SOCJAL
Do góry

Firefox dodaje wsparcie dla funkcji VR

Przeglądaj strony na Oculusie i HTC Vive.

Przeglądarka Mozilli zostanie wyposażona w obsługę elementów VR. Dzięki temu posiadacze Oculus Rifta i HTC Vive będą mogli przeglądać strony internetowe bez zdejmowania swoich gogli VR.

Wsparcie dla standardu WebVR zostało dodane w dzisiejszej aktualizacji popularnej przeglądarki Firefox 55. WebVR umożliwia nie tylko przeglądanie stron internetowych za pomocą headsetu, ale również zabawę z wieloma grami i symulacjami dostępnymi online. Firefox nie jest pionierem w dziedzinie obsługi WebVR; wręcz przeciwnie, raczej goni on konkurencję –  znacznie wcześniej funkcję tę dodały konkurencyjne przeglądarki Microsoft Edge i Google Chrome.

To nie koniec nowości, które znajdziemy w najnowszym Firefoxie. Dodana została również bardzo przydatna opcja Firefox Screenshots – narzędzie do obrabiania i zapisywania zrzutów ekranów bez opuszczania ekranu przeglądarki. Odpowiednio przerobiony i przygotowany zrzut ekranu można następnie łatwo udostępnić znajomym.

Jeśli jesteś użytkownikiem Firefoxa i posiadaczem kompatybilnych z nim gogli VR, koniecznie sprawdź jego nową funkcjonalność np. na www.webvrexperiments.com, gdzie zebrane jest mnóstwo niezależnych, artystycznych minigier wykorzystujących potencjał VR. W niektóre z nich można bawić się również w trybie multiplayer.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy