Połącz się z nami

Newsy

Oszuści wyłudzają pieniądze przez Profil Zaufany

Fałszywe SMS-y, które mogą prowadzić do wyczyszczenia konta.

Opublikowane

dnia

Od niedawna posiadacze Profilu Zaufanego muszą szczególnie mieć się na baczności, stali się oni bowiem celem wielu ataków przestępczych. Oszuści podszywają się pod administratorów systemu, wysyłając w wiadomościach SMS podejrzane linki z fałszywymi wersjami portali bankowych.

Przekręt SMS-owy działa na prostej zasadzie. W wiadomości użytkownik otrzymuje informację, jakoby za pomocą jego Profilu Zaufanego została wzięta pożyczka w kwocie 20 000 PLN, a ponadto otrzymuje link do jej anulowania – na wykonanie tej operacji ma on rzekomo jedynie 60 minut, ponieważ po takim czasie pieniądze zostaną wypłacone. Po kliknięciu w odnośnik i postępowaniu zgodnie z instrukcjami użytkownik zostaje przeniesiony na fałszywą stronę banku. Jeśli wprowadzi on tam swoje dane logowania i tymczasowe hasło SMS-owe, zostaną one przejęte przez oszustów i wykorzystane do wyczyszczenia konta ofiary.

To nie pierwsza podobna akcja przestępcza wykorzystująca portale bankowe – w tym tygodniu pojawiły się także doniesienia o SMS-ach, w których fałszywe sklepy internetowe, firmy kurierskie i operatorzy mobilni prosili użytkowników o wpłacenie brakującej złotówki na ich konto. Podany w wiadomości link odsyłał do fałszywych wersji portali płatniczych, za pomocą których oszuści otrzymywali dostęp do danych logowania. Nowi posiadacze Profilu Zaufanego byli niedawno również celem oszustwa mailowego – na ich adresy przychodziły fałszywe wiadomości proszące o weryfikację profilu poprzez podany w niej link. Po kliknięciu w niego pobierane zostało złośliwe oprogramowanie.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Problemy z ekranami recenzenckich telefonów Galaxy Fold

Kontrowersje związane z warstwą ochronną i wytrzymałością na zgięcia.

Opublikowane

dnia

Technologia składanych ekranów dopiero wchodzi do świata smartfonów, dlatego można było przewidzieć, że napotka ona na swojej drodze pewne przeszkody. Część użytkowników recenzenckich egzemplarzy Samsunga Galaxy Fold zgłosiła problemy z wyświetlaczami smartfonów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Sony ujawnia pierwsze informacje na temat PlayStation 5

Wsparcie dla 8K i ray-tracingu.

Opublikowane

dnia

Wieści o następcy PS4 od czasu do czasu pojawiają się w internecie, ale do tej pory żadne z nich nie zostały oficjalnie potwierdzone lub zaprzeczone. Dopiero teraz Sony zdecydowało się na ujawnienie pierwszych detali next-genowej konsoli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Koniec dysputy pomiędzy Apple i Qualcomm

Firmy podpisały porozumienie licencyjne na 6 lat.

Opublikowane

dnia

Jeden z najgłośniejszych sporów w technologicznym świecie, jaki mogliśmy zaobserwować w ciągu ostatnich lat, właśnie dobiegł końca. Apple i Qualcomm porozumiały się w sprawie sporu o rzekomo skradzione rozwiązania patentowe i podpisały umowę licencyjną.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Serce wydrukowane na drukarce 3D

Do jego stworzenia wykorzystano komórki pacjenta.

Opublikowane

dnia

Druk 3D jest stosowany w naukach medycznych nie od dzisiaj, ale do tej pory nie był on stosowany do drukowania w pełni działających organów. Aż do teraz – naukowcy zaprezentowali pierwsze unaczynione serce wydrukowane z ludzkich komórek.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne