Połącz się z nami

Newsy

Oszuści wyłudzają pieniądze przez Profil Zaufany

Fałszywe SMS-y, które mogą prowadzić do wyczyszczenia konta.

Opublikowane

dnia

Od niedawna posiadacze Profilu Zaufanego muszą szczególnie mieć się na baczności, stali się oni bowiem celem wielu ataków przestępczych. Oszuści podszywają się pod administratorów systemu, wysyłając w wiadomościach SMS podejrzane linki z fałszywymi wersjami portali bankowych.

Przekręt SMS-owy działa na prostej zasadzie. W wiadomości użytkownik otrzymuje informację, jakoby za pomocą jego Profilu Zaufanego została wzięta pożyczka w kwocie 20 000 PLN, a ponadto otrzymuje link do jej anulowania – na wykonanie tej operacji ma on rzekomo jedynie 60 minut, ponieważ po takim czasie pieniądze zostaną wypłacone. Po kliknięciu w odnośnik i postępowaniu zgodnie z instrukcjami użytkownik zostaje przeniesiony na fałszywą stronę banku. Jeśli wprowadzi on tam swoje dane logowania i tymczasowe hasło SMS-owe, zostaną one przejęte przez oszustów i wykorzystane do wyczyszczenia konta ofiary.

To nie pierwsza podobna akcja przestępcza wykorzystująca portale bankowe – w tym tygodniu pojawiły się także doniesienia o SMS-ach, w których fałszywe sklepy internetowe, firmy kurierskie i operatorzy mobilni prosili użytkowników o wpłacenie brakującej złotówki na ich konto. Podany w wiadomości link odsyłał do fałszywych wersji portali płatniczych, za pomocą których oszuści otrzymywali dostęp do danych logowania. Nowi posiadacze Profilu Zaufanego byli niedawno również celem oszustwa mailowego – na ich adresy przychodziły fałszywe wiadomości proszące o weryfikację profilu poprzez podany w niej link. Po kliknięciu w niego pobierane zostało złośliwe oprogramowanie.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

80-lecie Batmana – od komiksu do filmu w 8K

Doskonały obraz to składowa wielu technologii i funkcji.

Opublikowane

dnia

W tym roku mija 80 lat od wydania pierwszego komiksu z człowiekiem-nietoperzem w roli głównej. Na przestrzeni ostatnich lat i kolejnych filmów mieliśmy okazję obserwować nie tylko rozwój superbohatera, lecz także – ewolucję telewizji i telewizorów. Teraz po raz pierwszy możemy zobaczyć kultowe ekranizacje, takie jak „Batman” czy „Powrót Batmana” na UHD Blu-ray na najwyższej jakości telewizorach Samsung QLED 4K i 8K.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Chrome z możliwością zgłaszania podejrzanych stron

Rozszerzenie pozwoli nam uchronić się przed niebezpieczeństwem.

Opublikowane

dnia

Sztuczki z instalowaniem szkodliwego oprogramowania czy wyłudzaniem danych są wciąż popularne wśród hakerów. Najnowsze oficjalne rozszerzenie do przeglądarki Chrome ma nie tylko bronić użytkowników przed tymi atakami, ale także pomagać im w zgłaszaniu potencjalnych niebezpieczeństw.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Libra – nowa kryptowaluta od Facebooka

Tworzy ją 27 partnerów ze świata finansów i technologii.

Opublikowane

dnia

Podstawową cechą kryptowalut jest ich decentralizacja, która chroni posługujące się nimi strony przed nadużyciami i oszustwami. Ciekawe podejście do tego tematu zaprezentował Facebook, którego nowa kryptowaluta, Libra, została właśnie oficjalnie ogłoszona.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Instagram ułatwi odzyskiwanie straconego konta

Ochrona przed przejmującymi konta hakerami.

Opublikowane

dnia

Utrata kontroli nad swoim profilem w mediach społecznościowych to niekomfortowa sytuacja, która może przysporzyć wielu problemów, także w procesie jego odzyskiwania. Instagram testuje właśnie nowe funkcje pomagające użytkownikowi na powrót przejąć profil.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje przyszłość 5G w iPhone’ach

Od 2021 roku wszystkie smartfony Apple będą w nie wyposażone.

Opublikowane

dnia

Technologia 5G wciąż się rozwija, dlatego nic dziwnego, że nie wszyscy producenci zdecydowali się na podążenie za tym trendem. Wśród „wielkich nieobecnych” znalazło się Apple, okazuje się jednak, że producent ma ambitne plany względem 5G.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne