Połącz się z nami

Newsy

Tesla oficjalnie prezentuje Model Y

Powiększony Model 3 dla siedmiu osób.

Opublikowane

dnia

Do oferty Tesli właśnie trafił nowy samochód elektryczny – kompaktowy SUV będący powiększoną wersją najtańszego w gamie firmy Modelu 3. Auto będzie wyższe i pojemniejsze od swojego odpowiednika i dostępne w kilku wariantach.

Design Modelu Y pozostał właściwie taki sam, jak w Modelu 3. Auto ma być od niego o około 10% pojemniejsze i wyposażone w panoramiczny dach. W podstawowej wersji Model Y będzie mógł pomieścić 5 pasażerów, ale klienci będą mogli dokupić dodatkowe siedzenia trzeciego rzędu za równowartość około 12 000 PLN. Pod względem wystroju i wyposażenia wnętrza to również dokładna kopia poprzedniego samochodu – kierowca otrzyma do dyspozycji m. in. charakterystyczny, 15-calowy ekran dotykowy znany z Modelu 3.

Model Y najbardziej wyróżnia się pod względem wariantów. Najtańszy z nich, Standard Range, będzie kosztował 39 000 USD (148 600 PLN) i charakteryzował się zasięgiem 370 km, maksymalną prędkością 190 km/h i przyspieszeniem do setki 5,9 s. Samochód będzie dostępny na wiosnę 2021. Droższe warianty wyposażenia będą dostępne nieco wcześniej, bo już jesienią przyszłego roku. Nastawiony na długi zasięg Long Range pozwoli przejechać do 480 km na jednym ładowaniu, osiągnąć maksymalną prędkość 210 km/h i przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 5,5 sekundy. Ceny tego wariantu będą rozpoczynały się od 47 000 USD (179 000 PLN).

Terenowy Dual Motor AWD wyposażony w napęd na cztery koła otrzymał zasięg 450 km, maksymalną prędkość 217 km/h i przyspieszenie do setki w 4,8 s. Wyceniony on został na minimum 51 000 USD (194 300 PLN). Najmocniejszy w gamie samochód nazwany Performance będzie rozwijał prędkość nawet 240 km/h, a od 0 do 100 km/h przyspieszy w jedynie 3,5 sekundy. Jego zasięg, podobnie jak w Dual Motor AWD, wynosił będzie 450 km, ale mocniejsza specyfikacja zostanie odzwierciedlona w cenie zaczynającej się od 60 000 USD (228 600 PLN).

Model Y dostępny jest już w przedsprzedaży na stronie internetowej Tesli. Samochód można oczywiście wyposażyć w dodatkowe elementy, w tym wspomniane już fotele trzeciego rzędu i dobrze znaną funkcję Autopilot. Należy zauważyć, że ceny podane podczas premiery przeznaczone są na rynek amerykański, a w Europie okażą się one najprawdopodobniej wyższe.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Sztuczna inteligencja od Adobe rozpoznaje edytowane zdjęcia

Narzędzie do walki z technologią deepfake?

Opublikowane

dnia

W erze Photoshopa coraz trudniej jest rozpoznać, które zdjęcia są w pełni naturalne, a które zostały poddane retuszowi. Pomóc w tym może sztuczna inteligencja rozwijana przez Adobe i Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley rozpoznająca, czy dana grafika była poddawana korekcie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowy wygląd aplikacji mobilnej Spotify

Zmiany przede wszystkim dla użytkowników Premium.

Opublikowane

dnia

Spotify od jakiegoś czasu mocno stawia na podcasty. Widać to także w nowym układzie aplikacji mobilnej dla subskrybentów serwisu – biblioteka zawartości została ułożona w taki sposób, aby dawać im łatwiejszy dostęp do słuchowisk.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Reedycja konsoli PC Engine Core Grafx od Konami

W wersjach na rynek amerykański, europejski i japoński.

Opublikowane

dnia

Niektóre konsole nie osiągnęły takiej popularności jak NES czy Sega Genesis, a przynajmniej nie w Europie. PC Engine, znane także jako TurboGrafx-16, było w późnych latach 80 prawdziwym hitem w Japonii, ale na zachodzie zdobyło stosunkowo niewielu fanów. Mimo tego Konami postanowiło wypuścić w świat jej odświeżoną wersję.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google ze zgłaszaniem utrudnień drogowych

Kolejne funkcje dla społeczności w popularnej aplikacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców preferuje Yanosika i Waze od Map Google – te pierwsze aplikacje pozwalają uzyskiwać szybkie informacje na temat nagłych sytuacji drogowych. Funkcja zgłaszania utrudnień nareszcie trafiła także do polskiej wersji nawigacji od Google.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowości od Creative w strefie audio!

Coś dla sportowców i fanów dobrego dźwięku.

Opublikowane

dnia

przez

Creative wprowadza kolejne nowości na lato, nowy model słuchawek bezprzewodowych edycja specjalna Outlier Air Sports, niskobudżetowe słuchawki Outlier Active dla wszystkich aktywnych, odporny na warunki atmosferyczne głośnik Muvo Play, nowatorski zestaw głośnikowy 2.1 do komputera Pebble Plus.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne