Connect with us

Cześć, czego dzisiaj szukasz?

Newsy

Moment prezentuje obiektyw 58 mm do smartfonów

Może współpracować z wieloma najpopularniejszymi flagowcami.

Aparaty fotograficzne w smartfonach nie są już tylko dodatkami, ale często stanowią główny element sprzedażowy telefonu – spójrzmy chociażby na nowe flagowce. Nic dziwnego, że rynek fotograficznych akcesoriów do smartfonów rozwija się coraz żwawiej. Moment właśnie wprowadził do sprzedaży smartfonowy teleobiektyw.

Obiektyw posiada ogniskową 58 mm, sześcioczęściową szklaną konstrukcję i soczewkę pokrytą warstwą antyodblaskową. Według Moment ma on być idealny do tworzenia kompozycji portretowych – soczewka wysmukla i wyostrza rysy twarzy, dodając uroku każdemu zdjęciu. Korzystając z obiektywu można uzyskać maksymalnie czterokrotne powiększenie. Wartość ta zależy od telefonu, do którego go podłączymy: sam w sobie posiada on zoom 2x, a większe przybliżenie uzyskamy w jedynie połączeniu z wbudowanym w smartfon teleobiektywem 2x (taki ma na przykład iPhone XS) i w aplikacji fotograficznej od Moment. Maksymalnie możemy uzyskać efekt podobny do obiektywu 200 mm.

Obiektyw powstał z myślą o nowej generacji iPhone’ach XS i XR oraz Google Pixel 3, ale można podłączyć go także do dowolnego innego telefonu Google, Apple lub Samsunga. Zapłacimy za niego 100 USD (ok. 380 PLN). Aby skorzystać z gadżetu należy uprzednio zaopatrzyć się w kompatybilne etui fotograficzne drugiej generacji od Moment, które kosztuje od 24 USD (ok. 90 PLN) do 100 USD. Droższa wersja przeznaczona jest dla posiadaczy iPhone’ów i oprócz mocowania na soczewkę posiada spust migawki oraz dodatkowy akumulator.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

1 Comment

1 Comment

  1. pa

    15/11/2018 at 12:47

    Chetnie zobaczylbym zdjecia wykonane przez ten obiektyw.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowy numer

Reklama

Może cię też zainteresować

Newsy

Uruchomimy na nich tylko programy z Mac App Store.

Newsy

Koreański producent podkreśla, że Apple prowadzi rozmowy z różnymi markami.

Testy

Czwarta generacja lekkiego iPada przywodzi na myśl profesjonalne tablety od Apple.