Połącz się z nami

Newsy

Cyberatak podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich

Organizatorzy oficjalnie potwierdzają, że jego ofiarą padły serwery.

Opublikowane

dnia

Kiedy oczy całego świata zwrócone były na ceremonię otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu, mało kto zdawał sobie sprawę z tego, co akurat dzieje się za kulisami widowiska. Organizatorzy właśnie potwierdzili, że serwery internetowe i telewizji cyfrowej padły ofiarą cyberataku w momencie prezentacji zawodników i części artystycznej.

Zgodnie z raportami, podczas ceremonii otwarcia punkty dostępu do internetu na stadionie nagle przestały działać, a część internetowych transmisji w centrum prasowym została przerwana. Problemy mieli również użytkownicy oficjalnej strony internetowej IO, którzy przez kilka godzin nie mieli dostępu do zakupionych biletów. Sytuacja szybko znalazła się pod kontrolą, a wszystkie usługi przywrócono jeszcze tego samego dnia, ale dopiero teraz organizatorzy największej sportowej imprezy świata wskazali, że przyczyną problemów technicznych był cyberatak. Jego źródło zostało zidentyfikowane, jednak nie podano go do publicznej wiadomości.

Media wskazują, że za atakiem mogli stać hakerzy rosyjscy, a cała akcja miała być przeprowadzona w odwecie za uniemożliwienie rosyjskim zawodnikom startu w Igrzyskach pod narodową flagą. Rosyjska administracja oczywiście zaprzeczyła oskarżeniom jednocześnie stwierdzając, że jakiekolwiek insynuacje pod adresem Rosji są bezzasadne.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne