Połącz się z nami

Newsy

Sony ujawnia pierwsze informacje na temat PlayStation 5

Wsparcie dla 8K i ray-tracingu.

Opublikowane

dnia

Wieści o następcy PS4 od czasu do czasu pojawiają się w internecie, ale do tej pory żadne z nich nie zostały oficjalnie potwierdzone lub zaprzeczone. Dopiero teraz Sony zdecydowało się na ujawnienie pierwszych detali next-genowej konsoli.

PlayStation 5 zostanie zbudowane w oparciu o architekturę AMD: ośmiordzeniowy procesor Ryzen Zen 2 7 nm oraz kartę graficzną Radeon Navi stworzoną specjalnie na potrzeby konsoli. Karta będzie obsługiwała zyskującą popularność technologię ray-tracingu i wideo w rozdzielczości do 8K. Rozwiązania audio również dostarczy AMD, a PS5 będzie wspierało dźwięk przestrzenny. Zamiast dysku twardego konsola otrzyma nośnik SSD – pozwoli on przyspieszyć czas ładowania gier i aplikacji. Sony zademonstrowało to na przykładzie gry Spider-Man: w wersji na PS4 szybka podróż pomiędzy punktami na mapie trwa 15 sekund, a na deweloperskiej wersji PS5 jedynie 0,8 s.

Nowa konsola będzie wstecznie kompatybilna ze wszystkimi grami z PS4, także tymi wykorzystującymi PlayStation VR. Sony nie rezygnuje również z fizycznych nośników, które będą dostępne jako alternatywa dla cyfrowych kopii. Przejście z PS4 na PS5 ma być łagodnym procesem, a wiele nowych tytułów ukaże się na obydwie generacje konsoli.

Data premiery PlayStation 5 jest jeszcze nieznana. Na pewno nie ukaże się ona w tym roku: Sony zdecydowało się zrezygnować z udziału w tegorocznej edycji targów E3, co oznacza, że konsola nie jest jeszcze gotowa do zaprezentowania jej światu. Istnienie wersji deweloperskich pozwala jednak sądzić, że prace nad nią (i kompatybilnymi z nią grami) postępują do przodu, więc być może PS5 trafi w nasze ręce w 2020 r.?

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Sztuczna inteligencja od Adobe rozpoznaje edytowane zdjęcia

Narzędzie do walki z technologią deepfake?

Opublikowane

dnia

W erze Photoshopa coraz trudniej jest rozpoznać, które zdjęcia są w pełni naturalne, a które zostały poddane retuszowi. Pomóc w tym może sztuczna inteligencja rozwijana przez Adobe i Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley rozpoznająca, czy dana grafika była poddawana korekcie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowy wygląd aplikacji mobilnej Spotify

Zmiany przede wszystkim dla użytkowników Premium.

Opublikowane

dnia

Spotify od jakiegoś czasu mocno stawia na podcasty. Widać to także w nowym układzie aplikacji mobilnej dla subskrybentów serwisu – biblioteka zawartości została ułożona w taki sposób, aby dawać im łatwiejszy dostęp do słuchowisk.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Reedycja konsoli PC Engine Core Grafx od Konami

W wersjach na rynek amerykański, europejski i japoński.

Opublikowane

dnia

Niektóre konsole nie osiągnęły takiej popularności jak NES czy Sega Genesis, a przynajmniej nie w Europie. PC Engine, znane także jako TurboGrafx-16, było w późnych latach 80 prawdziwym hitem w Japonii, ale na zachodzie zdobyło stosunkowo niewielu fanów. Mimo tego Konami postanowiło wypuścić w świat jej odświeżoną wersję.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google ze zgłaszaniem utrudnień drogowych

Kolejne funkcje dla społeczności w popularnej aplikacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców preferuje Yanosika i Waze od Map Google – te pierwsze aplikacje pozwalają uzyskiwać szybkie informacje na temat nagłych sytuacji drogowych. Funkcja zgłaszania utrudnień nareszcie trafiła także do polskiej wersji nawigacji od Google.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowości od Creative w strefie audio!

Coś dla sportowców i fanów dobrego dźwięku.

Opublikowane

dnia

przez

Creative wprowadza kolejne nowości na lato, nowy model słuchawek bezprzewodowych edycja specjalna Outlier Air Sports, niskobudżetowe słuchawki Outlier Active dla wszystkich aktywnych, odporny na warunki atmosferyczne głośnik Muvo Play, nowatorski zestaw głośnikowy 2.1 do komputera Pebble Plus.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne