Połącz się z nami

Newsy

Steam pozwoli zarobić więcej deweloperom gier

Im więcej kopii zostanie sprzedanych, tym mniejsza prowizja portalu.

Opublikowane

dnia

Coraz więcej dużych wydawców gier decyduje się na zrezygnowanie z publikowania swoich tytułów na Steamie i stworzenie własnych aplikacji do uruchamiania gier. Zmiana przepisów dotyczących pobierania prowizji od sprzedanych kopii ma zachęcić ich do powrotu.

Poprzednio umowa dystrybucji cyfrowej zakładała, że na konto Valve 30% wartości wszystkich sprzedanych egzemplarzy – korzystniejsze warunki otrzymywali jedynie deweloperzy gier niezależnych objęci programem Steam Direct. W przypadku dużych tytułów AAA należących do uznanych serii przekładało się to na miliony dolarów, które wydawcy woleli zatrzymać w swojej kieszeni. Coraz więcej z nich zdecydowało się zatem na stworzenie własnych aplikacji do uruchamiania gier połączonych ze sklepami internetowymi, na przykład EA Origin czy Ubisoft Uplay, które spełniały tę samą funkcję bez konieczności płacenia prowizji.

W związku z wycofywaniem się coraz większej liczby deweloperów ze Steama Valve postanowiło po raz pierwszy zmienić warunki publikowania gier. Bazowa prowizja pozostanie bez zmian: 30% od całkowitej sprzedaży. Jeśli gra sprzeda się w wymiarze ponad 10 mln USD, wartość ta zmniejszy się do 25%, a gdy zyski przekroczą 50 mln USD wyniesie ona 20%. Deweloperzy i wydawcy będą mogli także otwarcie publikować dane sprzedażowe w dowolnym zakresie – poprzednia wersja umowy zawierała klauzulę tajności, która ograniczała możliwość ich wykorzystania do celów marketingowych.

Ze względu na prężnie rozwijającą się konkurencję Valve zależy na zatrzymaniu jak największej liczby deweloperów. Do bezpośrednich rywali portalu należą nie tylko prywatne aplikacje dużych wydawców, ale także Discord – popularny czat dla graczy niedawno otworzył swój własny sklep z grami. Coraz większą popularność zyskują także niezależne, otwarte na eksperymentalne tytuły portale dystrybucji, na przykład Itch.io.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google prezentuje nową edycję Google Glass

Sprzęt przeznaczony jest dla użytkowników biznesowych.

Opublikowane

dnia

Google Glass zapisało się w historii jako jedno z pierwszych urządzeń AR, ale daleko mu było do ideału. Mimo niezliczonej ilości memów, które powstały na temat okularów, marka Glass jest ciągle aktywna. Właśnie ukazała się ich najnowsza wersja.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Car Thing – pierwszy sprzęt od Spotify

Sprawdzi, jak słuchamy muzyki w samochodach.

Opublikowane

dnia

Wielu producentów oprogramowania próbuje swoich sił także w tworzeniu sprzętu. Spotify właśnie rozpoczęło testy swojego pierwszego gadżetu – samochodowego odtwarzacza Car Thing. Najprawdopodobniej nie będzie on jednak dostępny w sprzedaży…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google zawiesza współpracę z Huawei

Czy telefony producenta stracą dostęp do aktualizacji?

Opublikowane

dnia

Nie trzeba było długo czekać na reakcje technologicznego świata po ogłoszeniu rozporządzenia o obostrzającego prowadzenie transakcji biznesowych pomiędzy amerykańskimi i chińskimi firmami telekomunikacyjnymi. Google oficjalnie potwierdziło zawieszenie współpracy z Huawei.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Karta microSD 1 TB SanDisk już w sprzedaży

Trzeba jednak długo poczekać na realizację zamówienia.

Opublikowane

dnia

Ta karta od SanDiska to sposób na ostateczne rozwiązanie problemów z miejscem na telefonie. Za 1 TB pojemności przyjdzie nam jednak dość sporo zapłacić.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne