Połącz się z nami

Newsy

Tesla oficjalnie prezentuje Model Y

Powiększony Model 3 dla siedmiu osób.

Opublikowane

dnia

Do oferty Tesli właśnie trafił nowy samochód elektryczny – kompaktowy SUV będący powiększoną wersją najtańszego w gamie firmy Modelu 3. Auto będzie wyższe i pojemniejsze od swojego odpowiednika i dostępne w kilku wariantach.

Design Modelu Y pozostał właściwie taki sam, jak w Modelu 3. Auto ma być od niego o około 10% pojemniejsze i wyposażone w panoramiczny dach. W podstawowej wersji Model Y będzie mógł pomieścić 5 pasażerów, ale klienci będą mogli dokupić dodatkowe siedzenia trzeciego rzędu za równowartość około 12 000 PLN. Pod względem wystroju i wyposażenia wnętrza to również dokładna kopia poprzedniego samochodu – kierowca otrzyma do dyspozycji m. in. charakterystyczny, 15-calowy ekran dotykowy znany z Modelu 3.

Model Y najbardziej wyróżnia się pod względem wariantów. Najtańszy z nich, Standard Range, będzie kosztował 39 000 USD (148 600 PLN) i charakteryzował się zasięgiem 370 km, maksymalną prędkością 190 km/h i przyspieszeniem do setki 5,9 s. Samochód będzie dostępny na wiosnę 2021. Droższe warianty wyposażenia będą dostępne nieco wcześniej, bo już jesienią przyszłego roku. Nastawiony na długi zasięg Long Range pozwoli przejechać do 480 km na jednym ładowaniu, osiągnąć maksymalną prędkość 210 km/h i przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 5,5 sekundy. Ceny tego wariantu będą rozpoczynały się od 47 000 USD (179 000 PLN).

Terenowy Dual Motor AWD wyposażony w napęd na cztery koła otrzymał zasięg 450 km, maksymalną prędkość 217 km/h i przyspieszenie do setki w 4,8 s. Wyceniony on został na minimum 51 000 USD (194 300 PLN). Najmocniejszy w gamie samochód nazwany Performance będzie rozwijał prędkość nawet 240 km/h, a od 0 do 100 km/h przyspieszy w jedynie 3,5 sekundy. Jego zasięg, podobnie jak w Dual Motor AWD, wynosił będzie 450 km, ale mocniejsza specyfikacja zostanie odzwierciedlona w cenie zaczynającej się od 60 000 USD (228 600 PLN).

Model Y dostępny jest już w przedsprzedaży na stronie internetowej Tesli. Samochód można oczywiście wyposażyć w dodatkowe elementy, w tym wspomniane już fotele trzeciego rzędu i dobrze znaną funkcję Autopilot. Należy zauważyć, że ceny podane podczas premiery przeznaczone są na rynek amerykański, a w Europie okażą się one najprawdopodobniej wyższe.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Premiera Samsunga Galaxy Fold przełożona

Na razie nie wiadomo, kiedy trafi do sprzedaży.

Opublikowane

dnia

Składany telefon od Samsunga był jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. W świetle problemów z niektórymi egzemplarzami recenzenckimi Koreańczycy postanowili jednak nie spieszyć się z wypuszczeniem produktu na rynek i wyeliminować wszystkie problemy zanim sprzęt trafi do użytkowników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Tesla prezentuje technologię jazdy autonomicznej

Taksówki autonomiczne, carsharing i wiele innych planów.

Opublikowane

dnia

Samochody Tesli są wyposażone w tryb autopilota, ale do tej pory nie mógł on pełnić funkcji w pełni autonomicznego systemu prowadzenia. Firma zaprezentowała technologię, która to zmieni: autorski komputer pokładowy mogący jeździć bez kierowcy w kabinie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Facebook pozyskiwał kontakty mailowe ze skrzynek użytkowników bez ich wiedzy

Problem dotyczy 1,5 miliona użytkowników.

Opublikowane

dnia

Facebook nie potrafi ustrzec się od kontrowersji związanych z prywatnością i ochroną danych osobowych. Tym razem chodzi o proceder, podczas którego portal pozyskiwał od użytkowników zawartość ich list kontaktów ze skrzynek mailowych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Google daje użytkownikom możliwość wyboru przeglądarki

Jedno z antymonopolowych zaleceń Unii Europejskiej wchodzi w życie.

Opublikowane

dnia

O zmianach w Androidzie i domyślnych programach dostarczanych wraz z nim słyszymy już od kilku tygodni, ale dopiero teraz Google podało więcej szczegółów na temat tego, jak system operacyjny będzie wyglądał po ich wprowadzeniu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne