Połącz się z nami

Newsy

Samsung prezentuje linię samochodowych procesorów

Wyspecjalizowane podzespoły do obsługi asystentów kierowcy.

Opublikowane

dnia

Procesory Exynos i matryce fotograficzne Isocell były do tej pory wykorzystywane przede wszystkim w smartfonach. Teraz trafią one także do samochodów – Samsung oficjalnie ogłosił powstanie dedykowanej linii Exynos Auto i Isocell Auto.

Procesory Exynos Auto wykorzystują te same technologie, które obecne są w podzespołach wykorzystywanych do budowy smartfonów. Samsung wyróżnił ich trzy kategorie – serię V przeznaczoną do obsługi systemów multimedialnych, koordynującą działania systemów wsparcia kierowcy serię A i dedykowaną pomiarom telemetrycznym serię T. Towarzyszyć im będą matryce Isocell Auto. Obsługują one znaną z flagowców Samsunga technologię inteligentnej izolacji pikseli, co ma zapewnić dokładne rozpoznawanie obiektów na drodze nawet w warunkach słabego oświetlenia. Na linie składają się trzy modele o rozdzielczości obrazu od 960p do 4K. Wszystkie nowe podzespoły zostały przystosowane do działania w trudnych warunkach atmosferycznych i terenowych.

Pierwsza generacja Exynos Auto i Isocell Auto została zaprezentowana podczas targów International Suppliers Fair w niemieckim Wolfburgu. Nie wiadomo jeszcze, kiedy trafi ona do pierwszych samochodów i które koncerny podejmą współpracę z Samsungiem. Koreańska marka już od długiego czasu jest zainteresowana wejściem na rynek motoryzacyjny – jej pierwszym produktem była platforma aut autonomicznych DRVLINE. Nowe, zaawansowane podzespoły mogą zachęcić producentów aut do zapoznania się z propozycjami Samsunga i dalszy rozwój technologii.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Minecraft z… obsługą ray-tracingu

Pozwala ona dodać głębi prostej oprawie graficznej.

Opublikowane

dnia

Kiedy Battlefield V został ogłoszony pierwszym tytułem wykorzystującym ray-tracing, wiele osób miało wątpliwości co do trafności tego ruchu – w końcu to sieciowa strzelanka, w której nie ma czasu na podziwianie widoków. Teraz nowa technologia trafi do jeszcze bardziej niespodziewanej gry…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Xiaomi, Oppo i Vivo pracują nad systemem przesyłania plików

Ma ona działać podobnie do Apple AirDrop.

Opublikowane

dnia

Trzy popularne chińskie marki łączą siły. Ich wspólny projekt dotyczy nie hardware’u, ale nowych funkcji oprogramowania – producenci ogłosili, że na ich telefony już wkrótce trafi system pozwalający na bezpośredni transfer plików pomiędzy urządzeniami mobilnymi.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kolejne opóźnienie Huawei Mate X

Sen o składanych smartfonach oddala się coraz bardziej.

Opublikowane

dnia

Z rozrzewnieniem wspominam nutkę ekscytacji, jaką na początku roku budziły we mnie doniesienia o składanych smartfonach. Technologia, choć intrygująca, okazała się niegotowa, a zapowiedziane urządzenia są coraz bardziej opóźniane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

British Airways testuje rozrywkę VR podczas wybranych lotów

Opcja dostępna dla pasażerów pierwszej klasy.

Opublikowane

dnia

Wielogodzinne loty są męczące, o czym szczególnie dobrze wiedzą osoby bojące się latać. Linie lotnicze British Airways znalazły na to sposób – teraz pasażerowie lecący z Londynu do Nowego Jorku będą mogli odbyć podróż w wirtualnym świecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple prowadzi negocjacje ze Spotify

Powodem jest chęć integracji Spotify z Siri.

Opublikowane

dnia

Konflikt pomiędzy Apple i Spotify trwa już od wielu miesięcy ale nie przeszkadza to firmom w prowadzeniu rozmów biznesowych. Według nieoficjalnego raportu, Apple tak bardzo zależy na tym, żeby rozszerzyć umiejętności Siri o kolejne serwisy streamingowe, że rozpoczęło negocjacje ze swoim największym konkurentem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne