Połącz się z nami

Newsy

Microsoft: HoloLens nareszcie w Polsce

Pierwsze wrota do mieszanej rzeczywistości.

Opublikowane

dnia

Do tej pory HoloLens był nieco niszowym produktem – przez pierwsze kilka miesięcy swojej obecności na rynku dostępny był jedynie w wersji deweloperskiej, a potem w jedynie 10 regionach. Aby zwiększyć popularność i dostępność sprzętu Microsoft ogłosił, że wprowadza HoloLens do kolejnych 29 krajów, w tym Polski.

HoloLens to gogle działające w microsoftowskim systemie Windows Mixed Reality. W zamyśle twórców mają one nie tylko służyć jako platforma rozrywkowa, ale również narzędzie pracy profesjonalistów różnych dziedzin. Póki co HoloLens wykorzystywany jest głównie do optymalizacji procesu projektowania i wizualizacji nowych produktów. Z „rzeczywistości mieszanej” korzystają na razie Ford, Thyssenkrupp czy Stryker. W planach jest również opracowanie oprogramowania dla chirurgów, które miałoby wyświetlać istotne parametry w polu widzenia lekarza, nie przysłaniając jednocześnie jego pola widzenia. Uzyskana przez gogle certyfikacja IP50 potwierdza ich odporność na pył, przez co mogą być używane jako okulary ochronne w niektórych laboratoriach.

Kiedy HoloLens wejdzie na polski rynek? Microsoft podaje wstępną datę: 1 grudnia 2017. Zamówienia można składać przez oficjalny serwis HoloLens (chociaż bardzo trudno jest znaleźć jakiekolwiek namiary – podpowiadamy, są ukryte w FAQ). Pozostaje pytanie: czy HoloLens odniesie sukces, czy też może podąży ścieżką „hajpowanego”, acz w praktyce mało ciekawego Kinecta?

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

GitHub chce stworzyć arktyczne archiwum oprogramowania

Ukryte głęboko we wnętrzu góry na wypadek katastrofy.

Opublikowane

dnia

Na co dzień nie zastanawiamy się nad tym, jak bardzo zależni jesteśmy od internetu i zawartej w nim bazy wiedzy i narzędzi. W przypadku wyniszczającego ludzkość kataklizmu niedobitki naszego gatunku (o ile takie przeżyją) zostaną od niego na dobre odcięte. Tej sytuacji chce zapobiec GitHub, który umieści kopię swojej biblioteki kodu wewnątrz specjalnie przygotowanych krypt.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Oficjalna premiera Forda Mustanga Mach-E

Elektryczny crossover o maksymalnie 600 km zasięgu.

Opublikowane

dnia

Mustang z silnikiem elektrycznym – to brzmi jak szaleństwo. Mimo tego Ford zdecydował się na stworzenie Mustanga Mach-E, elektrycznego SUV-a o eleganckich liniach, nietypowym systemie infotainment i potężnym akumulatorze.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Przeglądarka internetowa Brave dostępna w wersji 1.0

Nastawiona na prywatność i płacąca swoim użytkownikom.

Opublikowane

dnia

W czasach, gdy nasze dane są jedną z najcenniejszych walut, niezwykle ważna jest ich odpowiednia ochrona. Z tego założenia wyszli twórcy przeglądarki Brave, darmowego programu pozwalającego na blokowanie reklam w sposób, który nie wpływa negatywnie na dochody właścicieli stron.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Projekt xCloud z oficjalną premierą nawet w przyszłym roku

Rywal Google Stadia już wkrótce trafi na konsolę Microsoftu.

Opublikowane

dnia

Projekt xCloud – system strumieniowania gier w chmurze na konsole Xbox One – znajduje się w fazie testów już od miesięcy, ale póki co pozostaje w fazie bety. Podczas konferencji X019 Microsoft uchylił rąbka tajemnicy i zapowiedział, że usługa może ruszyć już w 2020 roku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Netflix ogłasza drugi sezon serialu Wiedźmin!

Henry Cavill, Anya Chalotra i Freya Allan powrócą w kolejnej części ekranizacji bestsellerowej serii książek Andrzeja Sapkowskiego.

Opublikowane

dnia

przez

Netflix ogłosił, że powstanie kolejny sezon Wiedźmina, najnowszego serialu na podstawie kultowej powieści Andrzeja Sapkowskiego.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne