Połącz się z nami

Newsy

Microsoft: HoloLens nareszcie w Polsce

Pierwsze wrota do mieszanej rzeczywistości.

Opublikowane

dnia

Do tej pory HoloLens był nieco niszowym produktem – przez pierwsze kilka miesięcy swojej obecności na rynku dostępny był jedynie w wersji deweloperskiej, a potem w jedynie 10 regionach. Aby zwiększyć popularność i dostępność sprzętu Microsoft ogłosił, że wprowadza HoloLens do kolejnych 29 krajów, w tym Polski.

HoloLens to gogle działające w microsoftowskim systemie Windows Mixed Reality. W zamyśle twórców mają one nie tylko służyć jako platforma rozrywkowa, ale również narzędzie pracy profesjonalistów różnych dziedzin. Póki co HoloLens wykorzystywany jest głównie do optymalizacji procesu projektowania i wizualizacji nowych produktów. Z „rzeczywistości mieszanej” korzystają na razie Ford, Thyssenkrupp czy Stryker. W planach jest również opracowanie oprogramowania dla chirurgów, które miałoby wyświetlać istotne parametry w polu widzenia lekarza, nie przysłaniając jednocześnie jego pola widzenia. Uzyskana przez gogle certyfikacja IP50 potwierdza ich odporność na pył, przez co mogą być używane jako okulary ochronne w niektórych laboratoriach.

Kiedy HoloLens wejdzie na polski rynek? Microsoft podaje wstępną datę: 1 grudnia 2017. Zamówienia można składać przez oficjalny serwis HoloLens (chociaż bardzo trudno jest znaleźć jakiekolwiek namiary – podpowiadamy, są ukryte w FAQ). Pozostaje pytanie: czy HoloLens odniesie sukces, czy też może podąży ścieżką „hajpowanego”, acz w praktyce mało ciekawego Kinecta?

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

80-lecie Batmana – od komiksu do filmu w 8K

Doskonały obraz to składowa wielu technologii i funkcji.

Opublikowane

dnia

W tym roku mija 80 lat od wydania pierwszego komiksu z człowiekiem-nietoperzem w roli głównej. Na przestrzeni ostatnich lat i kolejnych filmów mieliśmy okazję obserwować nie tylko rozwój superbohatera, lecz także – ewolucję telewizji i telewizorów. Teraz po raz pierwszy możemy zobaczyć kultowe ekranizacje, takie jak „Batman” czy „Powrót Batmana” na UHD Blu-ray na najwyższej jakości telewizorach Samsung QLED 4K i 8K.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Chrome z możliwością zgłaszania podejrzanych stron

Rozszerzenie pozwoli nam uchronić się przed niebezpieczeństwem.

Opublikowane

dnia

Sztuczki z instalowaniem szkodliwego oprogramowania czy wyłudzaniem danych są wciąż popularne wśród hakerów. Najnowsze oficjalne rozszerzenie do przeglądarki Chrome ma nie tylko bronić użytkowników przed tymi atakami, ale także pomagać im w zgłaszaniu potencjalnych niebezpieczeństw.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Libra – nowa kryptowaluta od Facebooka

Tworzy ją 27 partnerów ze świata finansów i technologii.

Opublikowane

dnia

Podstawową cechą kryptowalut jest ich decentralizacja, która chroni posługujące się nimi strony przed nadużyciami i oszustwami. Ciekawe podejście do tego tematu zaprezentował Facebook, którego nowa kryptowaluta, Libra, została właśnie oficjalnie ogłoszona.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Instagram ułatwi odzyskiwanie straconego konta

Ochrona przed przejmującymi konta hakerami.

Opublikowane

dnia

Utrata kontroli nad swoim profilem w mediach społecznościowych to niekomfortowa sytuacja, która może przysporzyć wielu problemów, także w procesie jego odzyskiwania. Instagram testuje właśnie nowe funkcje pomagające użytkownikowi na powrót przejąć profil.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje przyszłość 5G w iPhone’ach

Od 2021 roku wszystkie smartfony Apple będą w nie wyposażone.

Opublikowane

dnia

Technologia 5G wciąż się rozwija, dlatego nic dziwnego, że nie wszyscy producenci zdecydowali się na podążenie za tym trendem. Wśród „wielkich nieobecnych” znalazło się Apple, okazuje się jednak, że producent ma ambitne plany względem 5G.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne