Połącz się z nami

Newsy

Qualcomm prezentuje układy scalone do słuchawek Bluetooth

Dzięki nim ANC trafi do tańszych propozycji true wireless.

Tłumienie hałasów z zewnątrz czy wygoda, jaką oferują prawdziwie bezprzewodowe słuchawki? Dotychczas by cieszyć się obydwiema tymi funkcjami naraz, musieliśmy wydać sporo kasy – słuchawki true wireless z ANC kosztowały małą fortunę. Właśnie dlatego nowe układy Qualcomm mogą sporo namieszać na rynku.

Producent zaprezentował dwa podzespoły typu System-on-a-Chip (SoC), które już wkrótce trafią do prawdziwie bezprzewodowych słuchawek: QCC514X to układ stworzony z myślą o produktach premium, a QCC304X przeznaczony jest do konstrukcji ze średniej półki. Obydwie konstrukcje otrzymały zintegrowany, hybrydowy system ANC z opcją wprowadzenia cyfrowych filtrów dźwięku oraz trybu hear-through. Towarzyszy mu technologia TrueWireless Mirroring, pozwalająca słuchać muzyki za pomocą obydwu wkładek lub tylko jednej, dowolnie wybranej. Słuchawki otrzymają także wsparcie dla aptX Adaptive.

Układy SoC od Qualcomm działają w technologii Ultra-Low-Power Bluetooth, zapewniającej minimalne zużycie baterii przy jednoczesnym zachowaniu stabilnego połączenia – producent przewiduje, że w słuchawkach wyposażonych w baterię o pojemności 65 mAh starczy ona na około 13 godzin odtwarzania muzyki z włączonym ANC. Układy różnią się przede wszystkim wsparciem dla głosowych asystentów: QCC514X będzie na bieżąco nasłuchiwał komend, a w tańszym QCC304X konieczne będzie przywołanie asystenta za pomocą przycisku.

Firma przewiduje, że pierwsze słuchawki wykorzystujące nowe SoC trafią do sprzedaży w drugim kwartale bieżącego roku. Wśród producentów korzystających z układów Qualcomm znajdują się m. in. Bang & Olufsen, Jabra i Audio-Technica, więc niewykluczone, że podzespoły znajdą się właśnie w propozycjach tych marek.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Samsung opracował ładowarkę Qi z czyszczeniem UV

Newsy

Amazon produkuje serial oparty na Falloucie

Gaming

TEST: Lenovo Yoga C940

Testy

Sieć 5G od Orange oficjalnie ruszyła

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!