Połącz się z nami

Newsy

IFA 2017: Wirtualna „mieszana rzeczywistość” od Microsoftu

Twój własny dom w wirtualnej rzeczywistości.

Wraz z pojawieniem się Google Daydream i coraz częściej pojawiającymi się plotkami o systemie VR od Apple Microsoft postanowił przyłączyć się do wyścigu. Windows Mixed Reality ma współpracować z headsetami najważniejszych producentów i oferować całkowicie nowatorski interfejs.

Podczas tegorocznych targów IFA w Berlinie Microsoft zaprezentował współpracujące z Windows Mixed Reality zestawy VR od Acera, Asusa, Dell, HP i Lenovo. Oprócz standardowych gogli zestaw taki posiada również specjalne kontrolery podłączane do komputera za pomocą pojedynczego portu USB. Kontrolery wyposażone są w przyciski menu i Windows, przedni spust, mini joystick i mały trackpad. Z wszystkich zestawów VR korzysta się tak samo, niezależnie od producenta, a kalibrowanie systemu jest niesamowicie proste.

Po założeniu gogli czeka na nas miła niespodzianka: wirtualny dom Cliff House. Ta prosta wizualizacja służy jako główny interfejs Mixed Reality. Za pomocą kontrolerów można np. organizować swoje aplikacje, „przypinając” ich ikonki do jego ścian jak obrazy lub korzystać z pokoju gier. Cliff House może również wyświetlać wirtualną wersję twojego pulpitu.

Windows Mixed Reality będzie współpracował z SteamVR oraz aplikacjami i grami z Windows Store. Najtańszy z zestawów VR, produkcji Acera, ma kosztować ok. 1 100 PLN. Najdroższa ma być propozycja Asusa, która została wyceniona na 1 900 PLN. Ciekawą propozycją może być headset HP (1 600 PLN), do którego dołączone zostaną kontrolery Windows Mixed Reality.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Samsung i Uniwersytet Stanforda projektują ekran do VR

Newsy

TEST: Microsoft Surface Headphones 2

Testy

Microsoft zdradza tytuły startowe Xboxa Series X/S

Newsy

Google kończy wsparcie dla Daydream VR

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!