Połącz się z nami

Newsy

Oficjalna premiera Disney+

Serwis streamingowy dostępny dla subskrybentów w trzech krajach.

Opublikowane

dnia

To chyba najbardziej oczekiwana premiera wśród serwisów streamingowych – w końcu po raz pierwszy w jednym miejscu dostępne będą wszystkie produkcje z uniwersum Marvela, Gwiezdnych Wojen czy klasyczne, disneyowskie filmy. Czego jeszcze możemy spodziewać się po usłudze Disney+?

Pierwsze testy usługi przeprowadzane były w Holandii, a w dniu dzisiejszym została ona oficjalnie uruchomiona także w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W ofercie startowej Disney+ znajdziemy znane filmy i programy telewizyjne: kultowe produkcje Disneya, Pixara i te ze świata Marvela, dokumenty National Geographic oraz trzydzieści sezonów Simpsonów. Łącznie na starcie dostępne jest prawie 500 filmów i 7500 odcinków seriali. Wiele spośród nich zostanie po raz pierwszy wydane w jakości 4K ze wsparciem Dolby Atmos i Dolby Vision, na przykład komplet filmów ze świata Gwiezdnych Wojen i oryginalna trylogia Toy Story.

Wśród nich znajdziemy także oryginalną zawartość. Jako pierwszy na platformie pojawi się serial The Mandalorian z uniwersum Gwiezdnych Wojen, którego pierwszy odcinek został zaprezentowany w momencie premiery – Disney+ nie zamierza udostępniać całych sezonów jednocześnie, ale pozostać przy tradycyjnej formule jednego odcinka na tydzień. Już wkrótce premierę będzie miał także serial o Obi-Wanie Kenobim oraz serie z uniwersum Marvela.

Abonament Disney+ kosztuje 7 USD (ok. 27 PLN) miesięcznie lub 70 USD (ok. 270 PLN) rocznie. Przed zakupem można wypróbować usługę za darmo przez 7 dni. Platforma otrzymała także aplikacje na iOS, Androida i Chromecasta, PS4, Xboksa One, Samsung SmartTV i wiele innych ekosystemów smart home.

Ok, ale czy będziemy mogli cieszyć się tymi wszystkimi filmami i serialami w Polsce? Wszystko wskazuje na to, że tak: oficjalna strona Disney+ ma polską wersję językową, a niektóre dostępne na niej filmy mogą być uruchomione z napisami w naszym języku ojczystym. Nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie platforma pojawi się w Polsce – niektóre źródła podają optymistyczną premierę na przełomie 2019/2020 roku (wtedy ma ona trafić także do wielu innych krajów europejskich), a inne nakazują nam uzbrojenie się w cierpliwość i poczekanie aż do 2021 roku.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z LEGO wkrótce dostępna w zestawie

Ponad 850 klocków, ruchome elementy i figurki astronautów.

Opublikowane

dnia

Lego znane jest z tworzenia klockowych konstrukcji, które swoją dokładnością przewyższają niejeden hobbystyczny model. Tym razem do portfolio firmy dołączył monumentalny zestaw przedstawiający Międzynarodową Stację Kosmiczną.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Disney+ trafi do Europy już w marcu

Wśród zapowiedzianych państw niestety nie ma Polski.

Opublikowane

dnia

Serwis streamingowy Disneya był do tej pory dostępny jedynie w czterech krajach świata. Pod koniec marca do usługi dołączy wiele państw europejskich, a lista ta rozszerzy się dodatkowo latem. Data polskiej premiery usługi jest na razie niepotwierdzona.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Tesla broni się przed oskarżeniami o błędy konstrukcyjne

Mają być one skoordynowanym atakiem na wartość przedsiębiorstwa.

Opublikowane

dnia

Firma Elona Muska po raz kolejny stanęła przed poważnym problemem. Tym razem chodzi o skargi klientów, którzy zwrócili uwagę na pewne niepokojące zachowanie auta. Według Tesli nie ma powodów do obaw, ponieważ oskarżenia są sfabrykowane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Qualcomm prezentuje nowe procesory ze średniej półki

Szybkie 4G i sztuczna inteligencja dla każdego.

Opublikowane

dnia

Chociaż standard 5G rozpowszechnia się coraz szybciej (lecz nie u nas), Qualcomm nie zapomina o wciąż popularnym 4G LTE. Podczas konferencji w Delhi producent zaprezentował trzy nowe procesory Snapdragon przeznaczone do urządzeń ze średniej i niższej półki.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Huawei zastąpi Mapy Google nawigacją TomTom

Skuteczny sposób na obejście amerykańskiego embargo.

Opublikowane

dnia

Ograniczony dostęp do amerykańskich technologii i usług stał się bolączką wielu chińskich producentów. Gdy nie mogą oni skorzystać z produktów Google, zwracają się ku alternatywom, na przykład tym pochodzącym z Europy.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Nowy numer

Popularne