Połącz się z nami

Newsy

Nowa polityka przeciwdziałania szkodliwym treściom na YouTube

Dotkliwsze kary dla twórców, którzy dopuszczą się skandalicznych zachowań.

Opublikowane

dnia

Rok 2018 nie zaczął się dla YouTube dobrze – wielu popularnych twórców udostępniło treści tak kontrowersyjne, że dyskusja na temat obecnego stanu platformy przeniknęła nawet do mainstreamowych mediów. W odpowiedzi na ten problem YouTube przedstawiło nową politykę ochrony dobrych twórców i karania tych łamiących zasady.

Nowa polityka przewiduje, że każdy użytkownik portalu, który udostępni na swoim kanale treści szkodliwe dla społeczności YouTube, zostanie pozbawiony możliwości wzięcia udziału w programach partnerskich Google Preferred i YouTube Partner. Uniemożliwi mu to umieszczanie reklam w swoich filmach i zarabianie na działalności. Szczególnie rażące zachowania zostaną ukarane całkowitym zniknięciem treści danego YouTubera ze strony głównej, zakładki „Trending” i proponowanych filmów. Taki użytkownik straci możliwość pozyskiwania nowych widzów, a jego zawartość będzie trafiała głównie do posiadanych już subskrybentów.

Jakie treści YouTube uznaje za szkodliwe? Przede wszystkim będą to materiały nawołujące do nienawiści lub przemocy względem danej grupy, zawierające sceny okrucieństwa lub żerujące na czyimś nieszczęściu. Portal ma również zwracać większą uwagę na tzw. „prank videos” i karać te szczególnie traumatyczne dla osób trzecich. Co ważne, w rozumieniu nowej polityki elementem społeczności YouTube są również reklamodawcy, którzy mogą nie życzyć sobie, aby ich produkt pokazywany był w sąsiedztwie niektórych typów zawartości.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne