SOCJAL
Do góry

Koreańczycy zbudowali prawdziwego Gundama

Firma wydała na ten prototyp ponad 200 mln USD i pracowała nad nim 2 lata.

Jeśli zastanawialiście się ile jeszcze musimy czekać na roboty bojowe znane chociażby z serii anime „Gundam”, gier typu Titanfall czy filmów takich jak „Robot Jox” to dobra wiadomość jest taka, że już niedługo. Pierwszy wielki krok w tym kierunku wykonała firma Hankook Technology z Korei Południowej, która przestawiła swój pierwszy funkcjonalny prototyp.

Kto wie czy przyszłe konflikty zbrojne nie będą rozstrzygane w wielkich bojowych robotach znanych nam z licznych źródeł kultury masowej. Pierwszym poważnym podejściem do tego tematu jest robot Method-2 zaprojektowany i zbudowany przez firmę Hankook Technology. Ten lekko przerośnięty „skafander” mierzy prawie 4 metry, waży 1,3 tony i korzysta z dwóch (ważących 130 kg każdy) manipulatorów w kształcie ludzkiej dłoni, które naśladują ruchy pilota w kokpicie. Zdaniem twórców Method-2 ich robot ma pomóc ludziom dostać się i pracować w miejscach, gdzie człowiek fizycznie nie może sobie poradzić. Nie trudno jednak sobie wyobrazić zastosowania militarne dla tego projektu. Firma wydała na ten prototyp ponad 200 mln USD i pracowała nad nim 2 lata. Co ciekawe w pracach nad robotem pomagał Vitaly Bulgarov, który normalnie zajmuje się tworzeniem efektów specjalnych w Hollywood i pracował przy takich filmach jak „Transformers”, „Robocop” czy „Terminator”.

Przyszłość Method-2 jest w tej chwili niepewna, ale w najbliższych latach z pewnością pomoże on w rozwoju robotyki i rozbudzi nasze nadzieje na zobaczenie prawdziwego Gundama w akcji.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy