Połącz się z nami

Newsy

Tesla oficjalnie prezentuje Model Y

Powiększony Model 3 dla siedmiu osób.

Opublikowane

dnia

Do oferty Tesli właśnie trafił nowy samochód elektryczny – kompaktowy SUV będący powiększoną wersją najtańszego w gamie firmy Modelu 3. Auto będzie wyższe i pojemniejsze od swojego odpowiednika i dostępne w kilku wariantach.

Design Modelu Y pozostał właściwie taki sam, jak w Modelu 3. Auto ma być od niego o około 10% pojemniejsze i wyposażone w panoramiczny dach. W podstawowej wersji Model Y będzie mógł pomieścić 5 pasażerów, ale klienci będą mogli dokupić dodatkowe siedzenia trzeciego rzędu za równowartość około 12 000 PLN. Pod względem wystroju i wyposażenia wnętrza to również dokładna kopia poprzedniego samochodu – kierowca otrzyma do dyspozycji m. in. charakterystyczny, 15-calowy ekran dotykowy znany z Modelu 3.

Model Y najbardziej wyróżnia się pod względem wariantów. Najtańszy z nich, Standard Range, będzie kosztował 39 000 USD (148 600 PLN) i charakteryzował się zasięgiem 370 km, maksymalną prędkością 190 km/h i przyspieszeniem do setki 5,9 s. Samochód będzie dostępny na wiosnę 2021. Droższe warianty wyposażenia będą dostępne nieco wcześniej, bo już jesienią przyszłego roku. Nastawiony na długi zasięg Long Range pozwoli przejechać do 480 km na jednym ładowaniu, osiągnąć maksymalną prędkość 210 km/h i przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 5,5 sekundy. Ceny tego wariantu będą rozpoczynały się od 47 000 USD (179 000 PLN).

Terenowy Dual Motor AWD wyposażony w napęd na cztery koła otrzymał zasięg 450 km, maksymalną prędkość 217 km/h i przyspieszenie do setki w 4,8 s. Wyceniony on został na minimum 51 000 USD (194 300 PLN). Najmocniejszy w gamie samochód nazwany Performance będzie rozwijał prędkość nawet 240 km/h, a od 0 do 100 km/h przyspieszy w jedynie 3,5 sekundy. Jego zasięg, podobnie jak w Dual Motor AWD, wynosił będzie 450 km, ale mocniejsza specyfikacja zostanie odzwierciedlona w cenie zaczynającej się od 60 000 USD (228 600 PLN).

Model Y dostępny jest już w przedsprzedaży na stronie internetowej Tesli. Samochód można oczywiście wyposażyć w dodatkowe elementy, w tym wspomniane już fotele trzeciego rzędu i dobrze znaną funkcję Autopilot. Należy zauważyć, że ceny podane podczas premiery przeznaczone są na rynek amerykański, a w Europie okażą się one najprawdopodobniej wyższe.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Telewizor The Frame 2019: bo liczy się sztuka. I kropka (kwantowa)

W tym roku The Frame zaskoczy miliardem odcieni barw.

Opublikowane

dnia

Telewizor The Frame w nowej odsłonie od dziś jest dostępny w salonach Samsung Brand Store w całej Polsce. Ten unikatowy produkt w niezwykły sposób łączy nowoczesne technologie ze sztuką i jednocześnie sprawia, że staje się ona bardziej przystępna. Kolejny odcinek serialu właśnie się skończył? Teraz możesz nacieszyć oczy obrazem ulubionego malarza.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Netflix przygotowuje nowy serial z He-Manem

Showrunnerem projektu zostanie Kevin Smith.

Opublikowane

dnia

Po ciepło przyjętym re-boocie popularnego serialu z lat 80 She-Ra, Netflix zabrał się za kolejną serię osadzoną w tym uniwersum. Masters of the Universe: Revelation będzie kontynuacją kultowej kreskówki He-Man i Władcy Wszechświata.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Spotify dla rodziny z nowymi funkcjami

Kontrola rodzicielska i możliwość tworzenia wspólnych playlist.

Opublikowane

dnia

Pakiet rodzinny Spotify do tej pory był często wykorzystywany przez grupy znajomych, którzy chcieli zaoszczędzić na dostępie do muzyki w trybie Premium – poza ceną i wymaganiem, że wszyscy jego posiadacze muszą mieszkać razem, nie różnił się on niczym specjalnym od klasycznej subskrypcji. Teraz otrzyma on dodatkowe funkcje czyniące go bardziej „rodzinnym” niż poprzednio.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Minecraft z… obsługą ray-tracingu

Pozwala ona dodać głębi prostej oprawie graficznej.

Opublikowane

dnia

Kiedy Battlefield V został ogłoszony pierwszym tytułem wykorzystującym ray-tracing, wiele osób miało wątpliwości co do trafności tego ruchu – w końcu to sieciowa strzelanka, w której nie ma czasu na podziwianie widoków. Teraz nowa technologia trafi do jeszcze bardziej niespodziewanej gry…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Xiaomi, Oppo i Vivo pracują nad systemem przesyłania plików

Ma ona działać podobnie do Apple AirDrop.

Opublikowane

dnia

Trzy popularne chińskie marki łączą siły. Ich wspólny projekt dotyczy nie hardware’u, ale nowych funkcji oprogramowania – producenci ogłosili, że na ich telefony już wkrótce trafi system pozwalający na bezpośredni transfer plików pomiędzy urządzeniami mobilnymi.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne