SOCJAL
Do góry


Samsung produkuje pamięć do smartfonów 512 GB

Pierwsze urządzenia dostępne będą w 2018 roku.

Z taką pojemnością już nigdy nie zabraknie ci miejsca na telefonie! Samsung rozpoczął właśnie produkcję pierwszego na świecie czipa smartfonowego o pojemności 512 GB. Poza zwiększeniem miejsca na pliki i aplikacje czip otrzymał również kilka usprawnień dotyczących prędkości zapisu i odczytu.

Pamięć wykonana jest w technologii Universal Flash Storage, dzięki czemu prędkości zapisu i odczytu są zdecydowanie wyższe, niż w przypadku kart microSD i innych typów pamięci wykorzystywanych w smartfonach. Poprzedni czip Samsunga miał pojemność 256 GB i charakteryzował się dość dobrymi parametrami odczytu i zapisu danych. Teraz prędkości te zostały jeszcze bardziej podkręcone: odczyt rzędu 860 MB/s oraz zapis do 255 MB/s to jedne z najbardziej imponujących osiągów na rynku mobilnych podzespołów. Transfer 5-gigabajtowego pliku wideo nagranego w jakości HD z telefonu na dysk SSD ma zająć jedynie 6 sekund – niemal osiem razy szybciej, niż w przypadku najszybszych kart microSD.

Podwojenie maksymalnej pamięci dostępnej w telefonie zrównuje smartfony z niektórymi notebookami i Chromebookami. Wydaje się, że Samsung chce na dobre odejść od umieszczania w smartfonach slotu na karty microSD i zamiast tego zaoferować użytkownikom dużo pamięci dostępnej na urządzeniu. Poprzedni eksperyment tego typu nie spodobał się konsumentom, ale zaproponowane w Galaxy S6 i Galaxy Note 5 64 GB pamięci to w końcu dość niewiele…

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy