Połącz się z nami

Newsy

LG patentuje smartfonowy aparat z 16 obiektywami

Zaprojektowany do uchwycenia kilku ujęć jednocześnie.

Opublikowane

dnia

Walka o umieszczenie jak największej liczby obiektywów w telefonie trwa w najlepsze. W najnowszym patencie LG zdecydowało się na wykorzystanie aż 16 obiektywów. Ma to być nie tylko puste zagranie marketingowe, ale podstawa zupełnie nowej technologii tworzenia fotomontaży i ruchomych obrazów.

Zgodnie z zamieszczoną w patencie grafiką, obiektywy rozmieszczone byłyby w czterech rzędach i czterech kolumnach w lewym górnym rogu tylnej obudowy. Aparat ma być umieszczony na wybrzuszeniu, dzięki czemu każdy miniaturowy obiektyw będzie zwrócony w inną stronę. Po naciśnięciu spustu migawki telefon zrobi jednocześnie 16 fotografii, każdą pod nieco innym kątem. Użytkownik będzie mógł następnie wybrać najlepsze zdjęcie, złożyć kilka ujęć w jedno, zastępować elementy jednej fotki tymi z drugiej lub tworzyć ruchome, zapętlone obrazki. Aparat zostanie ponadto wyposażony w funkcję kręcenia trójwymiarowych klipów.

LG zaproponowało również rozwiązanie dla miłośników selfie, którzy pragnęliby wykorzystać szesnastokrotny aparat do tego celu. Pod obiektywami ma znajdować się małe… lusterko, które posłuży im do przyjęcia odpowiedniej pozy przed wykonaniem zdjęcia.

Jak to z patentami bywa, pomysł umieszczenia 16 obiektywów w smartfonie może nigdy nie ujrzeć światła dziennego, ale nie należy się dziwić, że LG chce zaznaczyć swoją pozycję w wyścigu o jak najbardziej rozbudowany aparat fotograficzny – producenci wciąż prześcigają się na tym polu i chcą zdobyć uwagę klientów. Z drugiej strony ciekawe, kiedy ten trend przyjmie karykaturalne wymiary i pojawią się projekty telefonów z całymi tylnymi ściankami zapełnionymi obiektywami.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google prezentuje nową edycję Google Glass

Sprzęt przeznaczony jest dla użytkowników biznesowych.

Opublikowane

dnia

Google Glass zapisało się w historii jako jedno z pierwszych urządzeń AR, ale daleko mu było do ideału. Mimo niezliczonej ilości memów, które powstały na temat okularów, marka Glass jest ciągle aktywna. Właśnie ukazała się ich najnowsza wersja.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Car Thing – pierwszy sprzęt od Spotify

Sprawdzi, jak słuchamy muzyki w samochodach.

Opublikowane

dnia

Wielu producentów oprogramowania próbuje swoich sił także w tworzeniu sprzętu. Spotify właśnie rozpoczęło testy swojego pierwszego gadżetu – samochodowego odtwarzacza Car Thing. Najprawdopodobniej nie będzie on jednak dostępny w sprzedaży…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google zawiesza współpracę z Huawei

Czy telefony producenta stracą dostęp do aktualizacji?

Opublikowane

dnia

Nie trzeba było długo czekać na reakcje technologicznego świata po ogłoszeniu rozporządzenia o obostrzającego prowadzenie transakcji biznesowych pomiędzy amerykańskimi i chińskimi firmami telekomunikacyjnymi. Google oficjalnie potwierdziło zawieszenie współpracy z Huawei.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Karta microSD 1 TB SanDisk już w sprzedaży

Trzeba jednak długo poczekać na realizację zamówienia.

Opublikowane

dnia

Ta karta od SanDiska to sposób na ostateczne rozwiązanie problemów z miejscem na telefonie. Za 1 TB pojemności przyjdzie nam jednak dość sporo zapłacić.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne