Połącz się z nami

Newsy

WhatsApp uruchamia płatności w aplikacji

Na razie jedynie w Brazylii.

Jedną z tajemnic sukcesu komunikatora WeChat w Chinach jest fakt, że z jego poziomu można zrobić naprawdę sporo, w tym przekazać pieniądze znajomym. Facebookowy WhatsApp pozazdrościł swojemu dalekowschodniemu konkurentowi i sam dodał funkcję płatności, póki co tylko na jednym rynku.

Aby skorzystać z przelewu w aplikacji, należy wpierw założyć i skonfigurować konto Facebook Pay, przede wszystkim podłączając do niego kompatybilną kartę płatniczą Visa lub Mastercard. Wykonanie transakcji wymaga jedynie autoryzacji płatności za pomocą sześciocyfrowego kodu PIN lub odcisku palca. Pieniądze natychmiast trafią na konto Facebook Pay odbiorcy, a nadawca nie będzie zmuszony do uiszczenia żadnych opłat manipulacyjnych. Wyjątkiem od tej reguły będą konta powiązane z firmami, które zapłacą niewielki odsetek od każdej przyjętej płatności od klientów.

Przelewy w aplikacji ułatwią przede wszystkim pożyczanie i oddawanie drobnych kwot między znajomymi. Możliwość bezpośredniej płatności przyda się także lokalnym firmom: w zeszłym roku WhatsApp wzbogacił się bowiem o możliwość tworzenia ofert dostępnych bezpośrednio w aplikacji. Płatności w komunikatorze umożliwią małym przedsiębiorcom sprzedaż swoich produktów lub usług bez opuszczania apki.

Facebook uruchomił nową funkcję jedynie w Brazylii, jednak ma plany wprowadzenia jej także na inne rynki. Póki co nie są one jednak opatrzone konkretnymi datami.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Sieć 5G a bezpieczeństwo, czyli jak zmniejszyć pozostawiany cyfrowy ślad w Internecie

Publikacje

Acer Swift 5 w najnowszej odsłonie

Newsy

Apple nie zapłaci 13 mld EUR zaległego podatku

Testy

Apple zapłaciło Samsungowi 950 mln USD kary

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!