszym zdaniem jak najbardziej tak, gdyż nie tylko oferuje on funkcjonalność dwóch urządzeń w jednym, ale także można go nabyć w całkiem atrakcyjnej cenie, która dodatkowo może ulec obniżce o nawet 170 PLN, w przypadku skorzystania z aktualnej promocji cashback (regulamin na www.miocashback.pl).

SPECYFIKACJA

 • CENA Ok. 950 PLN
 • WYŚWIETLACZ 5-calowy, 800×480 pikseli
 • WBUDOWANA PAMIĘĆ 4 GB (plus karta pamięci)
 • MAKSYMALNA JAKOŚĆ ZAPISU WIDEO 1080p przy 30 kl./s
 • POJEMNOŚĆ BATERII 1 100 mAh

Ocena

 • Design
 • Jakość wykonania
 • Funkcjonalność
 • Cena

Zdaniem T3

MiVue Drive udowadnia, że nie warto płacić za dwa urządzenia, skoro można mieć wszystko w jednym wygodnym opakowaniu.

4

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Testy

 • TEST: Lenco L-91

  Ulepszona wersja modelu L-90, wyposażona w wiele dodatków uprzyjemniających słuchanie.

  Agnieszka Stradecka13/12/2017
 • TEST: Logitech MX Master 2S

  Wygodna i precyzyjna mysz umożliwiająca przenoszenie zawartości pomiędzy kilkoma komputerami, która wygląda jak małe dzieło sztuki.

  Marcin Kubicki08/12/2017
 • TEST: Philips VisaPure SC5275/10

  Jeśli twoja lepsza połowa narzeka na nadmiar gadżetów w domu, podaruj jej jeden tylko dla niej.

  Agnieszka Stradecka07/12/2017
 • TEST: Microsoft Surface Studio

  Microsoft zdecydował się na konkurowanie z apple nie tylko na rynku tabletów i notebooków, ale również kompaktowych desktopów.

  Agnieszka Stradecka06/12/2017
 • TEST: Audio-Technica ATH-DSR7BT

  Słuchawki premium wyposażone w układ pominięcia konwersji cyfrowo-analogowej.

  Michał Lis04/12/2017