Połącz się z nami

Technologie

Samsung prezentuje superszybkie dyski SSD szóstej generacji

Nowe kości umożliwiają szybszy zapis, odczyt i lepszą wydajność.

Opublikowane

dnia

Samsung znów sięga po koronę producenta najszybszych nośników SSD. Po raz kolejny wykonane są one w technologii 3D V-NAND, która umożliwia zmieszczenie większej pojemności w stosunkowo niewielkiej obudowie.

Technologia ta polega na nakładaniu na siebie warstw pakietów pamięci w taki sposób, żeby jak najwięcej z nich zajęło jak najmniejszą powierzchnię. W szóstej generacji SSD Samsungowi udało się ułożyć na sobie aż 100 warstw. Na dodatek proces produkcji kości pamięci 3D V-NAND został zoptymalizowany, co przyczyniło się do zmniejszenia kosztów produkcji. Nie pozostanie to oczywiście bez wpływu na cenę dysków, która w porównaniu z możliwościami nośników ma być niezwykle atrakcyjna. Początkowo do produkcji trafią jedynie nośniki o pojemności 256 GB.

Samsung chwali się, że nowe dyski mają prędkość zapisu równą 450 mikrosekund, a odczytu – 45 μs. W porównaniu z poprzednią generacją mają one zapewnić o 10% lepszą wydajność i o 15% niższe zużycie energii. Co ciekawe, dyski piątej generacji zostały zaprezentowane w maju 2018 roku, czyli ledwie kilkanaście miesięcy temu. Samsung zapowiada, że proces badań i rozwoju nośników SSD został znacząco przyspieszony, a w niedługiej przyszłości możemy spodziewać się ekspansji koreańskiego producenta w tym segmencie rynku.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
2 komentarze

2 komentarze

 1. Piteros

  09/08/2019 o 09:45

  Pojeb*ło was z tymi durnymi reklamami wyskakującymi na cały ekran i blokującymi treść a do tego naciągającymi użytkowników na wyłudzanie pieniędzy!
  Najpierw gdy kliknie się by zobaczyć cały artykuł to niby Play oferuje S10 za 10zl dla naiwnych co oddadzą dane osobiste i jeszcze za to oszustowi zapłacą… Potem by skomentować, wyskakuje kolejna reklama z innej strony…
  Dalej gdy kliknie się na Nazwa wypełniając ten formularz, bym, kolejna reklama na innej stronie. Szlag by was trafił.
  Wstyd. Nigdy więcej tu nie wracam.

  • Jarko

   09/08/2019 o 09:46

   Zgadza się. Te same problemy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Facebook rozszerza linię produktową Portal

Teraz również w wersji Mini i TV.

Opublikowane

dnia

Facebook Portal nie zdobył takiego rozgłosu, jaki planowano – po skandalu z Cambridge Analytica wielu użytkowników wolało zainwestować w konkurencyjne głośniki smart home. Niedawno okazało się, że niektóre z nich i tak podsłuchiwały ich rozmowy i przesyłały ich urywki do osób trzecich, więc może teraz sprzęt Facebooka zyska większą popularność?

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Polacy kochają domowe (i)Roboty

Według badań GfK w pierwszym półroczu 2019 roku ilość sprzedanych w Polsce robotów sprzątających wzrosła o ponad 60%.

Opublikowane

dnia

przez

Polacy pokochali roboty sprzątające. Takie wnioski płyną z badania rynku, które przeprowadzone zostało przez Instytut GfK. Ta kategoria produktowa od lat odnotowuje stałe wzrosty, a dziś odpowiada za blisko 20% wartości rynku urządzeń odkurzających. Roboty domowe lidera rynku – amerykańskiej marki iRobot – ułatwiają utrzymanie porządku już w 330 tysiącach gospodarstw domowych w Polsce i zyskują coraz więcej zwolenników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

HP prezentuje laptopa Elite Dragonfly

Ultrabook z dodatkowymi zabezpieczeniami prywatności.

Opublikowane

dnia

Laptopy 2-w-1 kojarzone są przede wszystkim ze sprzętem domowym, ale HP zdecydowało się pójść w zupełnie inną stronę i stworzyło Elite Dragonfly – urządzenie 2-w-1 o biznesowym zacięciu. Ma ono stawiać przede wszystkim na bezpieczeństwo danych użytkownika.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Rozpoczyna się certyfikacja urządzeń Wi-Fi 6

Nowy standard ma lepiej radzić sobie z obsługą wielu jednoczesnych połączeń.

Opublikowane

dnia

O Wi-Fi 6 słyszeliśmy już od wielu miesięcy, ale dopiero teraz standard został sfinalizowany i będzie mógł trafić do urządzeń. Wśród gadżetów, które już niedługo otrzymają stosowna certyfikację, znajdą się routery, smartfony i wiele innych sprzętów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Platforma z grami Apple Arcade już dostępna

Póki co tylko dla beta testerów iOS 13 i iPadOS13.

Opublikowane

dnia

Jeszcze kilka tygodni temu niewiele osób spodziewało się, że zapowiadana platforma z grami od Apple pojawi się już we wrześniu. Okazuje się jednak, że pierwsi użytkownicy mogą już zagrać w zawarte na niej ekskluzywne tytuły.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne