Połącz się z nami

Newsy

LG patentuje smartfonowy aparat z 16 obiektywami

Zaprojektowany do uchwycenia kilku ujęć jednocześnie.

Opublikowane

dnia

Walka o umieszczenie jak największej liczby obiektywów w telefonie trwa w najlepsze. W najnowszym patencie LG zdecydowało się na wykorzystanie aż 16 obiektywów. Ma to być nie tylko puste zagranie marketingowe, ale podstawa zupełnie nowej technologii tworzenia fotomontaży i ruchomych obrazów.

Zgodnie z zamieszczoną w patencie grafiką, obiektywy rozmieszczone byłyby w czterech rzędach i czterech kolumnach w lewym górnym rogu tylnej obudowy. Aparat ma być umieszczony na wybrzuszeniu, dzięki czemu każdy miniaturowy obiektyw będzie zwrócony w inną stronę. Po naciśnięciu spustu migawki telefon zrobi jednocześnie 16 fotografii, każdą pod nieco innym kątem. Użytkownik będzie mógł następnie wybrać najlepsze zdjęcie, złożyć kilka ujęć w jedno, zastępować elementy jednej fotki tymi z drugiej lub tworzyć ruchome, zapętlone obrazki. Aparat zostanie ponadto wyposażony w funkcję kręcenia trójwymiarowych klipów.

LG zaproponowało również rozwiązanie dla miłośników selfie, którzy pragnęliby wykorzystać szesnastokrotny aparat do tego celu. Pod obiektywami ma znajdować się małe… lusterko, które posłuży im do przyjęcia odpowiedniej pozy przed wykonaniem zdjęcia.

Jak to z patentami bywa, pomysł umieszczenia 16 obiektywów w smartfonie może nigdy nie ujrzeć światła dziennego, ale nie należy się dziwić, że LG chce zaznaczyć swoją pozycję w wyścigu o jak najbardziej rozbudowany aparat fotograficzny – producenci wciąż prześcigają się na tym polu i chcą zdobyć uwagę klientów. Z drugiej strony ciekawe, kiedy ten trend przyjmie karykaturalne wymiary i pojawią się projekty telefonów z całymi tylnymi ściankami zapełnionymi obiektywami.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Facebook Libra traci poparcie Visy i MasterCard

Poważne kłopoty kryptowaluty Facebooka.

Opublikowane

dnia

Ledwie tydzień temu pisaliśmy o wycofaniu się systemu płatności PayPal z organizacji Libra, mającej na celu stworzenie uniwersalnej kryptowaluty. Teraz ambitny projekt zapoczątkowany przez Facebooka otrzymał kolejny cios, tym razem ze strony pięciu kolejnych partnerów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

„Batwoman” – nowy serial inspirowany komiksami DC

Premiera w HBO GO już 15 października.

Opublikowane

dnia

przez

Batwoman to nowy serial przygodowy inspirowany bohaterami z komiksów DC, w którym rolę Mrocznego Rycerza przyjmuje na siebie kobieta. Główna bohaterka, aby pomóc ojcu i uratować Gotham przed chaosem, zostaje tytułową Batwoman. Premiera serialu Batwoman odbędzie się już 15 października w HBO GO.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne