Połącz się z nami

Newsy

Sony ujawnia pierwsze informacje na temat PlayStation 5

Wsparcie dla 8K i ray-tracingu.

Opublikowane

dnia

Wieści o następcy PS4 od czasu do czasu pojawiają się w internecie, ale do tej pory żadne z nich nie zostały oficjalnie potwierdzone lub zaprzeczone. Dopiero teraz Sony zdecydowało się na ujawnienie pierwszych detali next-genowej konsoli.

PlayStation 5 zostanie zbudowane w oparciu o architekturę AMD: ośmiordzeniowy procesor Ryzen Zen 2 7 nm oraz kartę graficzną Radeon Navi stworzoną specjalnie na potrzeby konsoli. Karta będzie obsługiwała zyskującą popularność technologię ray-tracingu i wideo w rozdzielczości do 8K. Rozwiązania audio również dostarczy AMD, a PS5 będzie wspierało dźwięk przestrzenny. Zamiast dysku twardego konsola otrzyma nośnik SSD – pozwoli on przyspieszyć czas ładowania gier i aplikacji. Sony zademonstrowało to na przykładzie gry Spider-Man: w wersji na PS4 szybka podróż pomiędzy punktami na mapie trwa 15 sekund, a na deweloperskiej wersji PS5 jedynie 0,8 s.

Nowa konsola będzie wstecznie kompatybilna ze wszystkimi grami z PS4, także tymi wykorzystującymi PlayStation VR. Sony nie rezygnuje również z fizycznych nośników, które będą dostępne jako alternatywa dla cyfrowych kopii. Przejście z PS4 na PS5 ma być łagodnym procesem, a wiele nowych tytułów ukaże się na obydwie generacje konsoli.

Data premiery PlayStation 5 jest jeszcze nieznana. Na pewno nie ukaże się ona w tym roku: Sony zdecydowało się zrezygnować z udziału w tegorocznej edycji targów E3, co oznacza, że konsola nie jest jeszcze gotowa do zaprezentowania jej światu. Istnienie wersji deweloperskich pozwala jednak sądzić, że prace nad nią (i kompatybilnymi z nią grami) postępują do przodu, więc być może PS5 trafi w nasze ręce w 2020 r.?

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Premiera Samsunga Galaxy Fold przełożona

Na razie nie wiadomo, kiedy trafi do sprzedaży.

Opublikowane

dnia

Składany telefon od Samsunga był jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. W świetle problemów z niektórymi egzemplarzami recenzenckimi Koreańczycy postanowili jednak nie spieszyć się z wypuszczeniem produktu na rynek i wyeliminować wszystkie problemy zanim sprzęt trafi do użytkowników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Tesla prezentuje technologię jazdy autonomicznej

Taksówki autonomiczne, carsharing i wiele innych planów.

Opublikowane

dnia

Samochody Tesli są wyposażone w tryb autopilota, ale do tej pory nie mógł on pełnić funkcji w pełni autonomicznego systemu prowadzenia. Firma zaprezentowała technologię, która to zmieni: autorski komputer pokładowy mogący jeździć bez kierowcy w kabinie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Facebook pozyskiwał kontakty mailowe ze skrzynek użytkowników bez ich wiedzy

Problem dotyczy 1,5 miliona użytkowników.

Opublikowane

dnia

Facebook nie potrafi ustrzec się od kontrowersji związanych z prywatnością i ochroną danych osobowych. Tym razem chodzi o proceder, podczas którego portal pozyskiwał od użytkowników zawartość ich list kontaktów ze skrzynek mailowych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Google daje użytkownikom możliwość wyboru przeglądarki

Jedno z antymonopolowych zaleceń Unii Europejskiej wchodzi w życie.

Opublikowane

dnia

O zmianach w Androidzie i domyślnych programach dostarczanych wraz z nim słyszymy już od kilku tygodni, ale dopiero teraz Google podało więcej szczegółów na temat tego, jak system operacyjny będzie wyglądał po ich wprowadzeniu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne