Połącz się z nami

Newsy

Steam pozwoli zarobić więcej deweloperom gier

Im więcej kopii zostanie sprzedanych, tym mniejsza prowizja portalu.

Opublikowane

dnia

Coraz więcej dużych wydawców gier decyduje się na zrezygnowanie z publikowania swoich tytułów na Steamie i stworzenie własnych aplikacji do uruchamiania gier. Zmiana przepisów dotyczących pobierania prowizji od sprzedanych kopii ma zachęcić ich do powrotu.

Poprzednio umowa dystrybucji cyfrowej zakładała, że na konto Valve 30% wartości wszystkich sprzedanych egzemplarzy – korzystniejsze warunki otrzymywali jedynie deweloperzy gier niezależnych objęci programem Steam Direct. W przypadku dużych tytułów AAA należących do uznanych serii przekładało się to na miliony dolarów, które wydawcy woleli zatrzymać w swojej kieszeni. Coraz więcej z nich zdecydowało się zatem na stworzenie własnych aplikacji do uruchamiania gier połączonych ze sklepami internetowymi, na przykład EA Origin czy Ubisoft Uplay, które spełniały tę samą funkcję bez konieczności płacenia prowizji.

W związku z wycofywaniem się coraz większej liczby deweloperów ze Steama Valve postanowiło po raz pierwszy zmienić warunki publikowania gier. Bazowa prowizja pozostanie bez zmian: 30% od całkowitej sprzedaży. Jeśli gra sprzeda się w wymiarze ponad 10 mln USD, wartość ta zmniejszy się do 25%, a gdy zyski przekroczą 50 mln USD wyniesie ona 20%. Deweloperzy i wydawcy będą mogli także otwarcie publikować dane sprzedażowe w dowolnym zakresie – poprzednia wersja umowy zawierała klauzulę tajności, która ograniczała możliwość ich wykorzystania do celów marketingowych.

Ze względu na prężnie rozwijającą się konkurencję Valve zależy na zatrzymaniu jak największej liczby deweloperów. Do bezpośrednich rywali portalu należą nie tylko prywatne aplikacje dużych wydawców, ale także Discord – popularny czat dla graczy niedawno otworzył swój własny sklep z grami. Coraz większą popularność zyskują także niezależne, otwarte na eksperymentalne tytuły portale dystrybucji, na przykład Itch.io.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne