Połącz się z nami

Newsy

CEO Sony Entertainment odchodzi do Snapchata

Największą próbą charakteru dla Lyntona był ogromny wyciek danych w 2014 roku.

Michael Lynton, dotychczasowy CEO Sony Pictures Entertainment zostanie przewodniczącym rady nadzorczej Snap Inc., czyli firmy matki popularnego serwisu Snapchat. Lynton piastował swoje dotychczasowe stanowisko przez ostatnie 13 lat.

Zdecydowanie największą próbą charakteru dla Lyntona w ostatnich latach był ogromny wyciek danych w 2014 roku w Sony, który ujawnił tonę maili firmowych, notatek i informacji. Na jego krześle w Sony zasiądzie w najbliższym czasie Kaz Hirai, który zostanie przewodniczącym zarządu i jednym z CEO Sony Entertainment. W tym czasie Lynton zajmie się rozwojem Snapchata, z którym był do tej pory związany w dużo mniejszym stopniu z uwagi na swoje obowiązki w Sony.

Co ciekawe w mailach, które wyciekły ponad dwa lata temu możemy odnaleźć szczegóły rozmowy z firmą Vergence Labs, która wieściła rozwój okularów Spectacles firmy Snap Inc. W swoim oświadczeniu Lynton podziękował Sony Corp. za współpracę i życzył kolejnych sukcesów.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Oficjalna premiera Sony Xperia 5 II

Newsy

PlayStation 5 w sprzedaży od 19 listopada

Newsy

PlayStation 5 w zamkniętej przedsprzedaży

Newsy

Kompletny przewodnik: Aparaty bezlusterkowe

Publikacje

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!