Połącz się z nami

Newsy

Samsung prezentuje dyski SSD 860 QVO

Niedrogie i pojemne nośniki danych.

Opublikowane

dnia

Koreański producent zaprezentował właśnie serię dysków wewnętrznych SSD opartych na technologii NAND. Pozwolą one na rozszerzenie pamięci komputera o od 1 do 4 TB w korzystnej jak na ten typ sprzętu cenie.

Seria 860 QVO to kolejna po EVO i PRO linia dysków SSD od Samsunga, tym razem przeznaczona przede wszystkim dla posiadaczy domowych pecetów i notebooków, którzy chcą rozszerzyć możliwości swojego sprzętu. W sprzedaży pojawią się trzy podzespoły o pojemności 1 TB, 2 TB i 4 TB. Dyski skonstruowane są w oparciu o typową dla Samsunga architekturę 4-bitową i wykorzystują 2,5-calowy format i interfejs SATA, które mogą współpracować z większością laptopów i komputerów stacjonarnych. Wykorzystują one technologię NAND, czyli specjalne kości pamięci pozwalające na szybkie i sprawne zapisywanie i odczyt danych. Maksymalna prędkość odczytu sekwencyjnego ma sięgać 550 MB/s, a zapisu – 520 MB/s.

Za dyski zapłacimy od 160 EUR (ok. 690 PLN) za wersję 1 TB do 620 EUR (ok. 2 660 PLN) za 4 TB – oficjalne polskie ceny niestety nie są jeszcze znane. Dyski z serii 860 QVO są objęte trzyletnią gwarancją producenta.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google prezentuje nową edycję Google Glass

Sprzęt przeznaczony jest dla użytkowników biznesowych.

Opublikowane

dnia

Google Glass zapisało się w historii jako jedno z pierwszych urządzeń AR, ale daleko mu było do ideału. Mimo niezliczonej ilości memów, które powstały na temat okularów, marka Glass jest ciągle aktywna. Właśnie ukazała się ich najnowsza wersja.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Car Thing – pierwszy sprzęt od Spotify

Sprawdzi, jak słuchamy muzyki w samochodach.

Opublikowane

dnia

Wielu producentów oprogramowania próbuje swoich sił także w tworzeniu sprzętu. Spotify właśnie rozpoczęło testy swojego pierwszego gadżetu – samochodowego odtwarzacza Car Thing. Najprawdopodobniej nie będzie on jednak dostępny w sprzedaży…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google zawiesza współpracę z Huawei

Czy telefony producenta stracą dostęp do aktualizacji?

Opublikowane

dnia

Nie trzeba było długo czekać na reakcje technologicznego świata po ogłoszeniu rozporządzenia o obostrzającego prowadzenie transakcji biznesowych pomiędzy amerykańskimi i chińskimi firmami telekomunikacyjnymi. Google oficjalnie potwierdziło zawieszenie współpracy z Huawei.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Karta microSD 1 TB SanDisk już w sprzedaży

Trzeba jednak długo poczekać na realizację zamówienia.

Opublikowane

dnia

Ta karta od SanDiska to sposób na ostateczne rozwiązanie problemów z miejscem na telefonie. Za 1 TB pojemności przyjdzie nam jednak dość sporo zapłacić.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne