Połącz się z nami

Newsy

Oszuści wyłudzają pieniądze przez Profil Zaufany

Fałszywe SMS-y, które mogą prowadzić do wyczyszczenia konta.

Opublikowane

dnia

Od niedawna posiadacze Profilu Zaufanego muszą szczególnie mieć się na baczności, stali się oni bowiem celem wielu ataków przestępczych. Oszuści podszywają się pod administratorów systemu, wysyłając w wiadomościach SMS podejrzane linki z fałszywymi wersjami portali bankowych.

Przekręt SMS-owy działa na prostej zasadzie. W wiadomości użytkownik otrzymuje informację, jakoby za pomocą jego Profilu Zaufanego została wzięta pożyczka w kwocie 20 000 PLN, a ponadto otrzymuje link do jej anulowania – na wykonanie tej operacji ma on rzekomo jedynie 60 minut, ponieważ po takim czasie pieniądze zostaną wypłacone. Po kliknięciu w odnośnik i postępowaniu zgodnie z instrukcjami użytkownik zostaje przeniesiony na fałszywą stronę banku. Jeśli wprowadzi on tam swoje dane logowania i tymczasowe hasło SMS-owe, zostaną one przejęte przez oszustów i wykorzystane do wyczyszczenia konta ofiary.

To nie pierwsza podobna akcja przestępcza wykorzystująca portale bankowe – w tym tygodniu pojawiły się także doniesienia o SMS-ach, w których fałszywe sklepy internetowe, firmy kurierskie i operatorzy mobilni prosili użytkowników o wpłacenie brakującej złotówki na ich konto. Podany w wiadomości link odsyłał do fałszywych wersji portali płatniczych, za pomocą których oszuści otrzymywali dostęp do danych logowania. Nowi posiadacze Profilu Zaufanego byli niedawno również celem oszustwa mailowego – na ich adresy przychodziły fałszywe wiadomości proszące o weryfikację profilu poprzez podany w niej link. Po kliknięciu w niego pobierane zostało złośliwe oprogramowanie.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Marka odzieżowa Supreme wypuszcza telefon komórkowy

Klasyczna komórka za cenę smartfona?

Opublikowane

dnia

Producenci odzieży coraz chętniej flirtują z technologią – logo Gucci, Louis Vuitton czy Michaela Korsa pojawia się na głośnikach, powerbankach i innych gadżetach. Marka streetwear Supreme nie chciała być gorsza i opracowała… telefon komórkowy ze swoim logiem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kontrolery DualShock 4 w czterech nowych kolorach

W planach także headset o barwie różowego złota.

Opublikowane

dnia

PlayStation 4 może pochwalić się bogatym wyborem gadżetów, który jest na bieżąco rozszerzany o nowe propozycje. Tym razem Sony przygotowało cztery nowe wersje kolorystyczne pada do swojej konsoli i pasujący do jednej z nich headset.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Telewizor The Frame 2019: bo liczy się sztuka. I kropka (kwantowa)

W tym roku The Frame zaskoczy miliardem odcieni barw.

Opublikowane

dnia

Telewizor The Frame w nowej odsłonie od dziś jest dostępny w salonach Samsung Brand Store w całej Polsce. Ten unikatowy produkt w niezwykły sposób łączy nowoczesne technologie ze sztuką i jednocześnie sprawia, że staje się ona bardziej przystępna. Kolejny odcinek serialu właśnie się skończył? Teraz możesz nacieszyć oczy obrazem ulubionego malarza.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Netflix przygotowuje nowy serial z He-Manem

Showrunnerem projektu zostanie Kevin Smith.

Opublikowane

dnia

Po ciepło przyjętym re-boocie popularnego serialu z lat 80 She-Ra, Netflix zabrał się za kolejną serię osadzoną w tym uniwersum. Masters of the Universe: Revelation będzie kontynuacją kultowej kreskówki He-Man i Władcy Wszechświata.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Spotify dla rodziny z nowymi funkcjami

Kontrola rodzicielska i możliwość tworzenia wspólnych playlist.

Opublikowane

dnia

Pakiet rodzinny Spotify do tej pory był często wykorzystywany przez grupy znajomych, którzy chcieli zaoszczędzić na dostępie do muzyki w trybie Premium – poza ceną i wymaganiem, że wszyscy jego posiadacze muszą mieszkać razem, nie różnił się on niczym specjalnym od klasycznej subskrypcji. Teraz otrzyma on dodatkowe funkcje czyniące go bardziej „rodzinnym” niż poprzednio.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne