Firma Sony Electronics, będąca liderem rynku elektroniki użytkowej i profesjonalnej, odniosła sukces w 72. edycji konkursu organizowanego corocznie przez Narodową Akademię Sztuki Telewizyjnej i Nauki (NATAS), zdobywając nagrodę Emmy® w kategorii technologii i inżynierii. Prestiżowe monitory referencyjne Sony OLED wyróżniono za wpływ na jakość masteringu i całą branżę.
Pionierska technologia Sony OLED kształtuje rynek monitorów od ponad dekady — mówi Theresa Alesso, prezes działu Pro w Sony Electronics. — Nagroda Emmy jest cennym wyróżnieniem, a nasze monitory OLED z serii BVM otrzymują ją już po raz drugi. Ugruntowuje ona pozycję Sony jako lidera w technologii monitorów profesjonalnych i potwierdza nasze zaangażowanie w stały rozwój masteringu treści opartego na innowacyjności, jakości i doświadczeniu.
W 2015 r. firma Sony wprowadziła na rynek monitor OLED BVM-X300, który jako pierwszy łączył rozdzielczość 4K, maksymalną luminancję 1000 cd/m2 i współczynnik kontrastu 1 000 000:1. Model ten przyczynił się do upowszechnienia produkcji 4K HDR i stał się standardem w masteringu. Niezrównane połączenie rozdzielczości, dużego zakresu dynamiki i szerokiej przestrzeni barw umożliwiło dokładną reprodukcję zarówno głębokiej czerni, jak i fragmentów o najwyższej jasności. Wiedza projektantów uzupełniona doskonałą konstrukcją pomogły zmienić branżę i opracować nowe generacje monitorów Sony, między innymi model BVM-HX310. Zapewnia on identyczną jakość wyświetlania oraz wyposażony jest w wiele dodatkowych funkcji opracowanych specjalnie dla środowisk twórczych.
Sony Electronics ma na swoim koncie wiele nagród Emmy® w kategorii technologii i inżynierii. W 2012 r. wyróżnienie to otrzymał monitor referencyjny OLED: BVM-E250. Monitory Sony zdobyły także kilka wyróżnień branżowych. Wręczenie nagrody Emmy® 2020 w kategorii technologii i inżynierii odbędzie się 10 października 2021 r. podczas jesiennych targów NAB, których organizatorem jest National Association of Broadcasters (NAB).
Nagrody Emmy® w kategorii technologii i inżynierii są przyznawane żyjącym osobom, firmom i organizacjom naukowym lub technicznym za osiągnięcia i/lub standaryzację w dziedzinie technologii inżynieryjnej, które zapewniły tak dużą poprawę obecnych metod lub mają tak innowacyjny charakter, że wywarły zasadniczy wpływ na telewizję. Oceny postępu techniki w branży i ewentualnego wyboru laureatów dokonuje zespół złożony z inżynierów o najwyższych kwalifikacjach, którzy są zawodowo związani z telewizją.