Połącz się z nami

Newsy

Disney wychodzi z rynku gier i kończy serię Infinity

Zamknięcie działu będzie kosztowało Disney’a 147 mln USD.

Kiedy zarządzasz firmą zarabiającą miliardy dolarów rocznie na filmach o superbohaterach i mieczach świetlnych to nagle jeden uwielbiany przez wielu tytuł w katalogu gier przestaje mieć dla ciebie znaczenie. W związku z powyższym Disney przestaje zajmować się produkcją gier komputerowych i w procesie kończy z serią Inifinity.

Firma nie wyjaśniła dokładnie swojej decyzji, ale ze szczątkowych informacji można wywnioskować, że chodzi o słabe wyniki sprzedażowe. Co ciekawe samo zamknięcie działu będzie kosztowało Disney’a 147 mln USD, ale biorąc pod uwagę świetlaną filmową przyszłość jaka maluje się przed rozrywkowym gigantem, raczej nie powinno to szczególnie wpłynąć na finanse firmy.

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy Disney zrezygnował z produkowania swojego autorskiego tytułu. W 2013 roku szlaki przetarła gra Epic Mickey. Oczywiście Disney nadal będzie zaangażowany w tworzenie gier na licencji, ale firma nie będzie zajmowała się ich produkcją. Fani serii Infinity mogą się spodziewać jeszcze dwóch ostatnich aktualizacji gry w związku z kolejną filmową odsłoną przygód „Alicji w Krainie Czarów” i „Szukając Dory”.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Sega Game Gear Micro – miniaturowa konsolka

Gaming

RECENZJA: Mafia II: Edycja Ostateczna

Gaming

RECENZJA: Resident Evil 3

Gaming

Premiera silnika graficznego Unreal Engine 5

Gaming

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!