Połącz się z nami

Newsy

Samsung prezentuje linię samochodowych procesorów

Wyspecjalizowane podzespoły do obsługi asystentów kierowcy.

Opublikowane

dnia

Procesory Exynos i matryce fotograficzne Isocell były do tej pory wykorzystywane przede wszystkim w smartfonach. Teraz trafią one także do samochodów – Samsung oficjalnie ogłosił powstanie dedykowanej linii Exynos Auto i Isocell Auto.

Procesory Exynos Auto wykorzystują te same technologie, które obecne są w podzespołach wykorzystywanych do budowy smartfonów. Samsung wyróżnił ich trzy kategorie – serię V przeznaczoną do obsługi systemów multimedialnych, koordynującą działania systemów wsparcia kierowcy serię A i dedykowaną pomiarom telemetrycznym serię T. Towarzyszyć im będą matryce Isocell Auto. Obsługują one znaną z flagowców Samsunga technologię inteligentnej izolacji pikseli, co ma zapewnić dokładne rozpoznawanie obiektów na drodze nawet w warunkach słabego oświetlenia. Na linie składają się trzy modele o rozdzielczości obrazu od 960p do 4K. Wszystkie nowe podzespoły zostały przystosowane do działania w trudnych warunkach atmosferycznych i terenowych.

Pierwsza generacja Exynos Auto i Isocell Auto została zaprezentowana podczas targów International Suppliers Fair w niemieckim Wolfburgu. Nie wiadomo jeszcze, kiedy trafi ona do pierwszych samochodów i które koncerny podejmą współpracę z Samsungiem. Koreańska marka już od długiego czasu jest zainteresowana wejściem na rynek motoryzacyjny – jej pierwszym produktem była platforma aut autonomicznych DRVLINE. Nowe, zaawansowane podzespoły mogą zachęcić producentów aut do zapoznania się z propozycjami Samsunga i dalszy rozwój technologii.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Facebook pozyskiwał kontakty mailowe ze skrzynek użytkowników bez ich wiedzy

Problem dotyczy 1,5 miliona użytkowników.

Opublikowane

dnia

Facebook nie potrafi ustrzec się od kontrowersji związanych z prywatnością i ochroną danych osobowych. Tym razem chodzi o proceder, podczas którego portal pozyskiwał od użytkowników zawartość ich list kontaktów ze skrzynek mailowych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Google daje użytkownikom możliwość wyboru przeglądarki

Jedno z antymonopolowych zaleceń Unii Europejskiej wchodzi w życie.

Opublikowane

dnia

O zmianach w Androidzie i domyślnych programach dostarczanych wraz z nim słyszymy już od kilku tygodni, ale dopiero teraz Google podało więcej szczegółów na temat tego, jak system operacyjny będzie wyglądał po ich wprowadzeniu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Problemy z ekranami recenzenckich telefonów Galaxy Fold

Kontrowersje związane z warstwą ochronną i wytrzymałością na zgięcia.

Opublikowane

dnia

Technologia składanych ekranów dopiero wchodzi do świata smartfonów, dlatego można było przewidzieć, że napotka ona na swojej drodze pewne przeszkody. Część użytkowników recenzenckich egzemplarzy Samsunga Galaxy Fold zgłosiła problemy z wyświetlaczami smartfonów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Sony ujawnia pierwsze informacje na temat PlayStation 5

Wsparcie dla 8K i ray-tracingu.

Opublikowane

dnia

Wieści o następcy PS4 od czasu do czasu pojawiają się w internecie, ale do tej pory żadne z nich nie zostały oficjalnie potwierdzone lub zaprzeczone. Dopiero teraz Sony zdecydowało się na ujawnienie pierwszych detali next-genowej konsoli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne