Połącz się z nami

Newsy

Steam pozwoli zarobić więcej deweloperom gier

Im więcej kopii zostanie sprzedanych, tym mniejsza prowizja portalu.

Opublikowane

dnia

Coraz więcej dużych wydawców gier decyduje się na zrezygnowanie z publikowania swoich tytułów na Steamie i stworzenie własnych aplikacji do uruchamiania gier. Zmiana przepisów dotyczących pobierania prowizji od sprzedanych kopii ma zachęcić ich do powrotu.

Poprzednio umowa dystrybucji cyfrowej zakładała, że na konto Valve 30% wartości wszystkich sprzedanych egzemplarzy – korzystniejsze warunki otrzymywali jedynie deweloperzy gier niezależnych objęci programem Steam Direct. W przypadku dużych tytułów AAA należących do uznanych serii przekładało się to na miliony dolarów, które wydawcy woleli zatrzymać w swojej kieszeni. Coraz więcej z nich zdecydowało się zatem na stworzenie własnych aplikacji do uruchamiania gier połączonych ze sklepami internetowymi, na przykład EA Origin czy Ubisoft Uplay, które spełniały tę samą funkcję bez konieczności płacenia prowizji.

W związku z wycofywaniem się coraz większej liczby deweloperów ze Steama Valve postanowiło po raz pierwszy zmienić warunki publikowania gier. Bazowa prowizja pozostanie bez zmian: 30% od całkowitej sprzedaży. Jeśli gra sprzeda się w wymiarze ponad 10 mln USD, wartość ta zmniejszy się do 25%, a gdy zyski przekroczą 50 mln USD wyniesie ona 20%. Deweloperzy i wydawcy będą mogli także otwarcie publikować dane sprzedażowe w dowolnym zakresie – poprzednia wersja umowy zawierała klauzulę tajności, która ograniczała możliwość ich wykorzystania do celów marketingowych.

Ze względu na prężnie rozwijającą się konkurencję Valve zależy na zatrzymaniu jak największej liczby deweloperów. Do bezpośrednich rywali portalu należą nie tylko prywatne aplikacje dużych wydawców, ale także Discord – popularny czat dla graczy niedawno otworzył swój własny sklep z grami. Coraz większą popularność zyskują także niezależne, otwarte na eksperymentalne tytuły portale dystrybucji, na przykład Itch.io.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Archer MR600 – pierwszy stacjonarny router 4G+ od TP-Link

Opublikowane

dnia

Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom użytkowników internetu mobilnego, TP-Link rozszerzył swoje portfolio urządzeń LTE i wprowadził na rynek stacjonarny router 4G+, Archer MR600. (więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Galaxy Tab S6 – przecieki na temat nowego tabletu Samsunga

Opublikowane

dnia

7 sierpnia Samsung pokaże swój nowy smartfon, czy raczej phablet, Galaxy Note 10, oraz zegarek Galaxy Watch Active 2. Wspominaliśmy, że w okolicach tego terminu powinniśmy także spodziewać się, że Galaxy Fold w końcu ujrzy światło dzienne. Teraz wiemy, że koreańska firma planuje coś jeszcze – istnieje duża szansa, że na sierpniowym evencie zobaczymy nowy tablet Samsunga – Galaxy Tab S6.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Wiedźmin Netfliksa z teaserem!

Opublikowane

dnia

Podczas festiwalu San Diego Comic Con 2019 gwiazda serialu Henry Cavill pokazał fanom zgromadzonym w Hali H pierwszy zwiastun serialu Wiedźmin.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy Fold – drugie podejście po falstarcie

Opublikowane

dnia

To jeszcze nie oficjalna informacja, ale źródło jest całkiem poważne: Narodowy Uniwersytet Seulski i KAIST, jak również „ktoś bliski sprawie”, informują, że Samsung Galaxy Fold po licznych perturbacjach trafi na rynek w okolicach prezentacji modelu Galaxy Note 10, która będzie miała miejsce już 7 sierpnia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Creative Outlier Gold: Całkowicie bezprzewodowe słuchawki z oprogramowaniem Super X-Fi

Opublikowane

dnia

Creative Technology Ltd  ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek Creative Outlier Gold, kontynuację uznanego przez krytyków Creative Outlier Air, który wprowadził na rynek konkurencyjny cenowo, prawdziwie bezprzewodowy zestaw słuchawkowy. Dzięki Outlier Gold użytkownicy mogą oczekiwać nowych ulepszeń, które wyznaczą nowy standard w tym segmencie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne