Połącz się z nami

Newsy

NVIDIA prezentuje system Jetson Xavier

Zaawansowany, samodzielny komputer dla robotów.

Opublikowane

dnia

NVIDIA konsekwentnie zaznacza swoją obecność na arenie robotyki. Po samochodowej platformie do autonomicznej jazdy Xavier Drive zaprezentowała spokrewniony z nią system Jetson Xavier – wysokowydajny czip przeznaczony do instalacji wewnątrz robotów.

Według prezesa NVIDII, Jensena Huanga, Jetson Xavier to najbardziej zaawansowany projekt z zakresu robotyki, nad jakim kiedykolwiek pracowała firma. Ma on postać pojedynczego czipa, na którym znajduje się ośmiordzeniowy procesor ARM64, karta graficzna o architekturze Volta Tensor Core, dwa akceleratory uczenia maszynowego NVDLA, oraz komplet procesorów obrazu rozpoznający zdjęcia, filmy i obraz transmitowany na żywo. Czip ma wykonywać ponad 30 bilionów operacji w ciągu jednej sekundy. Jest on zatem wielokrotnie wydajniejszy od kart graficznych NVIDII z serii Titan, a jednocześnie potrzebuje do pracy zasilania o mocy jedynie 30 W. Jetson Xavier będzie działał w ramach platformy NVIDIA Isaac, przeznaczonej do programowania i uczenia robotów. Jej częścią jest między innymi Isaac Sim, czyli wirtualne środowisko do trenowania inteligentnych robotów.

Zestaw deweloperski Jetson Xavier będzie dostępny na jesieni 2018 r. Póki co projekt znajduje się w fazie wczesnego dostępu, a jego specyfikacja może ulec zmianie. Czip i dostęp do platformy NVIDIA Isaac będą kosztowały niecałe 5 000 PLN – czyli w sumie mniej, niż wiele najbardziej wypasionych kart graficznych z serii Titan.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

80-lecie Batmana – od komiksu do filmu w 8K

Doskonały obraz to składowa wielu technologii i funkcji.

Opublikowane

dnia

W tym roku mija 80 lat od wydania pierwszego komiksu z człowiekiem-nietoperzem w roli głównej. Na przestrzeni ostatnich lat i kolejnych filmów mieliśmy okazję obserwować nie tylko rozwój superbohatera, lecz także – ewolucję telewizji i telewizorów. Teraz po raz pierwszy możemy zobaczyć kultowe ekranizacje, takie jak „Batman” czy „Powrót Batmana” na UHD Blu-ray na najwyższej jakości telewizorach Samsung QLED 4K i 8K.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Chrome z możliwością zgłaszania podejrzanych stron

Rozszerzenie pozwoli nam uchronić się przed niebezpieczeństwem.

Opublikowane

dnia

Sztuczki z instalowaniem szkodliwego oprogramowania czy wyłudzaniem danych są wciąż popularne wśród hakerów. Najnowsze oficjalne rozszerzenie do przeglądarki Chrome ma nie tylko bronić użytkowników przed tymi atakami, ale także pomagać im w zgłaszaniu potencjalnych niebezpieczeństw.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Libra – nowa kryptowaluta od Facebooka

Tworzy ją 27 partnerów ze świata finansów i technologii.

Opublikowane

dnia

Podstawową cechą kryptowalut jest ich decentralizacja, która chroni posługujące się nimi strony przed nadużyciami i oszustwami. Ciekawe podejście do tego tematu zaprezentował Facebook, którego nowa kryptowaluta, Libra, została właśnie oficjalnie ogłoszona.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Instagram ułatwi odzyskiwanie straconego konta

Ochrona przed przejmującymi konta hakerami.

Opublikowane

dnia

Utrata kontroli nad swoim profilem w mediach społecznościowych to niekomfortowa sytuacja, która może przysporzyć wielu problemów, także w procesie jego odzyskiwania. Instagram testuje właśnie nowe funkcje pomagające użytkownikowi na powrót przejąć profil.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje przyszłość 5G w iPhone’ach

Od 2021 roku wszystkie smartfony Apple będą w nie wyposażone.

Opublikowane

dnia

Technologia 5G wciąż się rozwija, dlatego nic dziwnego, że nie wszyscy producenci zdecydowali się na podążenie za tym trendem. Wśród „wielkich nieobecnych” znalazło się Apple, okazuje się jednak, że producent ma ambitne plany względem 5G.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne