SOCJAL
Do góry

TEST: eMICRO One

Lekka, poręczna i stylowa hulajnoga elektryczna, która wprowadzi w twoje życie wiele ruchu, radości i wygody.

Kto z nas nie pamięta z dzieciństwa jazdy na hulajnodze? Sport ten, chociaż ciągle popularny wśród dzieciaków, przez długi czas był przez dorosłych niedoceniany. W końcu nie wypada jeździć na hulajnodze w marynarce i koszuli do pracy, prawda? Właśnie, czy to na pewno prawda?

Hulajnoga elektryczna eMICRO One to urządzenie powstałe z chęci rozwiązania problemu tzw. ostatniej mili. Wielu spośród nas nie ma niestety możliwości wygodnego podjechania pod same drzwi biura – niezależnie czy wynika to z niezbyt przemyślanego rozmieszczenia parkingów, lokalizacji przystanku autobusowego czy też niemożności przejechania przez drogi, które nagle zagrodziła wspólnota mieszkaniowa (smutne, ale prawdziwe). eMICRO One ma ułatwiać użytkownikowi pokonywanie tego ostatniego odcinka pomiędzy środkiem transportu a biurem, a w efekcie – uprzyjemnić mu codzienną drogę do pracy i oszczędzić czas i nerwy.

Świetny plan, ale jak to wygląda w praktyce? Szwajcarska propozycja została zaprojektowana tak, aby była jak najwygodniejsza – zarówno, gdy na niej jedziesz, jak i w momencie transportu. Hulajnoga waży jedynie 7,5 kg – znacznie mniej niż rowery miejskie – i osiąga maksymalną prędkość 25 km/h. Nie jest to zatrważający osiąg, ale na szybsze pokonanie drogi pomiędzy dwoma przystankami w zupełności wystarczy. eMICRO One wykonana jest z wytrzymałego aluminium i może udźwignąć pasażera o całkowitej wadze do 100 kg (pamiętaj, że wlicza się w to nie tylko twoja masa ciała, ale również waga wszystkich bagaży!). Jedno ładowanie litowo-jonowego akumulatora trwa około godziny i starcza na pokonanie 10-15 kilometrów w zależności od prędkości i obciążenia. Silniczek BLDC, w który została wyposażona eMICRO One, rozwija nawet 500 W mocy.

Jak korzysta się z hulajnogi? Bardzo przyjemnie. eMICRO One nadaje się tylko do jazdy po asfalcie i innych utwardzanych, w miarę płaskich nawierzchniach, jednak każdy aspekt jazdy bardzo cieszy. Sterowanie urządzeniem jest bardzo płynne. Silnik załącza się automatycznie w momencie spadku prędkości poniżej 5 km/h lub wykrycia wzniesienia. Kiedy akurat podróżujesz autobusem, możesz złożyć hulajnogę na pół, dzięki czemu jej transport jest wygodniejszy. Ponadto uwagę (zarówno twoją, jak i mijanych przechodniów) na pewno zwróci fantastyczny, minimalistyczny design eMICRO One – to nie tylko wydajny sprzęt, ale również bardzo atrakcyjny.

Po tej fali superlatyw trzeba jednak wskazać również minusy hulajnogi. Najbardziej rzucającym się w oczy jest niewątpliwie cena – 4 500 PLN za hulajnogę elektryczną to sporo kasy, jednak eMICRO One nadrabia to wysoką jakością wykonania i funkcjonalnością. Jeśli jesteś gotowy na tego rzędu wydatek, kupuj śmiało!

SPECYFIKACJA

 • CENA 4 499 PLN
 • WYMIARY 75x28x27 cm (po rozłożeniu)
 • WAGA 7,5 kg
 • PRĘDKOŚĆ do 25 km/h
 • ZASIĘG 10-15 km
 • ZALECANE OBCIĄŻENIE 100 kg

Ocena

 • Design
 • Jakość wykonania
 • Funkcjonalność
 • Cena

Zdaniem T3

Mimo dość wysokiej ceny, eMICRO One to jedna z najlepszych propozycji z kategorii miejskich hulajnóg elektrycznych. Szerokiej drogi!

4

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Testy

 • TEST: Lenco L-91

  Ulepszona wersja modelu L-90, wyposażona w wiele dodatków uprzyjemniających słuchanie.

  Agnieszka Stradecka13/12/2017
 • TEST: Logitech MX Master 2S

  Wygodna i precyzyjna mysz umożliwiająca przenoszenie zawartości pomiędzy kilkoma komputerami, która wygląda jak małe dzieło sztuki.

  Marcin Kubicki08/12/2017
 • TEST: Philips VisaPure SC5275/10

  Jeśli twoja lepsza połowa narzeka na nadmiar gadżetów w domu, podaruj jej jeden tylko dla niej.

  Agnieszka Stradecka07/12/2017
 • TEST: Microsoft Surface Studio

  Microsoft zdecydował się na konkurowanie z apple nie tylko na rynku tabletów i notebooków, ale również kompaktowych desktopów.

  Agnieszka Stradecka06/12/2017
 • TEST: Audio-Technica ATH-DSR7BT

  Słuchawki premium wyposażone w układ pominięcia konwersji cyfrowo-analogowej.

  Michał Lis04/12/2017