Połącz się z nami

Newsy

LG patentuje smartfonowy aparat z 16 obiektywami

Zaprojektowany do uchwycenia kilku ujęć jednocześnie.

Opublikowane

dnia

Walka o umieszczenie jak największej liczby obiektywów w telefonie trwa w najlepsze. W najnowszym patencie LG zdecydowało się na wykorzystanie aż 16 obiektywów. Ma to być nie tylko puste zagranie marketingowe, ale podstawa zupełnie nowej technologii tworzenia fotomontaży i ruchomych obrazów.

Zgodnie z zamieszczoną w patencie grafiką, obiektywy rozmieszczone byłyby w czterech rzędach i czterech kolumnach w lewym górnym rogu tylnej obudowy. Aparat ma być umieszczony na wybrzuszeniu, dzięki czemu każdy miniaturowy obiektyw będzie zwrócony w inną stronę. Po naciśnięciu spustu migawki telefon zrobi jednocześnie 16 fotografii, każdą pod nieco innym kątem. Użytkownik będzie mógł następnie wybrać najlepsze zdjęcie, złożyć kilka ujęć w jedno, zastępować elementy jednej fotki tymi z drugiej lub tworzyć ruchome, zapętlone obrazki. Aparat zostanie ponadto wyposażony w funkcję kręcenia trójwymiarowych klipów.

LG zaproponowało również rozwiązanie dla miłośników selfie, którzy pragnęliby wykorzystać szesnastokrotny aparat do tego celu. Pod obiektywami ma znajdować się małe… lusterko, które posłuży im do przyjęcia odpowiedniej pozy przed wykonaniem zdjęcia.

Jak to z patentami bywa, pomysł umieszczenia 16 obiektywów w smartfonie może nigdy nie ujrzeć światła dziennego, ale nie należy się dziwić, że LG chce zaznaczyć swoją pozycję w wyścigu o jak najbardziej rozbudowany aparat fotograficzny – producenci wciąż prześcigają się na tym polu i chcą zdobyć uwagę klientów. Z drugiej strony ciekawe, kiedy ten trend przyjmie karykaturalne wymiary i pojawią się projekty telefonów z całymi tylnymi ściankami zapełnionymi obiektywami.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Samsung Galaxy Fold – drugie podejście po falstarcie

Opublikowane

dnia

To jeszcze nie oficjalna informacja, ale źródło jest całkiem poważne: Narodowy Uniwersytet Seulski i KAIST, jak również „ktoś bliski sprawie”, informują, że Samsung Galaxy Fold po licznych perturbacjach trafi na rynek w okolicach prezentacji modelu Galaxy Note 10, która będzie miała miejsce już 7 sierpnia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Creative Outlier Gold: Całkowicie bezprzewodowe słuchawki z oprogramowaniem Super X-Fi

Opublikowane

dnia

Creative Technology Ltd  ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek Creative Outlier Gold, kontynuację uznanego przez krytyków Creative Outlier Air, który wprowadził na rynek konkurencyjny cenowo, prawdziwie bezprzewodowy zestaw słuchawkowy. Dzięki Outlier Gold użytkownicy mogą oczekiwać nowych ulepszeń, które wyznaczą nowy standard w tym segmencie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Premiera soundbara Samsung Harman Kardon Q80R

Opublikowane

dnia

Samsung wprowadził właśnie do sprzedaży soundbara Samsung Harman Kardon Q80R, który w założeniu ma być idealnym towarzyszem dla telewizora QLED Q80.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Thule Gauntlet – nowe, „pancerne” futerały i aktówki na Macbooki (i nie tylko)

Opublikowane

dnia

Na polski rynek trafiły właśnie nowe modele ochronnych futerałów i aktówek na komputery przenośne Apple z serii Thule Gauntlet: Thule Gauntlet MacBook Pro Attaché (dla komputerów 13” i 15”) oraz Thule Gauntlet MacBook Pro Sleeve (Macbook 12/13/15”). Nowości charakteryzują się stylowym, eleganckim wzornictwem, wysokim poziomem ochrony oraz tym, że pozwalają na korzystanie z komputerów bez konieczności wyjmowania ich z futerałów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Asystent Google przesyła nasze rozmowy pośrednikom

Afera podsłuchowa od Google?

Opublikowane

dnia

przez

Głośnik Google Home to świetny dodatek do każdego inteligentnego domu. Działający w jego wnętrzu Asystent Google nasłuchuje naszych poleceń po usłyszeniu frazy „OK Google” i odpowiada na nasze pytania lub wykonuje zaprogramowane polecenia. Jak się jednak okazuje nasze rozmowy z urządzeniem nie trafiają jedynie na serwery Google.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne