Połącz się z nami

Newsy

Olympus OM-D E-M1X – nowy bezlusterkowiec

Wyposażony w ulepszony tryb stabilizacji obrazu.

Opublikowane

dnia

Zawodowi fotografowie coraz częściej wybierają aparaty bezlusterkowe. Jednym z takich profesjonalnych urządzeń jest świeżo zaprezentowany OM-D E-M1X od Olympusa z krótkim czasem naświetlania i wieloma innymi udogodnieniami.

Z technicznego punktu widzenia OM-D E-M1X jest odświeżoną konstrukcją bazującą na modelu E-M1 Mark II. Bez zmiany pozostała 20,4-megapikselowa matryca Micro 4/3 z systemem AF 121 punktów i możliwość szybkiego rejestrowania ujęć do 60 kl./s ze stałym autofokusem oraz kręcenia filmów w jakości 4K i 30 kl./s oraz 1080p i 120 kl./s. Aparat ma także odporny na niekorzystne warunki pogodowe korpus. Otrzymał on klasę IPX1, ale Olympus zapewnia, że przeprowadzone przez nich testy były znacznie bardziej rygorystyczne niż te standardowe – sprzęt pozostaje wodoodporny nawet wtedy, gdy do jego gniazd podłączone są akcesoria.

Wewnątrz urządzenia znajdują się dwa akumulatory, które wystarczają na zrobienie 870 zdjęć lub nakręcenie 170 minut materiału filmowego, oraz podwójny procesor obrazu TruePic VIII. Najważniejszą nowością jest tutaj pięcioosiowy system stabilizacji obrazu z żyroskopem wspomagany stabilizatorem elektronicznym. Dzięki niemu OM-D E-M1X oferuje aż siedem stopni kompensacji ekspozycji podczas robienia zdjęć i nagrywania wideo, co w niektórych przypadkach wyeliminuje konieczność korzystania ze statywu. Aparat wyposażony jest ponadto w dwa zestawy podstawowych przycisków wykorzystywanych podczas robienia zdjęć w pionie i poziomie.

Olympus OM-D EM-1X trafi do sprzedaży w drugiej połowie lutego. Oficjalna polska cena jest jeszcze nieznana, ale w Stanach Zjednoczonych będzie on dostępny za 3 000 USD (ok. 11 350 PLN) za sam korpus, bez dodatkowego obiektywu.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Kolejne opóźnienie Huawei Mate X

Sen o składanych smartfonach oddala się coraz bardziej.

Opublikowane

dnia

Z rozrzewnieniem wspominam nutkę ekscytacji, jaką na początku roku budziły we mnie doniesienia o składanych smartfonach. Technologia, choć intrygująca, okazała się niegotowa, a zapowiedziane urządzenia są coraz bardziej opóźniane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

British Airways testuje rozrywkę VR podczas wybranych lotów

Opcja dostępna dla pasażerów pierwszej klasy.

Opublikowane

dnia

Wielogodzinne loty są męczące, o czym szczególnie dobrze wiedzą osoby bojące się latać. Linie lotnicze British Airways znalazły na to sposób – teraz pasażerowie lecący z Londynu do Nowego Jorku będą mogli odbyć podróż w wirtualnym świecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple prowadzi negocjacje ze Spotify

Powodem jest chęć integracji Spotify z Siri.

Opublikowane

dnia

Konflikt pomiędzy Apple i Spotify trwa już od wielu miesięcy ale nie przeszkadza to firmom w prowadzeniu rozmów biznesowych. Według nieoficjalnego raportu, Apple tak bardzo zależy na tym, żeby rozszerzyć umiejętności Siri o kolejne serwisy streamingowe, że rozpoczęło negocjacje ze swoim największym konkurentem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Twitter testuje śledzenie tematów

Informacje wyselekcjonowane za pomocą algorytmów uczenia maszynowego.

Opublikowane

dnia

Społeczność Twittera rządzi się swoimi prawami i jak wszystkie platformy społecznościowe cechuje się dużym wewnętrznym zróżnicowaniem – nie wszyscy korzystają z hasztagów, a w dyskusjach znajdziemy mnóstwo personalnych wtrętów i odbiegnięć od tematu. Czasami utrudnia to poszukiwanie interesujących nas informacji i opinii. Już wkrótce problem ten zostanie rozwiązany poprzez nowe narzędzie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Gry na SNES-a mogą pojawić się na Switchu Online

Nintendo patentuje kompatybilny kontroler.

Opublikowane

dnia

Dla graczy gry retro są okazją do przypomnienia sobie czasów dzieciństwa (lub dowiedzenia się, jak to drzewiej bywało), a dla wydawców – kurą znoszącą złote jajka. Nintendo jest tego świadome, dlatego już wkrótce możemy się spodziewać pojawienia się tytułów ze SNES-a w usłudze Switch Online.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne