Połącz się z nami

Newsy

Sony ujawnia pierwsze informacje na temat PlayStation 5

Wsparcie dla 8K i ray-tracingu.

Opublikowane

dnia

Wieści o następcy PS4 od czasu do czasu pojawiają się w internecie, ale do tej pory żadne z nich nie zostały oficjalnie potwierdzone lub zaprzeczone. Dopiero teraz Sony zdecydowało się na ujawnienie pierwszych detali next-genowej konsoli.

PlayStation 5 zostanie zbudowane w oparciu o architekturę AMD: ośmiordzeniowy procesor Ryzen Zen 2 7 nm oraz kartę graficzną Radeon Navi stworzoną specjalnie na potrzeby konsoli. Karta będzie obsługiwała zyskującą popularność technologię ray-tracingu i wideo w rozdzielczości do 8K. Rozwiązania audio również dostarczy AMD, a PS5 będzie wspierało dźwięk przestrzenny. Zamiast dysku twardego konsola otrzyma nośnik SSD – pozwoli on przyspieszyć czas ładowania gier i aplikacji. Sony zademonstrowało to na przykładzie gry Spider-Man: w wersji na PS4 szybka podróż pomiędzy punktami na mapie trwa 15 sekund, a na deweloperskiej wersji PS5 jedynie 0,8 s.

Nowa konsola będzie wstecznie kompatybilna ze wszystkimi grami z PS4, także tymi wykorzystującymi PlayStation VR. Sony nie rezygnuje również z fizycznych nośników, które będą dostępne jako alternatywa dla cyfrowych kopii. Przejście z PS4 na PS5 ma być łagodnym procesem, a wiele nowych tytułów ukaże się na obydwie generacje konsoli.

Data premiery PlayStation 5 jest jeszcze nieznana. Na pewno nie ukaże się ona w tym roku: Sony zdecydowało się zrezygnować z udziału w tegorocznej edycji targów E3, co oznacza, że konsola nie jest jeszcze gotowa do zaprezentowania jej światu. Istnienie wersji deweloperskich pozwala jednak sądzić, że prace nad nią (i kompatybilnymi z nią grami) postępują do przodu, więc być może PS5 trafi w nasze ręce w 2020 r.?

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Telewizor The Frame 2019: bo liczy się sztuka. I kropka (kwantowa)

W tym roku The Frame zaskoczy miliardem odcieni barw.

Opublikowane

dnia

Telewizor The Frame w nowej odsłonie od dziś jest dostępny w salonach Samsung Brand Store w całej Polsce. Ten unikatowy produkt w niezwykły sposób łączy nowoczesne technologie ze sztuką i jednocześnie sprawia, że staje się ona bardziej przystępna. Kolejny odcinek serialu właśnie się skończył? Teraz możesz nacieszyć oczy obrazem ulubionego malarza.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Netflix przygotowuje nowy serial z He-Manem

Showrunnerem projektu zostanie Kevin Smith.

Opublikowane

dnia

Po ciepło przyjętym re-boocie popularnego serialu z lat 80 She-Ra, Netflix zabrał się za kolejną serię osadzoną w tym uniwersum. Masters of the Universe: Revelation będzie kontynuacją kultowej kreskówki He-Man i Władcy Wszechświata.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Spotify dla rodziny z nowymi funkcjami

Kontrola rodzicielska i możliwość tworzenia wspólnych playlist.

Opublikowane

dnia

Pakiet rodzinny Spotify do tej pory był często wykorzystywany przez grupy znajomych, którzy chcieli zaoszczędzić na dostępie do muzyki w trybie Premium – poza ceną i wymaganiem, że wszyscy jego posiadacze muszą mieszkać razem, nie różnił się on niczym specjalnym od klasycznej subskrypcji. Teraz otrzyma on dodatkowe funkcje czyniące go bardziej „rodzinnym” niż poprzednio.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Minecraft z… obsługą ray-tracingu

Pozwala ona dodać głębi prostej oprawie graficznej.

Opublikowane

dnia

Kiedy Battlefield V został ogłoszony pierwszym tytułem wykorzystującym ray-tracing, wiele osób miało wątpliwości co do trafności tego ruchu – w końcu to sieciowa strzelanka, w której nie ma czasu na podziwianie widoków. Teraz nowa technologia trafi do jeszcze bardziej niespodziewanej gry…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Xiaomi, Oppo i Vivo pracują nad systemem przesyłania plików

Ma ona działać podobnie do Apple AirDrop.

Opublikowane

dnia

Trzy popularne chińskie marki łączą siły. Ich wspólny projekt dotyczy nie hardware’u, ale nowych funkcji oprogramowania – producenci ogłosili, że na ich telefony już wkrótce trafi system pozwalający na bezpośredni transfer plików pomiędzy urządzeniami mobilnymi.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne