Połącz się z nami

Newsy

Nintendo projektuje obudowę na telefon z Game Boy’em

Gra bez konieczności korzystania z kartridży.

Opublikowane

dnia

Po ciepłym przyjęciu reedycji NES-a i SNES-a przyszedł czas na przypomnienie szerokiej publiczności oryginalnego Game Boya. Tym razem zamiast samodzielnej konsoli z wgranymi klasycznymi tytułami możemy dostać jednak… etui na smartfona.

Zgodnie z patentem wniesionym przez Nintendo do Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych obudowa ma całkowicie otaczać smartfona, nadając mu charakterystyczny, kanciasty kształt konsoli. Jest ona wyposażona w znany z oryginału komplet przycisków oraz wycięcie na wyświetlacz – jego rolę będzie pełnił ekran telefonu. Nie wiadomo jeszcze, w jaki dokładnie sposób dystrybuowane będą gry na smartfonowego Game Boya. Pewne jest, że nie trzeba będzie sięgać po stare kartridże, ponieważ w obudowie nie znalazło się kompatybilne z nimi wejście. Najprawdopodobniej Nintendo udostępni posiadaczom etui aplikację, w której będzie można wybrać kilka najpopularniejszych tytułów.

Obudowa z Game Boyem może być hitem, ale także rodzi kilka wątpliwości. Większość etui na telefon jest projektowana z myślą o konkretnym modelu, co raczej nie wchodzi w grę – na rynku jest zbyt wiele smartfonów, aby dopasować ją do każdego z osobna – a obudowa kompatybilna z jednym czy dwoma modelami zawęzi rynek odbiorców. Jak pokazały poprzednie próby przeniesienia Game Boya do świata telefonów, to właśnie kompatybilność jest tutaj największym wyzwaniem projektowym. W jaki sposób Nintendo poradzi sobie z tym wyzwaniem? Najprawdopodobniej będziemy musieli jeszcze długo czekać na odpowiedź – projekt jest dopiero w pierwszych stadiach pracy.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

GitHub umożliwia wspieranie twórców

Program Sponsors pozwoli na wspieranie programów open source.

Opublikowane

dnia

Otwarte oprogramowanie często zaskakuje bogatą funkcjonalnością, ale nie przynosi swoim twórcom aż tak dużych dochodów, jak w przypadku płatnych programów. Jeśli będziemy chcieli wesprzeć ulubiony projekt finansowo, już wkrótce będziemy to mogli zrobić za pomocą GitHub.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Panic Playdate – konsola z korbką zamiast joysticka

Z „pełnym sezonem” oryginalnych gier.

Opublikowane

dnia

Mimo rozwoju tytułów mobilnych, moda na przenośne konsole nie przemija. Panic, wydawca gier i oprogramowania, właśnie zapowiedział Playdate – miniaturową konsolkę z nietypowym systemem sterowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Konsumenckie drony DJI z funkcją wykrywania samolotów

Trafi do nowych urządzeń już w 2020 roku.

Opublikowane

dnia

Nieautoryzowane zbliżanie się dronów do lotnisk to jedna z najpowszechniejszych przyczyn przerwania ruchu lotniczego, a na dodatek grozi poważnymi wypadkami. DJI chce zapobiegać takim sytuacjom, dlatego ich nowe drony otrzymają technologię unikania innych statków powietrznych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google z informacjami o fotoradarach trafiają do Polski

Lokalizacje podczas wybierania trasy i w trybie nawigacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców korzysta chętniej z Map Google niż z wbudowanych systemów nawigacyjnych. Mamy dla nich dobrą wiadomość – aplikacja właśnie wzbogaciła się o kolejną funkcję. Teraz ostrzega ona o fotoradarach, na razie tylko na niektórych trasach

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne