Połącz się z nami

Technologie

Samsung prezentuje superszybkie dyski SSD szóstej generacji

Nowe kości umożliwiają szybszy zapis, odczyt i lepszą wydajność.

Opublikowane

dnia

Samsung znów sięga po koronę producenta najszybszych nośników SSD. Po raz kolejny wykonane są one w technologii 3D V-NAND, która umożliwia zmieszczenie większej pojemności w stosunkowo niewielkiej obudowie.

Technologia ta polega na nakładaniu na siebie warstw pakietów pamięci w taki sposób, żeby jak najwięcej z nich zajęło jak najmniejszą powierzchnię. W szóstej generacji SSD Samsungowi udało się ułożyć na sobie aż 100 warstw. Na dodatek proces produkcji kości pamięci 3D V-NAND został zoptymalizowany, co przyczyniło się do zmniejszenia kosztów produkcji. Nie pozostanie to oczywiście bez wpływu na cenę dysków, która w porównaniu z możliwościami nośników ma być niezwykle atrakcyjna. Początkowo do produkcji trafią jedynie nośniki o pojemności 256 GB.

Samsung chwali się, że nowe dyski mają prędkość zapisu równą 450 mikrosekund, a odczytu – 45 μs. W porównaniu z poprzednią generacją mają one zapewnić o 10% lepszą wydajność i o 15% niższe zużycie energii. Co ciekawe, dyski piątej generacji zostały zaprezentowane w maju 2018 roku, czyli ledwie kilkanaście miesięcy temu. Samsung zapowiada, że proces badań i rozwoju nośników SSD został znacząco przyspieszony, a w niedługiej przyszłości możemy spodziewać się ekspansji koreańskiego producenta w tym segmencie rynku.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
2 komentarze

2 komentarze

 1. Piteros

  09/08/2019 o 09:45

  Pojeb*ło was z tymi durnymi reklamami wyskakującymi na cały ekran i blokującymi treść a do tego naciągającymi użytkowników na wyłudzanie pieniędzy!
  Najpierw gdy kliknie się by zobaczyć cały artykuł to niby Play oferuje S10 za 10zl dla naiwnych co oddadzą dane osobiste i jeszcze za to oszustowi zapłacą… Potem by skomentować, wyskakuje kolejna reklama z innej strony…
  Dalej gdy kliknie się na Nazwa wypełniając ten formularz, bym, kolejna reklama na innej stronie. Szlag by was trafił.
  Wstyd. Nigdy więcej tu nie wracam.

  • Jarko

   09/08/2019 o 09:46

   Zgadza się. Te same problemy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Kolejne opóźnienie Huawei Mate X

Sen o składanych smartfonach oddala się coraz bardziej.

Opublikowane

dnia

Z rozrzewnieniem wspominam nutkę ekscytacji, jaką na początku roku budziły we mnie doniesienia o składanych smartfonach. Technologia, choć intrygująca, okazała się niegotowa, a zapowiedziane urządzenia są coraz bardziej opóźniane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

British Airways testuje rozrywkę VR podczas wybranych lotów

Opcja dostępna dla pasażerów pierwszej klasy.

Opublikowane

dnia

Wielogodzinne loty są męczące, o czym szczególnie dobrze wiedzą osoby bojące się latać. Linie lotnicze British Airways znalazły na to sposób – teraz pasażerowie lecący z Londynu do Nowego Jorku będą mogli odbyć podróż w wirtualnym świecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple prowadzi negocjacje ze Spotify

Powodem jest chęć integracji Spotify z Siri.

Opublikowane

dnia

Konflikt pomiędzy Apple i Spotify trwa już od wielu miesięcy ale nie przeszkadza to firmom w prowadzeniu rozmów biznesowych. Według nieoficjalnego raportu, Apple tak bardzo zależy na tym, żeby rozszerzyć umiejętności Siri o kolejne serwisy streamingowe, że rozpoczęło negocjacje ze swoim największym konkurentem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Twitter testuje śledzenie tematów

Informacje wyselekcjonowane za pomocą algorytmów uczenia maszynowego.

Opublikowane

dnia

Społeczność Twittera rządzi się swoimi prawami i jak wszystkie platformy społecznościowe cechuje się dużym wewnętrznym zróżnicowaniem – nie wszyscy korzystają z hasztagów, a w dyskusjach znajdziemy mnóstwo personalnych wtrętów i odbiegnięć od tematu. Czasami utrudnia to poszukiwanie interesujących nas informacji i opinii. Już wkrótce problem ten zostanie rozwiązany poprzez nowe narzędzie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Gry na SNES-a mogą pojawić się na Switchu Online

Nintendo patentuje kompatybilny kontroler.

Opublikowane

dnia

Dla graczy gry retro są okazją do przypomnienia sobie czasów dzieciństwa (lub dowiedzenia się, jak to drzewiej bywało), a dla wydawców – kurą znoszącą złote jajka. Nintendo jest tego świadome, dlatego już wkrótce możemy się spodziewać pojawienia się tytułów ze SNES-a w usłudze Switch Online.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne