Połącz się z nami

Newsy

Disney wychodzi z rynku gier i kończy serię Infinity

Zamknięcie działu będzie kosztowało Disney’a 147 mln USD.

Opublikowane

dnia

Kiedy zarządzasz firmą zarabiającą miliardy dolarów rocznie na filmach o superbohaterach i mieczach świetlnych to nagle jeden uwielbiany przez wielu tytuł w katalogu gier przestaje mieć dla ciebie znaczenie. W związku z powyższym Disney przestaje zajmować się produkcją gier komputerowych i w procesie kończy z serią Inifinity.

Firma nie wyjaśniła dokładnie swojej decyzji, ale ze szczątkowych informacji można wywnioskować, że chodzi o słabe wyniki sprzedażowe. Co ciekawe samo zamknięcie działu będzie kosztowało Disney’a 147 mln USD, ale biorąc pod uwagę świetlaną filmową przyszłość jaka maluje się przed rozrywkowym gigantem, raczej nie powinno to szczególnie wpłynąć na finanse firmy.

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy Disney zrezygnował z produkowania swojego autorskiego tytułu. W 2013 roku szlaki przetarła gra Epic Mickey. Oczywiście Disney nadal będzie zaangażowany w tworzenie gier na licencji, ale firma nie będzie zajmowała się ich produkcją. Fani serii Infinity mogą się spodziewać jeszcze dwóch ostatnich aktualizacji gry w związku z kolejną filmową odsłoną przygód „Alicji w Krainie Czarów” i „Szukając Dory”.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne